Tuana İsminin Anlamı

Tuana İsminin Anlamı

Tuana İsminin Anlamı Tuana, Türkiye ve dünyada sık rastlanan değil, nadir isimler arasındadır. Kız bebek isimleri arasında yer alır. Tuana, güçlü kuvvetli anlamı taşır. Tuana isminin anlamı “Cennetten gelen ilk yağmur damlası “veya “ay ışını” anlamına geldiği ve Fars kökenli olduğu belirtiliyor.  Tuana ismi dünyada en çok Türkiye ve Arnavutluk’ta kullanılır. Bu iki ülkeden sonra en fazla İran ve Makedonya’da kullanılmaktadır. Az sayıda Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve İsveç gibi ülkelerde de rastlanır. Tuana anlamı ne, güçlü, kuvvetli, kudretli anlamı da taşır.

Tüvânâ, Tuanna, Tuan gibi benzer söylenişleri olan Tuana isminin numerolojisi ve kişilik sayısı 7’dir. Buna göre Tuana ismini taşıyanlar bilgelik ararlar. Fiziksel iş yapmayı değil, beyinleri ile iş yapmayı tercih ederler. Doğayı ve huzurlu ortamları severler. Mükemmel olmayı ve öğretmeyi severler. Bireysel, yaratıcı, onurlu ve hoşgörülüdürler. Sakin yapıdadır ve sezgisel yönü kuvvetlidir.

Tuana ismindeki kişiler gizli bir güç gibidir. Tuana isim analizi olarak Tuana görünenin arkasındaki yetenektir. Sinema yönetmeni gibidir, yani oyuncu gibi göz önünde değil, fakat perde arkasındaki cevherdir. Arabuluculuk ve diplomatik işlerde çok başarılıdırlar. Tuana karakter analizi bakımından dengeyi simgeler. Her zaman dengeleyici ve arayı bulan kişilerdir. Bu tip mesleklerde çok başarılıdırlar.

Özel hayat bakımından da güçlüdür. Tuana’nın aşk hayatı, tutku doludur.  Yaşamaya, hayata özen gösterdiği gibi kendine ve karşısındakine de özen gösterir. Evlilikte mutluluk ve refahı temsil ederler.

Tuana ismindeki kişiler sözünün eridir. Verdikleri sözü tutar, bu bakımdan mert kişilerdir. Tuana hikayesi kral boyutunda yaşamayı severler. Korkusuz ve cesurdurlar. Kendi sınırları içinde kalmayı severler.

İsim analizinin daha detaylısı Tuana isminin harf analizi olarak yorumlanır. T harfi hızlı ve atik bir şekilde yaşamayı sevdiğini gösterir. Hızlı şeritte yaşamaktan hoşlanırlar. U harfi, al – ver tazı hayatı severler. Önce almayı severler sonra vericidirler. A harfi kendine özgü kişiliklerdir. Hırslı ve özgür düşüncelidir. N harfi, yaratıcı ve orijinal düşünce biçimine sahiptir. Bu yönüyle içinden bulunduğu topluluktan veya toplumdan farklı fikirler üretme becerisine sahiptir. A harfi kendine özgü kişiliklerdir. Hırslı ve özgür düşüncelidir.

Tuana ismine benzer isimler; Tuvana, Tuna, Turna, Tuğba, Tutî, Tufan, Tuğkan, Tunahan’dır. Tuana kuranda geçiyor mu, Tuana ismine Kuran’da rastlanmamaktadır.

Tuana ismi, astrolojik açıdan değerlendirildiğinde ateş elementine sahiptir. Ay burcu Aslandır. Aslan tarafından temsil edilir. Yönetici gezegeni güneştir. Bu bakımdan gezici değil sabittir. Vedik astrolojiye göre sembolü incir ağacıdır.

Tuana şarkısı 1990’larda popüler olan Levent Yüksel’in seslendirdiği, Sezen Aksu’nun sözlerini yazdığı bir döneme damgasını vuran bestedir. Şarkı, umudu temsil eder. Tuana ismi taşıyan ünlü isimler; Tuana Zeybek, sosyal medyada vlog ve video editörlüğü yapan dijital içerik üreticisidir.

tuana-isminin-anlami-78726
Tuana İsminin Anlamı

Tuana Yılmaz, ürün tasarımcısı, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla tanınan kendi dijital kanallarında içerik üreten şehir bölge planlamacısı bir gençtir.

Tuana Naz Tiryaki, Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimi almış bir oyuncudur. Haluk Bilginer ile Şahsiyet, Settar Tanrıöğer ile Baba Candır, Öykü Karayel ile Kalp Atışı gibi pek çok dizide yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. Mehmed: Bir Cihan Fatihi adlı dizide ve İki adlı sinema filminde rol oynayan genç yaşında pek başarılara imza atmış bir sanatçıdır.

Tuana Aydın, makine mühendisi aynı zamanda finansal direktördür. İnsansız hava aracı projesinde çalışmış ve Tubitak kurulundan başarı belgesi almıştır. Tuana Albayrak ve Tuana Bozkurt da tanınmış sevilen diğer isimlerdir.

Tuana isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gelen Şey, Gelen Evrak
  • 2 – Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası .
  • 3 – Tuana (Tyana) Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı, Niğde ilinin güneyinde, il merkezine uzaklığı 15-20 km. olan, Bahçeli, Kemerhisar beldelerini kapsayan yöredir.
  • 4 – [Bakınız: Tuvana]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Tuana ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tuana ismini kullanan 38.403 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tuana ismini kullanan 9.041 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Tuana ismini kullanan 2.365 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Tuana ismini kullanan 2.246 kişi bulunmaktadır.

Tuana isminin Türkiye sıralaması

Tuana en çok kullanılan 436. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 230. isimdir.

Tuana ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.344 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Tuana isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Tuana isminin Harf Analizi

Kişiye Tuana ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Tuana İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tuana ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tuana isminin anlamını gözden geçirin!

Tuana İsminin Numerolojisi

Tuana isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
A: bir
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 68

Tuana ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Tuana Çiçek: Türk oyuncu. “Karagül” ve “Cennet’in Gözyaşları” gibi dizilerde rol almıştır.
  2. Tuana Mey: Türk şarkıcı ve oyuncu. “Bir Deli Rüzgar” ve “Kaçıncı Kuşak” gibi dizilerde yer almıştır.
  3. Tuana Gündoğdu: Türk güzellik kraliçesi. 2017 Miss Turkey yarışmasında birinci seçilmiştir.
  4. Tuana Demirkol: Türk oyuncu. “Sibel” ve “Kız Kardeşler” gibi filmlerde rol almıştır.

Bu listede sadece birkaç Tuana isimli ünlüye örnekler verilmiştir. Daha fazla Tuana isimli ünlü kişi bulunmaktadır.

67544