Serap İsminin Anlamı

Serap İsmi

Serap İsminin Anlamı Kız çocuklarına isim seçmek isteyen anne ve babaların pek çok alternatif içerisinde kaybolabildiği görülmektedir. Bu noktada bakıldığında pek çok alternatif arasından Serap ismi de göze çarpmaktadır. Daha klasik ve bilindik bir ismi tercih etmek isteyen anne ve baba adaylarının bu sebeple çocuklarına koymak üzere Serap ismini de tercih edebildikleri görülmektedir. Bu ismi çocuğuna koymadan önce araştırma yapmak isteyen anne ve babaların ise farklı noktalarda isme dair detayları incelemeye başladığı görülmektedir. Bu bağlamda öncelikle anne ve baba adayları Serap isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Anne ve baba adayları tarafından Serap isminin anlamı araştırıldığında bu ismin anlamının çölde var olduğu sanılan suyun yansıması olarak tanımlandığı görülmektedir. Serap kelimesinin genel anlamı incelendiğinde halüsinasyon gibi bir karşılığı olduğu da anlaşılabilmektedir. Serap ismiyle ilgili merak edilen ve dikkat çeken bir diğer nokta ise Serap isminin kişilik analizi olmaktadır.

Serap ismine sahip olan kişilerin kişilik analizleri incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin cömert, sıcakkanlı, ağırbaşlı, hoşsohbet, dost canlısı, yardımsever, çalışkan, azimli, iyi niyetli, başarılı, öngörülür, prensipli ve sakin kişiler olduğu görülmektedir. Bu isme sahip kişilerde rastlanabilecek daha pek çok olumlu özelliğe rastlanmaktadır.

Serap ismi incelendiğinde bu ismin olumlu yönlerinin yanı sıra Serap isminin olumsuz yönleri de olduğu görülmektedir. Serap ismine sahip kişilerin son derece hırslı ve aşırı rahatına düşkün olması onlarda görülen olumsuz özelliklerdendir. Aynı zamanda kıskançlık da bu kişilerde görülebilecek olan olumsuz özellikler arasında yer almaktadır.

Serap ismiyle ilgili olarak incelenen ve dikkat çeken bir diğer durum da Serap isminin harf analizi olmaktadır. Bu isme sahip kişilerin harf analizleri incelendiğinde isim içerisinde yer alan S harfinin sakinliği ve durağanlığı, E harfinin geçmişle mücadele etmeyi, R harfinin tereddütlü olmayı, A harfinin atılganlığı ve enerjik olmayı, P harfinin ise yüksek iletişim becerilerini yansıttığı görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerde genel itibari ile oldukça olumlu özellikler bulunmaktadır. Bu sebeple yorumcular genel itibari ile bu ismin çocuğa konması noktasında bir sakınca görmemektedir.

Serap ismiyle ilgili dikkati çeken bir diğer nokta ise Serap ismine sahip ünlüler olmaktadır. Bu isme sahip olan ünlülerin, Serap isminin yaygınlaşması noktasında etkisi olduğu görülmektedir. Ünlü oyuncu ve tiyatrocu Serap Aksoy bu isme sahip ünlüler noktasında örnek verilebilmektedir.. Bunun yanı sıra Serap Paköz gibi isimler de ismin yaygınlaşmasında  etkiye sahip olmuştur.

Serap ismini araştıran anne ve baba adaylarının dikkatini çeken bir diğer nokta ise Serap isminin numerolojisi olmaktadır. Astrolojiye merakı olan anne ve baba adaylarının Serap isminin numerolojisi ile ilgili araştırma yaptığı bilinmektedir. Bu isim içerisinde yer alan harflerin denk geldikleri sayı karşılıkları toplandığında 70 sayısına ulaşılmaktadır. Bu sayının numerolojik olarak düzgün bir şekilde açıklanabilmesi için anne ve baba adaylarının uzman bir astrologdan yardım alması gerekmektedir. Aksi takdirde tutarlı bir şekilde bir yorum getirilmesi ya da ismin yorumlanması ve öngörülerde bulunulması mümkün olmamaktadır.

Anne ve baba adaylarının kızlarına koymak amacıyla sıklıkla bu ismi tercih ettikleri görülmektedir. Serap isminin Türkiye istatistiği incelendiğinde bu isme sahip olan kişi sayısı 85.589 olarak belirlenmiştir. Oldukça yüksek bir kullanıcı sayısına sahip olan bu ismin en sık kullanılan isimler arasında ilk 100 içerisinde yer aldığı görülmektedir. Bu bağlamda Serap isminin Türkiye istatistikleri için oldukça yüksek demek mümkün olmaktadır.

serap-isminin-anlami-45566
Serap İsminin Anlamı

Serap isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sez Ve Ay Gibi Güzel Olan
  • 2 – Yeğni, Ağırlığı Az, Hafif
  • 3 – Öteki dünya.
  • 4 – Çölde uzaktan su gibi görünen ışık yanılması, ılgın, hayal.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Serap ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Serap ismini kullanan 85.704 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Serap ismini kullanan 17.743 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Serap ismini kullanan 8.045 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Serap ismini kullanan 6.249 kişi bulunmaktadır.

Serap isminin Türkiye sıralaması

Serap en çok kullanılan 169. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 82. isimdir.

Serap ismini kullananların sayısı, son bir yılda 87 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Serap isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Serap isminin Harf Analizi

Kişiye Serap ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

Serap İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Serap ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Serap isminin anlamını gözden geçirin!

Serap İsminin Numerolojisi

Serap isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
P: yirmi
TOPLAM: 70

İsmi “Serap” olan bazı ünlüler şunlar olabilir:

  1. Serap Aksoy – Türk oyuncu (d. 1970)
  2. Serap Mutlu Akbulut – Türk atlet, Türkiye’nin başarılı maraton koşucusu (d. 1983)
  3. Serap Özçelik – Türk oyuncu ve sunucu (d. 1974)
  4. Serap Sapaz – Türk oyuncu (d. 1971)
  5. Serap Üstün – Türk taekwondocu, Olimpiyat ve dünya şampiyonu (d. 1985)
  6. Serap Yaşar – Türk müzisyen ve şarkıcı (d. 1978)

Bu liste, bilinen ve genel olarak bahsedilen “Serap” adına sahip ünlülerin birkaç örneğini içermektedir.

49596