Sperm Sayısını Artırmanın En Sağlıklı Yolları

Sperm Sayısını Artırmanın En Sağlıklı Yolları. Michael Phelps kadar hızlı yüzmesine yardımcı olmak istemez misiniz?

Journal of Nutrition dergisinde yayımlanan bir araştırmada, en yüksek miktarda balık tüketen erkeklerin spermlerinin sayısının en az tüketenlere göre yüzde 65 daha fazla olduğu kanıtlıyor. Balıktaki Omega-3 yağ asitleri, sperminizin kapasitesini koruyan hücre zarlarını güçlendirmeye destek oluyor. Dilerseniz nasıl koruyabileceğinize birlikte göz atalım;

Kötü: İşlenmiş Etler (Sucuk, Salam, Sosis)

Kötü: İşlenmiş Etler (Sucuk, Salam, Sosis)

Spermi 21% azaltır

İşlenmiş etler tüketirken, haftada dört porsiyonun altında olmasına özen gösterin. Bir porsiyon neye mi denk geliyor? Bir adet salamlı sandviç, sosisli sandviçi bir porsiyon olarak ölçeklendirmelisiniz.

Sperm için İyi: Beyaz Balık (Sazan, Mezgit, Kalkan)

+11% artırır

Haftalık olarak 50-110 gram beyaz balık tüketmeyi unutmamalısınız. Kolay ve basit bir akşam yemeği için üzerine limon ve zeytinyağı sürdüğünüz balığınızı fırına atmanız hem zaman kazanmanıza, hem de sperm sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır.

En İyi: Koyu Renkli Balık (Ton Balığı, Somon)

En İyi: Koyu Renkli Balık (Ton Balığı, Somon)

+51% artırır

Beslenme programınızda, haftada 85-170 gram kadar yer vermeye özen göstermelisiniz. Kahvaltıda sosis yerine, önceki günden kalan 85-140 gram fırında pişmiş somonu tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap