Sivilceden Kurtulmanın En Kolay Yolu! Evde Bitkisel Çözüm

Sivilceden Kurtulmanın En Kolay Yolu! Evde Bitkisel Çözüm Sivilce, ciltteki yağ bezlerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığıdır. Akne olarak da bilinen sivilce, daha çok yüz bölgesinde olmakla beraber vücudun çeşitli bölgelerinde çıkar. Her yaştaki insanın cildi sivilceye yatkındır ama ergenlik dönemine giren genç bireyler sivilce ile daha çok karşılaşılmaktadır. Sivilceler tek bir etmene bağlı olarak çıkmazlar: Stres, hormonal yapı, çevre kirliliği, beslenme düzeni vs. etkilidir.

Yazımızda ve Sivilce Kurtulma En Kolay Yolu Evde Bitkisel Çözüm Cilt Bakımı Doğal Tedavi detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bilinçsizce sıkılan, müdahale edilen sivilceler ciltte kalıcı olarak iz bırakabilir. O yüzden sivilceye dokunmamalıyız.  Dermatoloğumuza başvurup  verdiği ilaçları uygulayabiliriz. Ya da sivilcenin  kendiliğinden sönmesini sağlayacağımız farklı yollara başvurabiliriz. Sivilceden kurtulmanın en kolay yolu nedir diye soracak olursanız:

 • Salatalık, kozmetik ürünlerinde sıklıkla kullanılır.  Çeşitli güzellik maskeleri de yaptığımız salatalık bilindiği üzere cilt için çok faydalıdır. Rendelediğiniz salatalığın suyunu limon suyu ile karıştırarak sivilceli bölgenize uygulayın. Ardından 10 dakika bekletip durulayın.
 • Bal doğadan gelen bir şifa kaynağıdır. Ama doğalını bulmak önemlidir. Çeşitli cilt maskeleri yaptığımız balı bu sefer sivilcemizi kurutmak için kullanalım. Bala az miktarda limon suyu damlatıp pamuk yardımı ile sivilceli bölgenize uygulayın. 10 dakika bekletmenizin ardından ılık su ile durulayın.
 • Sarımsak bakteriler ile savaşır. Hem çeşitli yemeklerde hem de çiğ olarak tüketebilirsiniz. Zira sarımsak cilt için şifa kaynağıdır. Cilde direkt olarak da uygulayabileceğiniz sarımsağı sorunlu bölgenize günde 3 defa sürebilirsiniz.
 • Aspirin sivilce tedavisinde kullanılan sivilceden kurtulmanın en kolay yolu diyebileceğimiz bir sivilce kurutma yöntemlerindendir. Aspirine su ekleyerek elde edebileceğimiz karışımı sivilcemize sürerek 20 dakika bekleyin. Daha sonra bol su ile durulayın.
 • Lekelere iyi gelmesi ile bilinen aloe vera, çeşitli vücut yaralarında ve izlerinde de kullanılır. Evlerinizde saksılarda rahatça yetiştirebileceğiniz aloe vera bitkisini sivilceli bölgenize sürebilirsiniz. 1 gece bekletebilirsiniz.
 • Buzun kan dolaşımını hızlandırma etkisi vardır. Minik kalıplarda dondurduğunuz buzu temiz bez parçaları arasına alarak sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz.
Sivilce Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Sivilce Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak meydana gelen sivilceleri değişik yollarla geçirmek mümkündür. Doktor tavsiyesinde yazılan ilaçlar ve kremler ile sivilceleri kurutmak mümkündür. Bunun yanı sıra evimizde sürekli olarak bulunan çeşitli malzemelerle sivilceler tedavi edilebilmektedir. Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir diye sorarsanız eğer:

 • Limon, bakterileri yok etme özelliği ile herkesçe bilinir. Ciltteki fazla yağı alan limon, cildi ölü derilerden de arındırır. Limon, gözenek küçültme etkisinden dolayı cildi sıkılaştırır. Bu da sivilce oluşumunu engeller. Sadece sivilcelere etki etmeyip çeşitli cilt lekelerini de giderir, cilt tonunu açar. (Her insanda aynı etkiyi göstermeme ihtimali olan limonu bileğinizde deneyerek alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini teyit etmenizde fayda var.)
 • Tarçın cilt bakım maskelerinde çok sık olmasa da kullanılır. Toz tarçın ile limondan  elde edeceğiniz karışımı sivilceli bölgenize pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.
 • Karbonat limon ile bir araya geldiğinde hem sivilceleri tedavi ediyor hem de çeşitli lekeleri gidermede yardımcı oluyor.
 • Limon ve salatalık cilt bakım ürünlerinin gözdesi olup kozmetikte en çok kullanılan bitkilerdendir. Bu iki bitkinin suyu da sivilceyi kurutmanın en kolay yolu olarak karşımıza çıkar.
 • Tonik görevi görüp cildi sıkılaştıran doğal  gül suyunu sabah akşam temiz cildinize tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.
 • Aloe vera ve limon ile hazırlayacağınız karışım sivilceleriniz kurutmada etkili olacaktır.
 • Bu önerilerin yanı sıra sadece cilt maskelerinden medet ummayıp beslenme düzeninize de dikkat etmeniz ve cilt bakımınızı doğru şekilde yapmanız gerekiyor.
 • Günde 2 litre su tüketmenin sağlık üzerinde etkili olduğu gibi sivilceler üzerinde de etkilidir.
Sivilceden Kurtulmanın Etkili Yolları

Sivilceden Kurtulmanın Etkili Yolları

Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan sivilceyi kurutmak için çeşitli çözüm yolları vardır. Ama sivilce çıkmadan önce cildimize gereken bakımı yapmalıyız: Cildi  düzenli olarak temizlemek ve nemlendirmek önemlidir. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz sinoplukoca.com sitesine göz atabilirsiniz. Sivilceden kurtulmanın etkili yolları:

 • Eczaneden rahatlıkla ulaşabileceğiniz aspirin ile sivilceleri kurutmak mümkün. 1 aspirini az miktar su ile karıştırarak sivilceli bölgenize uygulayabilirsiniz. 20-30 dakika bekletip yıkamanız yeterli olacaktır.
 • Hemen hemen herkesin evinde bulunabilecek olan diş macunu sivilce ile savaşan farklı bir yöntemdir. Az miktarda diş macununu sorunlu bölgeye uygulayarak bir gece bekletmenizin ardından bol su ile durulayabilirsiniz.
 • Cilt yağını dengeleyici özelliği bilinen aloe vera sivilceler için birebirdir.
 • Tuzlu suyun sivilceleri kurutucu etkisi vardır. Bu yüzden denize girmek yararlı olacaktır.
akneden kurtulmak için Nasıl Beslenilmeli?

Sivilceden Kurtulmak İçin Nasıl Beslenilmeli?

Sivilceler daha çok hormonal yapı ve stresten kaynaklı olarak meydana gelir. Bunların yanı sıra beslenme düzeninin sağlıklı bir cilt üzerindeki etkisi tartışılamaz. Birçok çeşidi olan sivilceyi yok etmek için sivilceden kurtulmanın en kolay yolu diye araştırmalar yaparız. Ama bundan önce sağlıklı beslenmeyi kişiler alışkanlık haline getirmelidir. Sivilceden kurtulmak için nasıl beslenilmeli sorusuna yanıt verelim:

 • Günde 2 litre su tüketmeyi rutin haline getirmelisiniz. Çünkü su içmenin cilde, vücuda kısacası sağlığınıza sayısız faydası vardır.
 • İçeriğinde bol miktarda E vitamini içeren bitkilerden biri avokadodur. E vitamini cildi besler ve kusurları tedavi eder.
 • Hakiki zeytinyağı da cilt dostu besinlerdendir. Salatalarda kullanmanızın yanı sıra bazı şifalı bitkilerle karıştırıp tüketmemiz önerilir.
 • Diyet listelerinde sıklıkla yer alan yeşil çay tüketmelisiniz.
 • Haftada 2 kez tüketilmesi önerilen balık sağlıklı cilt ve vücut yapısı için önemlidir.
 • Bol miktarda protein barındıran yumurta, yoğurt gibi besinleri sofralarımızdan eksik etmemeye çalışmalıyız.
 • Çikolata, tatlı gibi şeker oranı yüksek olan yiyecekler sivilce oluşumunu hızlandırır.
 • Kek, bisküvi tarzı paketli gıdaların tüketimini en aza indirmeli ya da hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız.
 • Baharatlı hazır gıdaları mümkün olduğunda tüketmemelisiniz. Ev yemeklerinizi ise fazla baharatlı tercih etmemelisiniz.
 • Kızartma yoluyla yapılan çeşitli yağlı yemekler birçok hastalıkları beraberinde getirir. Bu da cilt sorunlarını doğurur.
En Çok Hangi Yiyecekler Sivilce Yapar

En Çok Hangi Yiyecekler Sivilce Yapar

Her insan sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak ister. En başta kadınların gözü gibi baktığı cildi, pürüzsüz görünsün ister. Ama bu durum emek ister. Bunun için kişi yediklerine özen göstermelidir. Sağlıklı bir cilt istiyorsak dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Merak edilen ve sürekli olarak araştırılan konu en çok hangi yiyecekler sivilce yapar:

 • Sağlığımızın en büyük düşmanlarından biri hiç şüphesiz paketli gıdalardır. Sağlığımızı olumsuz etkileyen bu gıdalar direkt olarak cildimize de yansımaktadır. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak isteyenler için paketli gıdalara elveda deme vakti geldi bile.
 • Kalsiyumca zengin olan ve birçok faydası bulunan süt başta yağ barındırması sebebiyle sivilcelerin oluşumuna olanak sağlar.
 • Kızartılarak elde edilen patatesler, köfteler sivilce çıkmasına aracı olur. Başlı başına zararlı olan kızgın yağ sağlık yapımızı bozmaktadır.
 • Kilo almamızı hızlandıran, şişkinlik yapan asitli içecekler sivilce oluşumuna sebep olur.
 • Sucuk, salam ya da baharatlı yiyeceklerin zararı herkesçe bilinmese de  cildin en kötü düşmanlarından biridir.
İltihaplı Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

İltihaplı Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Bilinen birçok sivilce türü vardır. Bunlardan biri de iltihaplı sivilcelerdir. İltihaplı sivilceleri tıkalı gözenekler meydana getirir. Kırmızımsı renge sahip enfeksiyon barındıran şişliklerdir. İltihaplı sivilcelerin oluşum sebepleri başında yanlış cilt bakımı, stres, çevresel faktörler yer alır.

Kadınların ciltlerine yaptıkları en büyük kötülüklerden biri uyguladıkları yanlış bakımlardır. Cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünleri , cilt maskeleri iltihaplı sivilcelerin oluşumunu kolaylaştırır. Makyaj malzemesinin kalitesiz olması ve makyajın uzun süre ciltte kalıp temizlenmemesi de kolaylaştırır. Eğer iltihaplı sivilce nasıl yok edilir diye soracak olursanız:

 • Sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolu olarak limon suyunu örnek verebiliriz.
 • Yine iltihaplı sivilceleri kekik suyu söndürmektedir.
 • Dermatoloğunuzun tavsiye ettiği krem ya da haplarla cildinizde yara, çukurluk veya iz oluşmadan kurtulabilirsiniz.
Çinko Eksikliği Sivilce Yapar Mı?

Çinko Eksikliği Sivilce Yapar Mı?

Çinko, bağışıklığımızı kuvvetlendirmede etkin bir rol oynayan mineraldir.  Sivilcelerin oluşumunu sağlayan hormanlarla etkileşim içindedir.  Bu nedenle sık sık sivilce problemi yaşayan kişilerde çinko eksikliğinin ortaya çıktığı bir gerçektir. Bu tür sorunları olan kişiler çinko bakımından zengin olan balık, yumurta, tahıl gibi besinleri sıklıkla tüketebilirler.

Sarımsak Sivilce Yapar Mı?

Sarımsak, güçlü bir antibiyotiktir. Çeşitli hastalıklara iyi gelir. Sarımsak sivilce yapar mı diye soranlar için:

Sarımsak cilt için oldukça faydalıdır. Cilt için herhangi bir kusur yaratacağı söylenemez. Tüketmemizin yanı sıra sarımsaktan çeşitli maskeler yaparak olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Sarımsak sivilce ve cilt lekeleri için kuvvetli bir doğal ilaçtır.

1 saatte akne gider mi

Bir Saatte Sivilce Nasıl Yok Edilir

Sivilce ciltte kötü bir görüntü oluşturur Bakımına önem veren kişilerce sivilceden kurtulmanın en kolay yolu aranır. Kısa sürede yok edilmek istenen sivilceler için çeşitli yöntemler araştırılır. Sivilceyi 1 saatte yok etmek mümkün olmasa da yavaş yavaş sönmesini sağlayıp kızarıklığını almanız mümkündür. Bu şekilde sivilcenin iltihabını alabilirsiniz ama kendisini tamamen yok edemezsiniz. Bir saatte sivilce nasıl yok edilir diye soranlar için:

 • Limon sivilce için en etkili yöntemdir. Limon ve balı karıştırarak sorunlu bölgenize pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.
49063