Sunday İsminin Anlamı

Sunday İsminin Anlamı

Sunday İsminin Anlamı İsimler insanların anne ve babaları tarafından seçilen ve neredeyse tüm hayatını etkileyen faktörler arasında yer alır. Bazı anne ve babalar çocuklarına isim koyarken isimlerin anlamlarına, analizlerine ve karakter özelliklerine bakar. Bazı anne ve babalar ise daha önce yaşamış olan büyüklerinin ismini koymayı tercih eder. Bu nedenle kötü bir anlama sahip olan isimler tercih edilmemeli ve isim tercihi yapılırken mutlaka anlamlarına bakılmalıdır. Özellikle ata ismi tercih eden kişilerin yalnızca ata ismi olmasına dikkat etmemesi ve ismin anlamını da araştırması gerekmektedir. İsimler insanın kişiliğinin oturmasında büyük bir yere sahip olduğu için bu faktörlere önem gösterilmesi çocuğun karakterinin oluşmasına olumlu yönde etkileyecektir.

Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ve yabancı isim gibi görülen isimlerden biri de Sunday ismidir. İlk kez duyan pek çok kişinin “Sunday isminin anlamı nedir?” sorusunu sorduğu bilinmektedir. Arapça kökenli olan Sunday isminin anlamı doğum tarihidir. Oldukça sade, temiz ve saf bir anlamı bulunan bu isim hakkında merak edilenlerden bir diğeri de ismin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediğidir.

Uzmanların gerçekleştirdiği açıklamalara göre Sunday ismi Kuran-ı Kerim’de geçmeyen ancak koyulmasında sakınca olmayan isimler arasında yer alan isimlerden biridir. Bu nedenle “Sunday ismi caiz midir?” sorusunun cevabı genellikle evet olarak verilmektedir. Uzmanların gerçekleştirdiği açıklamalara göre bu ismin çocuklara koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu sebeple herhangi bir endişe duyuyor ve bu ismi çocuğunuza verip vermemek konusunda kararsızlık yaşıyorsanız endişe duymanıza gerek yoktur.

İlk çocuğunuza ya da ikinci çocuğunuza bu ismi vermek istiyor ancak bu isim ile uyumlu bir başka isim daha arıyorsanız aşağıda yer alan Sunday ismi ile uyumlu isimler listesinden yararlanabilirsiniz. Hem kız çocukları erkek çocukları için uyumlu olan bu isimlerden yararlanarak uyum elde edebilir ve çocuklarınıza bu isimleri verebilirsiniz.

Sundown, Sunn, Sunki, Sunnie, Sunhild, Sunniva, Sunhilde, Sunshine, Tuesday, Holiday, Loveday, Sharday, Saturday, Wednesday, Yurday, Suay, Sunay, Suzülay, Say, Siny, Susy, Sandy, Sukey, Sibby, Stevy, Sunday ismi ile uyumlu olan isimler arasında bulunmaktadır.

Sunday ismine sahip olan kişilerin olumlu yönleri arasında arkadaş canlısı olmaları, hedeflerinin peşinde koşma gücünü bulundurmaları, özgürlükçü olmaları, hoşgörülü, sosyal, maceracı, canlı, sempatik, şakacı, küçük şeylerle mutluluğu bulabilen, sporcu ve değişime açık olan bir karakter görülmektedir. Aynı zamanda Sunday ismine sahip olan kişilerin olumsuz yönleri arasında ise duyguları bastırma, kolay bir şekilde kırılma ve kuşkuculuk özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle Sunday isminin de hem olumlu hem de olumsuz yönleri olduğu bilinmeli ve buna göre bir değerlendirme gerçekleştirmelidir. Bu nedenle Sunday isminin harf analizi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Değerlendirme yapılırken ismin yalnızca olumlu-olumsuz özelliklerine dikkat edilmemeli aynı zamanda harf analizine, karakter özelliklerine ve söyleyiş şekline de dikkat edilmelidir. Her ne kadar isimler birbirinden farklılık gösteriyor olsa da isimlerin insanlar üzerindeki etkilerinin gücü aynıdır. Bu nedenle aşırı derecede kötü anlamlara gelen ve kötü şeyler ifade eden isimler çocuklara koyulmamalıdır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Sunday isminin hem anlamının temiz olması hem de söyleyiş şeklinin düzgün olması bu ismin tercih edilebilirlik oranını artırmaktadır. Eğer siz de çocuğunuz için düzgün, temiz ve iyi anlamlı bir isim arıyorsanız tercihinizi Sunday isminden yana kullanabilirsiniz. Bu isim son derece güvenilir, olumlu bir enerjiye sahip olan ve karakter üzerinde de iyi bir etki bırakan isimler arasında yer almaktadır.

sunday-isminin-anlami-47994
Sunday İsminin Anlamı

Sunday isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Doğum tarihi

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sunday ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sunday ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Sunday ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Sunday ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Sunday ismini kullanan bulunmamaktadır.

Sunday isminin Türkiye sıralaması

Sunday en çok kullanılan 38970. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 17203. isimdir.

Sunday isminin Harf Analizi

Kişiye Sunday ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Sunday İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sunday ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sunday isminin anlamını gözden geçirin!

Sunday İsminin Numerolojisi

Sunday isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
U: yirmi beş
N: on yedi
D: beş
A: bir
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 98

Sunday ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Sunday Rose Kidman Urban: Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman ile müzisyen eşi Keith Urban’ın kızı.
  2. Sunday B. Morning: Amerikalı pop sanatçısı ve şarkıcı. “Flower Girl” gibi hit şarkılarıyla tanınır.
  3. Sunday Oliseh: Nijeryalı eski futbolcu ve futbol antrenörü. Nijerya milli futbol takımında da forma giymiştir.

Bu listede Sunday ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler verilmiştir. Ancak, isim oldukça nadir olarak kullanılan bir isim olduğu için daha fazla ünlü Sunday ismini taşıyan kişiye rastlamak zor olabilir.

30100