Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Uygulanışı ve Etki Süresi

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? Uygulanışı ve Etki Süresi. İstenmeyen Tüyler her zaman can sıkmıştır. Kurtulmak için verilen onca uğraş bir yana bir de çekilen onca acı vardır. Onlarca yıldır bu konuda çam sakızlarından küle, kopartmaktan kesmeye kadar pek çok yöntem denenmiştir. Ancak tüm bu yöntemler cilde zarar vermektedir.

Normal zamanlarda göz ardı edilebilen bu durum cildin hassas dönemlerinde katlanılamaz bir hal almaktadır. Diğer tüy giderici yöntemler hakkında bilgi sahibi olarak karşılaştırma yapmak için sinoplukoca.com adresini ziyaret ederek ilgili başlıklara göz atabilirsiniz.

Bu durumda uygulama kolaylığı, cilt dostu içeriği ve hızlı bir yöntem oluşu ile Tüy dökücü kremler devreye girmiştir. Oldukça da fazla tercih edilmektedir. Hassas ciltlere, kadın ve erkek yapısına özel formülleri vardır. Peki en doğru yöntemi ile tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Uygulanacak bölgeye uygun kremi seçmek en temel adımdır. Daha sonra sadece tüylerin üzerine yeterli miktarda uygulama yaparak 5 ila 9 dk arası beklemek yeterli olacaktır.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Tüy Dökücü Krem Nasıl Uygulanır?

İçeriğindeki doğal yağlar ile diğer uygulamaların aksine cilde zarar vermez. Duşta kullanabilme özelliği ile oldukça sevilen bu yöntem, uygulama sonrası yumuşacık bir cilt sunmaktadır. Bunca avantajı ve kolaylığından bahsedilince “Tüy dökücü krem nasıl uygulanır?” sorusu en çok sorulan sorulardan biridir.

İçeriğindeki etkin madde ile krem; kılları zayıflatıp, yumuşatarak: köke en yakın noktadan kopmasına yol açar. Cildinize jilet değdirmeden, kesilme riski yaşamadan, kıllarınızı kalınlaştırmadan onlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Paket içeriğinden bir tüp krem ve bir adet spatula çıkmaktadır. Bir miktar kremi spatula yardımı ile kılların üzerine sürüp, ince bir tabaka ile kaplanmalıdır. Bu şekilde 3-4 dk beklenmelidir. Küçük bir alandan spatula ile krem sıyrılarak tüylerin kopup kopmadığına bakılır. Eğer istenilen etki alınamadıysa 1-2 dk daha beklenebilir. Ancak daha fazla beklemek cildinize zarar verebilir.

Tüy dökücü krem alerjisi sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak kişisel hassasiyetlerin dışında; kullanım talimatlarına uyulmadan gerçekleştirilen uygulamalar ve uzun süreli beklemeler ciltte tahrişe sebep olabilmektedir. Bu bilgiler, tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusunu da cevaplandırmış olmaktadır.

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?
Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Tüy dökücü kremler, içeriğindeki doğal yağlar ve vitaminler sayesinde vücudun pek çok bölgesinde kullanılabilmektedir. Kollar, bacaklar, koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanılabilmektedir. Erkek kullanıcıların vücutlarındaki kıllar için de uygun olan kremler vardır.

Önemli olan; elinizdeki tüy dökücü krem hangi bölgelerde kullanılır onu bilmektir. Bikini bölgesi ile genital bölgeyi karıştırmamak da bir diğer önemli konudur. Yoğun kılların olduğu bölgelerde ise tüylerin zayıflaması için bekleme süresi uzamaktadır. Bu durum da ciltte tahrişe neden olarak, tüy dökücü krem cilde zararlı mı sorusunu doğurmaktadır. Bunun önüne geçmek için de kılları biraz kısaltmak yeterli olacaktır.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır öğrenmek sizi bu konuda oldukça rahatlatacaktır. Bilinçli uygulama ile 15 dk içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmak ve parlak, sağlıklı bir cilde sahip olmak oldukça kolaydır.

Tüy Dökücü Kremin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Tüy Dökücü Kremin Etkisi Ne Kadar Sürer

Tüy Dökücü Kremin Etkisi Ne Kadar Sürer?

İstenmeyen tüylerden tıraş bıçağı ile kurtulmak oldukça kolay gelmektedir. Ancak tıraş bıçağı kılları sertleştirdiği gibi cilde de zarar vermekte, kararmalara yol açmaktadır. Bu nedenle en sağlıklı yöntemlerden biri: tüy dökücülerdir.

Tüy dökücü kremin etkisi ne kadar sürer, tıraş bıçağı daha mı derinden alır: bu karşılaştırma sürekli yapılmaktadır. Aslında bu sağlıklı bir karşılaştırma değildir. Cilde bıçak değdirmek ne kadar sağlıklı olabilir ki? Tüy dökücü krem nasıl kullanılır doğru öğrenilmediğinde alınacak sonuç da tatmin edici olmaz.

Tıraş bıçağı ve kremden aynı anda bahsedilince tüyleri tüy dökücü krem azaltır mı sorusu da sıklıkla sorulur. Krem, tüyleri azaltmasa bile tıraş bıçağının kalınlaştırma etkisi gibi bir durum da yaşatmaz.  

Kremin etkilerinden mümkün olduğunca faydalanmak için cildi tüm deodorant ve kalıntılardan arındırmak gerekmektedir. Doğru cilt temizliği ile ilgili bilgi edinmek için ilgili İgrus başlıklarına göz atabilirsiniz. Temiz ve kuru cilde uygulanan krem, tıraş bıçağı ile yapılan işlemden bir hafta daha etkili olmaktadır. Üstelik tüy dökücü krem fiyatları, tıraş bıçakları fiyatlarından çok daha makuldür.

Tüy Dökücü Kremler Sağlıklı mıdır
Tüy Dökücü Kremler Sağlıklı mıdır

Tüy Dökücü Kremler Sağlıklı mıdır?

Tüy dökücü kremin sunduğu acısız uygulama ile hızlıca pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak direkt olarak cilde sürülen tüy dökücü kremler sağlıklı mıdır bunu bilmek gerek. Bu kremler, tüyleri köklerine yakın bir yerden eriterek döker ve içeriğindeki vitaminler ile de cildi besler.

Herhangi bir alerjen durum söz konusu değilse olumsuz bir durum yaşanması da mümkün değildir. Tüy dökücü krem nasıl kullanılır öğrenmek ve doğru uygulamada bulunmak önemlidir. 

Tüy Dökücü Kremlerin Yan Etkileri Nelerdir
Tüy Dökücü Kremlerin Yan Etkileri Nelerdir

Tüy Dökücü Kremlerin Yan Etkileri Nelerdir?

Bu kremler her ne kadar sağlıksız bir yapıya sahip olmasa da farklı bedenlerde alerjen etkiye rastlanabilir. Bu etkilere maruz kalmamak için başta küçük bir alanda kremi denemekte fayda vardır.

Genital bölgelerde ve yakınında kremi kullanmak ise bazen bu hassas bölgelerde kaşıntıya ve kızarıklığa neden olabilir. Ciddi bir kaşıntı olmadığı sürece korkulacak bir durum değildir. Bu durumdan kaçınmak için işlem sonrası bol su ile durulama yapmak oldukça önemlidir.

Tüy dökücü kremin yan etkileri nelerdir sorusuna bu şekilde cevap verilebilir. Bu durumlar sıklıkla gözlenen, olası durumlardır. Herhangi başka bir durum ile karşılaşıldığında yahut bu durumlar ciddiyet kazandığın ise mutlaka bir doktora başvurmak gereklidir.                        

3984