Sinirli Ot Kürü ve Susam Yağı Neye İyi Gelir?

Günümüzün en korkutucu hastalıklarından bir tanesi diyabet olarak tanımlanan şeker hastalığıdır. Şeker hastası olanlar bir şekilde gözlemlenen belirtiler eşiği..

Günümüzün en korkutucu hastalıklarından bir tanesi diyabet olarak tanımlanan şeker hastalığıdır. Şeker hastası olanlar bir şekilde gözlemlenen belirtiler eşiğinde hastaneye götürülebilir, yaşanan şeker düşmesi ya da artması kontrol altına alınabilir. Fakat hastalıkların her geçen gün farklı türleri ortaya çıkarak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Dolayısıyla bitkisel formüllerle şeker hastalığına çözüm sağlamaya çalışan ünlü uzmanlar sürekli yeni kürlerin tarifini vererek hastalara şifa dağıtmayı amaçlar. Yine de ilaç endüstrisine bile ilham olmuş doğal kaynaklanır bu aşamada hastalıkları önlemede yetersiz kaldığına ilişkin bazı detaylar söylemek mümkün. Genelde şekere iyi gelen bitkiler bilinse dahi kürlerin kullanımı çok yaygın değildir. Daha da tehlikeli olan durum ise halkın genelde büyük kısmında görülebilme potansiyeli taşıyan gizli şeker hastalığıdır. Belirtileri zayıf, aklınıza hastalık getirmeyeceğiniz noktalarla ortaya çıkar. Dolayısıyla siz şeker hastası olduğunuzun farkına varana kadar vücudunuzdaki birçok önemli rahatsızlık çoktan başlamış olacaktır.

Gizli Şeker Nedir? Nasıl Fark Edilir?

Gizli şeker için bitkisel çözüm önerileri araştırılmaya başladığından beri bu rahatsızlığın önemi çok daha fazla anlaşılmaya başlandı. Genelde normal diyabet ile kıyaslandığında önemsizmiş gibi gözükse de tehlikeli olduğunu yaşanan ölümlerden anlayabiliyoruz. 45 yaş üstü için hayati risk grubunun söz konusu olması, üstüne üstlük birçok yetişkinde gizli şekere sebep olabilecek ayrıntılara rastlanması toplumsal açıdan önlem alınması gerektiğini göstermektedir. Sebepleri arasında sigara içmek, alkol kullanımı, sağlıksız ve yetersiz beslenme ilk sırada yer alıyor. Şekere olan hassasiyet, pankreasın işlevini kaybetmesi gibi sebepler şekerin temelinde olsa da gizli şeker belirtileri çabuk acıkmak olarak nitelendirilir. Yemek yedikten kısa süre sonra gelen halsizlik, enerji kaybı, acıkma hissi gizli şeker belirtileri arasında sayılır.

Gizli Şekere İyi Gelen Sinirli Ot Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sinirli ot olarak bilinen bitkinin aslında diyabet hastalarından ziyade birçok farklı rahatsızlık için kullanıldığını biliyoruz. Öyle ki yüzyıllardır süre gelen bir kullanımdan bahsetmek mümkündür. Dolayısıyla Sinirli ot kürü ile gizli şeker tedavisi yapmak aslında sağlık açısından önemli bir adım olabilir. Alternatif tıbbın ilaç endüstrisine rehber olduğu bu günlerde Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’na kulak vermek sağlık açısından oldukça mühimdir.

Malzemeler

1 Tutam Sinirli Ot 1 Su Bardağı Arıtılmış Su (Klorsuz)

Hazırlanışı

Sinirli ot kürüyle gizli şeker için bitkisel çözüm aramak bu rahatsızlığın iyileşme aşamasında uygulanabilecek bir hadisedir. Keza hastalığın oluşumu ya da oluşumuna ilişkin bir detaya rastlamanız mümkün değildir. Hazırlık aşamasında arındırılmış su kullanımının öneminden bahsetmek gerekiyor. Klorsuz suyu kaynatarak kürü yapmaya başlayalım. Sinirli ot kürü için kaynayan ve baloncuklarını gördüğünüz bir bardak suyun içerisine sinirli ottan bir tutam ekleyin. Kaynama işlemini bu noktada devam ettirmeniz gerekiyor. Yaklaşık 3 dakikalık bir kaynama yeterli olacağından ocağın altını kısık ateşte tutabilirsiniz. Süreç dolduğunda soğuması için bir kenarı alarak süzme işlemini yapmak için beklemeye başlayabilirsiniz.

Sinirli Ot Kürü Nasıl Uygulanır?

Aslında gizli şeker için sinirli ot kürü her akşam taze kullanılmalı ve ılık tüketilmelidir. Yemek yedikten sonra tamamen tok karnına tüketileceğinden ötürü yaklaşık 2 saatlik bir zamanınız olacaktır. Yemeğinizi yedikten sonra kalkıp süreyi dolduracak zamanda hazırlığınızı yaparak süzme işleminin ardından içebilirsiniz. Her gün yeniden 1 tutam sinirli ot kullanarak hazırlayacağınız bu kürü uygulayarak gizli şekerin tedavi sürecine destek olabilirsiniz. Birçok doktorun doğal anlamda ilaçlardan daha fazla tavsiye ettiği bu kürü sizde faydalarından sonra muhakkak yanınızdan ayırmayacaksınız.

Gizli Şekere Karşı Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağı faydaları neticesinde birçok kişinin farklı bir olumlu yön bularak kullandığı doğal yağlar arasına girmiştir. Aynı zamanda bir kür olarak değil doğal yağın doğrudan alınması şeklinde uygulanabildiğinin altını çizelim. Günümüzde gizli şekere iyi gelen susam yağı kolesterolün yükselmesinin önüne geçer. Bu nedenle orta yaşta ciddi bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kan şekerinin kontrolsüz hareketlerini engellediğinden ötürü gizli şekerde yine aynı noktadan fayda sağlar. Susam yağı kullanımı içinse aç karnına olmak şarttır. Kahvaltı etmeden önce alacağınız bir dozun ardından akşam yemeği yemeden evvel bir doz daha alabilirsiniz. Günde 2 kez alınabilir olsa da üçüncüye alınması insan bünyesi için uygun görülmez. 41640