Serra İsminin Anlamı

Serra İsminin Anlamı

Serra İsminin Anlamı Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bebeğe verilecek isim konusunda devamlı araştırma yapılmaktadır. Hem anlamı güzel hem de söylemesi kolay isimler arasında Serra bulunur. Peki Serra isminin anlamı nedir? Öncelikle birçok güzel anlamı içinde barındırdığını söyleyebiliriz. Yere düşmeyen yağmur damlasını ifade ettiği gibi yaprağın rengi olarak da nitelendirilir.

Serra kız isimleri arasında bulunur. Birçok kişinin tercih ettiği bir isim olarak kendini belli eder. Arapça kökenlidir. Serra Kur’an da geçiyor mu? Diye araştırma yapanlar ismin Kur’an da geçtiğini de görürler. Ali İmran ve Araf surelerinde “bolluk, genişlik, refah, saadet” manasında geçmektedir.

Güzel ve hoş isimler arasında yer alan Serra tercih edilen favori isimler arasında yer alır. Serra isminin sözlük anlamı; refah ve mutluluk içinde yaşamak, bolluk ve rahatlamak demektir.

İsim analizi yapan birçok uzman bulunur. Serra isminin analizi yapılacak olunursa; bu ismi taşıyanların iyilik yapmayı sevdikleri görülür. Merhametli ve fedakar olduklarına rastlanır. Başkalarını fazlasıyla düşünürler. Dert dinlemeyi ve kişileri rahatlatmayı severler. O yüzden de birçok dost edinirler. Bu kişiler evlerinde iyi bir anne olabilirler. Eşlerine ve çocuklarına her zaman öncelik tanıyarak onlar için uğraşırlar.

Olumlu yönlerinden bahsetmemiz gerekirse; sabırlı, dikkatli, sadakatli, hırslı, araştırmacı, tutkulu, gizemli, hassas, sahiplenici, hayal dünyaları geniş, detaycı oldukları söylenebilir.

Olumsuz yönleri arasında rahatına düşkün olduklarını söyleyebiliriz. Zevklerine de düşkündürler. Bazı şeyleri sürekli erteleyebilirler. Biraz kararsız yapıları olduğu söylenebilir.

Fiziksel özellikleri arasında uzun boyları ile dikkat çekerler. Belirgin ve düzgün yüz hatlarına sahiptirler. Dik omuzlu, açık renkli gözlü ve dalgalı saçlıdırlar. Ses tonları da etkileyicidir.

Serra isminin tercih edilirlik durumunda da sizlere bilgiler sunmak isteriz. Ülkemizde 12.913 kişi bu ada sahiptir. En çok kullanılan 947’inci isimdir. Kız isimleri arasında ise 477’inci sırada yer almaktadır. Serra adını kullananların sayısı son bir yılda 1.149 kişi artmıştır.

Kişilik analizi ile de isim tercihinde bulunabilirsiniz. Serra isminin kişilik analizi olarak bu isimdeki kişilerin çalışkan ve azimli olduklarını söyleyebiliriz. İlgi odağı olmayı severler. Kişisel bakımlarına dikkat eden, fiziksel görüntüye önem veren kişilerdir. Kendilerinin ortaya çıkardığı bazı kurallarla yaşamayı severler. İş hayatında başarılıdırlar. Oturmasını kalkmasını bilen kişilerdir. Karşı cinste güvene ve sadakate önem verirler. Aşk hayatında duygusal kişiler olarak bilinirler. 

İsim tercihlerinizde benzer isimler de seçimlerinizi kolaylaştırabilir. Serra ismine benzer isimler; Serraç, Berra, Müberra, Sarra, Mualla, Semra, Selda, Sevda, Seda kız isimleri örnek olarak verilebilir. Erkek isimlerinin benzerleri ise; Serkan, Serhat, Sercan, Safa, Süha, Serdar isimlerini söyleyebiliriz. Serra ismi caiz mi konusunda araştırma yapanlar bu ismin oldukça güzel ve derin anlamları olduğunu da görmektedir. Kur’an da geçmiş olması, bolluk manasında kullanılması da ismi tercih edilir kılmaktadır.

serra-isminin-anlami-29328
Serra İsminin Anlamı

Ülkemizde yaşayan ve farklı alanlarda başarılı olan Serra isimli bazı ünlüler de bulunmaktadır. Serra isminde olan ünlüler için oyuncu Serra Yılmaz, Serra Arıtürk, Serra Pirinç, Serra Şatır gibi isimleri söyleyebiliriz. Şarkıcı Serra Arres, Serra Hepgül gibi isimleri sayabiliriz. İpek Ongun’un yazmış olduğu “Bir Genç Kızın Defteri” kitabının baş karakteri Serra Noyan’dır.

Sol Yanım dizisini izlediyseniz bu dizide oynayan baş karakter Serra rolünü Özge Yağız canlandırmıştır. Kız bebeğiniz için Serra ismini anlamına ve karakteristik özelliklerine bakarak tercih edebilirsiniz. Saadet ve mutluluğu çağrıştıran Serra birçok kişinin seçenekleri arasında ilk sıralarda bulunur.

Serra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bulutla Yer Arasında Yere Düşmeyen Yağmur Damlası / Buğday Başağı
  • 2 – Sarı İle Mavinin Karışımıyla Ortaya Çıkan, Bitki Yapraklarının Çoğunda Görülen Renk, Yaprak Rengi
  • 3 – Kolaylık, genişlik

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: serra:
Kuran ‘da geçiyor.

Serra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Serra ismini kullanan 12.913 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Serra ismini kullanan 3.947 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Serra ismini kullanan 768 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Serra ismini kullanan 494 kişi bulunmaktadır.

Serra isminin Türkiye sıralaması

Serra en çok kullanılan 947. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 477. isimdir.

Serra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.149 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Serra isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Serra isminin Harf Analizi

Kişiye Serra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Serra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Serra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Serra isminin anlamını gözden geçirin!

Serra İsminin Numerolojisi

Serra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 71

Serra ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Serra Arıtürk: Türk oyuncu. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ve “Kuzgun” gibi dizilerde rol almıştır.
  2. Serra Yılmaz: Türk oyuncu. Usta bir tiyatro oyuncusu olan Serra Yılmaz, birçok tiyatro oyununda ve filmde rol almıştır.
  3. Serra Sabancı: Türk iş insanı. Sabancı Holding’in sahibi olan Sabancı ailesinin bir üyesidir.
  4. Serra Akınsal: Türk manken ve oyuncu. “Güzel Köylü” ve “Yasak Elma” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listede Serra ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler verilmiştir. Ancak, daha fazla ünlü Serra ismini taşıyan kişiye rastlamak mümkündür.

2742