Tatlı Sevenler Tüketimde Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Hususlar

Tatlı Sevenler Tüketimde Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Hususlar. Her şeyi denediniz ancak bir türlü tatlıdan vazgeçemediniz mi? O halde sizin için hazırladığımız bazı çözüm önerilerimize göz atmalısınız.

Pek çok kişinin vazgeçemediği şekerin, sadece bel ve basen ölçülerinize değil genel sağlığınıza da büyük hasarlar verdiğini, mutlaka biliyorsunuzdur. Ancak ne yaparsanız yapın, kendinizi durduramıyorsunuz; ona bağımlısınız! anlamına geliyor demektir.

Son dönemlerde daha bilinçlenen toplum tarafından bir numaralı düşman ilan edilen şeker, bu statüyü fazlasıyla hak ediyor demeliyiz. Beslenme düzeninizde yanlış giden her şeyin merkezinde şeker olması ise bir başka tespittir. Tatlıyı bırakmanın size çok iyi geleceğinden eminiz. İşte bu konudaki bazı tavsiyeleri, sizler için toparladık:

Şekerli İçecekleri Bırakın

Şekerli İçecekleri Bırakın

Tatlı sevenlerin Şekerli içeceklerden uzak kalması gerekir. Hem kalorileri çok yüksek, hem de şeker oranı çok yüksek olduğu için sürekli açlık hissi meydana getiriyorlar. Ve fazla kilo almanız kaçınılmaz oluyor!

Tatlı Sevenler Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Tatlı Sevenler Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Araştırmalar sonucunda; testlerde kan şekeriniz yüksek çıktıysa, öğünlerinizde karbonhidrat tüketimini en aza indirmelisiniz. “Üç beyaz” dan kaçının; protein ve sağlıklı yağları daha fazla tüketmeye özen gösterin.

Tatlı Sevenler Gizlenmiş Şekerlere Dikkat Edin

Tatlı Sevenler Gizlenmiş Şekerlere Dikkat Edin

Tatlı sevenlere uyarı! Şeytan ayrıntıda gizli! Marketlerde bulunan işlenmiş ve paketlenmiş yiyeceklerin birçoğu ilave şeker içeriğine sahiptir. Satın almadan önce mutlaka etiketlerine göz gezdirmelisiniz. Fakat bazı şeker türleri, farklı isimlerle kendiniz gizliyor. Gizlenmiş şekerleri; fruktoz, galaktoz, yüksek fruktozlu mısır şurubu, laktoz, maltoz, sukroz, şeker kamışı, akçaağaç şurubu, agave nektarı, arpa maltı şurubu, karamel olarak özetleyebiliriz.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Tatlın sevenlerin dikkat etmesi gerekenler. Olabildiğince işlenmemiş ve paketlenmemiş gıdaları tercih etmeye çalışın. Bu sayede otomatikman ilave şeker ve kalori miktarını azaltma şansınız olacaktır.

Ofisinizde bulunan atıştırmalıklarda; bisküvi, çikolata ve şekerlemeleri; çiğ kuruyemiş ve meyvelerle yenileyin. Böylelikle; hem sağlıklı beslenmiş olacak, hem de meyve şeker isteğinizi en aza indirebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap