Trabzon Hurması Lekesi Nasıl Çıkar?

Trabzon Hurması Lekesi Nasıl Çıkar? Halk arasındaki ismi ile Cennet hurması olarak da bilinen meşhur Trabzon hurması kış aylarında yetişen bir meyve olmaktan. ..

Trabzon Hurması Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu makalede ve Trabzon hurması Lekesi Nasıl çıkar Lekeleri çıkarma yöntemleri Hurma lekesi temizleme detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Halk arasındaki ismi ile Cennet hurması olarak da bilinen meşhur Trabzon hurması kış aylarında yetişen bir meyve olmaktan. Bu meyveyi kişi olarak tüketebilirsiniz ya da tatlı ve hastalarımızda kullanarak harika bir arama da oluşturabilir.

Trabzon burası kıyafetlerinize halıya koltuklara ya da zeminlere ulaştığında çıkarılması güç bir leke oluşturur. Oldukça yoğun içeriye sahip olan bu meyvenin bulaştığı yerden temizlenebilmesi için bazı önemli püf noktaları bulunmaktadır.

Bu kritik noktaları bilirsiniz değer hızlı da müdahale edersiniz kumaşın üzerinde son derece hızlı bir şekilde Trabzon hurması lekelerine rahatlıkla çıkartabilirsin.

Trabzon hurması lekesi nasıl çıkarılmalıdır?


Trabzon hurması lekesini çıkarırken önem vermeniz gereken ilk konu kumaşın türü ve yıkanma özellikleridir. Eğer Trabzon hurması pamuk yada çeken bir kumaşa karışmış ise sadece kaynattığınız zaman bu lekeden kurtulmanız oldukça basittir.

Sıcak suyun içerisine ulaşırsın kaynatıldıktan sonra alıp kurmaya bırakın. Sadece bu işlemleri gerçekleştirdiniz zaman rahatlıkla pamuk ve keten de kurtulmanız mümkündür.

Bununla birlikte eğer leke çıkmıyorsa çamaşır suyu ile kaynatma işleminin ardından lekeli bölgeye uygulama yaparak rahatlıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Lekenin üzerinde çamaşır suyu uygulaması gerçekleştirmeden kumaşın rengini değiştirip değiştirmeyeceğini kontrol etmek için kumaşın görülmeyen bir kısmında deneme yapmanız faydalı olacaktır. Ardından temizlik işlerinizi rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

Trabzon hurması renkli ya da sentetik özellikleri bulunan bir kumaşın içerisine karıştıysa, sabunlu su ile yıkama işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Eğer Sabunlu su ile yaptığımız çalışma sonucunda bir sonuç alamıyorsanız lekenin üzerine limon suyu ile sıcak suyu karıştırıp uygulama gerçekleştirebiliriz.

Daha sonrasında durulama işlemini yaparsınız ve bu sayede kesin olarak renkli ve sentetik kumaşlarımız da Trabzon hurması lekelerini çıkartırsın. Pamuklu kumaşların uzaklaşmış olan Trabzon hurması lekesi Sadece su ile durulama yaparak çıkarta bileceğiniz lekelerdir.

Önemli olan leke bulaştığı anda direkt uygulama yapılması gerektiğidir. Eğer beğenirsem için kurur ve çıkartılması çok daha zor hale gelir. Ne kadar kurtulamıyor sınıf en güçlü temizleyiciler Tane tane söyle olan sirkeyi kullanmanızda büyük bir fayda görecek. Sirkeyi lekeli bölgeye döktükten sonra kısa bir ovalama işleminin hemen ardından rahatlıkla çıktığını Sizler de göreceksiniz.

96845