Sıvı Detoks Tarifleri ile Yağ Yakın Daima Fit Kalın

Sıvı Detoks Tarifleri ile Yağ Yakın Fit Kalın! Vücuttaki toksin maddelerden arınma anlamına gelen detoks, kısaltılmış bir tabirdir. Asıl adı “Detoksifikasyon“ olan detoks, genellikle kilo verme süreçlerinde sık sık anılsa da, detoksun esas amacı; vücudumuzda çeşitli yollarla yer edinmiş zararlı maddelerin atılmasıdır.

Bu yazıda ve Sıvı Detoks Detoks Tarifleri Yağ Yakma Daima Fit Fit Kalma Sağlıklı Yaşam hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karaciğerin, vücutta biriken toksinlerin ve bakterilerin dışarıya atılmasında düzenli olarak çalışan vücudumuz, yapısı itibari ile kendi kendine detoks yapacak bir sistemde dizayn edilmiştir. Ancak bazı durumlarda, sıvı detoks uygulamaları ile vücudumuza destek sağlamamız çok daha yararlı olacaktır.

Çevresel faktörler, yanlış bir beslenme düzeni, yaşam tarzı gibi birçok farklı nedenle kirlenen vücudumuz da belirli aralıklarla detoks yapmak; kalitesiz uyku, yorgunluk, depresyon, baş ağrıları, stres ve sindirim sorunları gibi yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen sağlık sorunlarının oluşmasını engelleyecektir.

Sıvı Detoks Tarifleri
En Faydalı Detokslar

Sıvı Detoks Tarifleri;

 • Elma ve Tarçınlı Sıvı Detoks

Malzemeler;

 1. 1 adet elma
 2. Birkaç adet çubuk tarçın
 3. Yarım litre su

Yapılışı: Kabuklarından ayırmadığınız 1 adet orta boy elmalı, oldukça ince dilimler haline getiriyoruz. Daha önce kaynattığımız ve soğumak üzere bekletilen suyumuz, ılık seviyeleri geldiğinde elma dilimlerini içerisine atıyoruz. Beklemeye aldığımız ılık su ve elma dilimlerinin içerisine, birkaç adet çubuk tarçını ilave ediyoruz. Ardından karışımı 3 saat kadar özüne ulaşması için dinlenmeye alıyoruz. 3 saatin ardından Elma ve tarçınlı sıvı detoksunuz hazır.

Yararı: Elma ve tarçınlı sıvı detoks suyunu, düzenli olarak tüketmeyi alışkanlık haline getirmemiz durumunda, yağ yakımını hızlandırması nedeniyle kilo vermeniz de mümkün. Üstelik tarçın yardımıyla kan şekeri seviyeniz, gün içerisinde düzenlenmiş ve olması gereken seviyelere gelmiş olacaktır.

Elma ve Tarçınlı Sıvı Detoks
 • Yağ Yakan Sıvı Detoks

Malzemeler;

 1. 1 adet küçük boy salatalık
 2. 1 adet küçük boy limon
 3. Taze nane yaprağı 10 adet
 4. 1 Litre su

Yapılışı: Yağ yakan sıvı detoksumuzu hazırlarken ilk olarak salatalık ve limonu güzelce yıkamalıyız. Kabuklu halde kullanacağımız salata ve limonu, yine çok ince dilimler haline gelecek şekilde kesiyoruz. 1 litre suyumuzu alabilecek büyüklükte geniş ağızlı bir şişe ya da sürahi hazırlıyoruz. Doğradığımız limon ve salatalık ile birlikte, 10 adet taze nane yaprağını sürahimizin içine koyarak, üzerine 1 litre suyumuzu da ekliyoruz. Ağzını kapattığımız şişe ya da sürahimizi, özünü alması için 6 saat kadar dinlemeye bırakıyoruz. 6 saat sonra yağ yakan sıvı detoks suyumuz hazır.

Yararı: Her öğünden yarım saat kadar önce tüketilmesi tavsiye edilen yağ yakan sıvı detoksumuz; bacak, basen ve göbek bölgesindeki yağların yok edilmesini sağlıyor. Vücuttaki ödemin de atılmasına yardımcı olan bu detoks suyumuz ile hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi de göreceksiniz. Ayrıca kullandığımız malzemelerin içerisinde yer alan; flavonoid, çeşitli vitaminler ve antioksidan sayesinde, kilo vermeye yardımcı olduğu kadar, cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesine de neden olacaktır.

Tatlıdan Uzak Tutan Sıvı Detoks
 • Tatlıdan Uzak Tutan Sıvı Detoks

Malzemeler;

 1. 1 adet küçük boy portakal
 2. 2 adet çubuk tarçın
 3. Taze nane 10 adet
 4. 1 Litre ılık su

Yapılışı: Kabuklu kullanacağımız için portakalı iyice yıkayarak başlayalım. Yıkanan portakalı çok ince dilimler halinde kesiyoruz. 1 litre suyumuzu alacak hacimde bir şişe ya da sürahimizin içerisine dilimlenmiş portakallarımızı, 2 adet çubuk tarçını ve 10 adet taze nanemizi ekliyoruz. Daha önce kaynatarak soğumaya bıraktığımız 1 litre ılık suyumuzu, bu karışıma ilave ediyoruz. Ağzını kapatmak suretiyle ortalama 6 saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz. 6 saat sonda tatlı isteğimizi yok eden detoks suyumuz hazır.

Yararları: Her öğünden yarım saat önce tüketmeye özen göstereceğimiz tatlıdan uzak tutan sıvı detoks suyumuz, sağlıksal sorunlarla meydana gelen gün içerisinde tatlı isteğimizi yok ederek kilo almasına engel olur. Ayrıca düzenli kullanımı halinde ödemi yok edeceğinden, fazla kilolarla baş etmekte de etkilidir.

88734