Spor Yapanlar için Beslenme Önerileri Çok İşinize Yarayacak

Spor Yapanlar için Beslenme Önerileri Çok İşinize Yarayacak. Düzenli bir spor yaşamınız varsa ancak nasıl beslenmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz, bu yazımızı okuyarak mutlaka tüketmeniz gereken besinleri öğrenmiş olacaksınız…

Fıstık Ezmesi

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi; yüksek oranda yağ içeriği bulunan ancak kontrollü tükettiğiniz sürece tam bir mucize besin diyebileceğimiz seçenekler arasında yer alıyor. Yüksek lif oranı seviyesine sahip olduğundan, uzun süre tokluk hissi verebiliyor. Fıstık ezmesi, içeriğindeki çinko ve E vitamini sayesinde kas kaybını azaltmaya da destek oluyor. Düzenli antrenman yapıyorsanız, her gün bir çorba kaşığı tüketmeniz, sağlığınız açısından son derece yararlı olacaktır.

Spor Yapanlar için Muz

Spor Yapanlar için Muz

Spor yapanlara özel beslenme için muz. Yoğun bir antrenmanın öncesi yiyeceğiniz bir muz, size antrenman sırasında ihtiyacınız olan karbonhidratı almanıza yardımcı oluyor. Muzu, yulaf ezmesi veya fıstık ezmesi ile birlikte tüketerek; kuvvet antrenmanları öncesinde gerekli gücü toplamanızı ve performansınızı yükseltmenizi sağlayabilirsiniz.

Ananas

Spor ardından beslenmenin en iyi besinlerinde birisi olan Ananas, özellikle ortasındaki sert kısmı ile düşünüldüğünde harika bir ödem söktürücüdür diyebiliriz. Ayrıca ananas, protein sentezini de arttırmada da etkilidir. Protein sindirimi arttığında, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakım süresini azaltmanızı sağlayacaktır.. Günde 3 dilim ananas tüketerek, sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Spor Yapanlar için Avokado

Spor Yapanlar için Avokado

Avakado mükemmel bir omega-3 kaynağı olduğundan sıkça tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunuyor. Avokado içeriğinde 9 farklı aminoasit barındırdığından, antrenmandan hemen önce yemeye özen gösterirseniz faydalarını görebilirsiniz.

Kinoa

Kinoa, yüksek oranda protein ve lif içeriğine sahip olduğundan; hem tok tutuyor, hem de antrenman performansını arttırmaya yardımcı oluyor. Bu nedenle antrenman yapanlar için tavsiye edebileceğimiz besinler içerisinde yer alıyor.

67938