Testis Sağlığı için Bu 5 Kurala Dikkat Etmeniz Gerekiyor

Testis Sağlığı için Bu 5 Kurala Dikkat Etmeniz Gerekiyor.

Testis Sağlığı için Telefonu Uzak Tut

Yapılan bilimsel araştırmalar, sperm sayısı ve kalitesinin düşüklüğünü cep telefonu ile yakın temasa bağlı olduğu kanıtlanmıştır. Telefonunuzu ön değil, arka cebinizde taşımak bu duruma çözüm olabilir.

İyi Uyu

İyi Uyu

Yetersiz ve kalitesiz uyumak, vücutta stres hormonu olan kortizol seviyesini yükseltmesine neden oluyor. Bu durum, sperm üretimini dolaylı olarak azaltmasını sağlayan bir faktördür. Uyku saatlerinize önem vererek, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Testis Kontrolü Çok Önemli

Testis Kontrolü Çok Önemli

Yapılan çalışmalara göre, hacmi 20 mm’den fazla olan erkekler, kalp hastalığı riski taşımaktadırlar. Kan damarlarında meydana gelen hasar, büyümeye neden olabildiğinden farklı sağlık sorunlarını tetikleyebiliyor.

Serin Tut

Kucağınıza koyduğunuz dizüstü bilgisayar ya da tablet bilgisayarlar testislerinizi ısıtıyor ve sperm kalitesinin düşmesine neden oluyor. Bu cihazları mümkün olduğunca masa üstünde kullanmaya çalışarak, ısınmaya engel olabilirsiniz.

Testisinin Damarları Koru

Testisinin Damarları Koru

Uzmanlar, testislerde yer alan ve örümcek ağına benzeyen geniş damarların, kısırlığa neden olabileceği konusunda hemfikirler. Bu gibi durumlarda mutlaka bir üroloğa danışmanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap