Sakız Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkar?

Yaz aylarında karşılaşılan en kötü durumların başında ayakkabınızı sakız yapışması gibi bir problem gelmektedir. Sıcaklığın etkisiyle kendisini salan ve iyice ..

Yaz aylarında karşılaşılan en kötü durumların başında ayakkabınızı sakız yapışması gibi bir problem gelmektedir. Sıcaklığın etkisiyle kendisini salan ve iyice yumuşamaya başlamış olan sakız üstüne bastığınız takdirde ayakkabınız lan çıkarılması çok zor bir leke haline gelecektir. Ayakkabınızı yapılmakta olan sakız temizlenmediği takdirde her adımda kendisini daha da hissettirmeye devam eder ve Sakız lekesi çıkar tanımadığım da ilerleyen aşamalarda ayakkabıya deformasyon yaratabilir.

Bu içerikte ve Sakız Lekesi Ayakkabıdan Sakız Çıkarma Sakız Lekesi Çıkarma Ayakkabı Temizleme Sakız Lekesi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Ayakkabıdaki Sakız Lekesini Çıkartmak İçin Ne Yapılmalıdır?


Düz tabanlı ayakkabılar a yapışmış olan Sakızlar çıkartılırken ayakkabı tabanı düz kenarlı sert bir yüzeye sürterek çıkarılabilir Fakat bu aşama esnasında ayakkabınızın deforme olmaması için dikkat etmemiz gerekiyor. Ayakkabınız lan sakız çıkartılırken poşet yardımıyla çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemde elinize almış olduğunuz poşet ile ayakkabıdaki sakızı poşete iyice bastırır sınız ve ardından poşetin ağzını kapatarak Gerekirse bir poşet daha kullanarak ayakkabıyı buzdolabının dondurucu bölümüne atarsınız. Saat kadar bekleme işlemi gerçekleştikten sonra ayakkabı dondurucudan çıkartıldığında sakızın yapıştır poşet hızlıca çekilerek ayakkabıdan tam anlamıyla ayrılır.

Bu şekilde ayakkabıdan ayrılan poşetlerle birlikte elinize sakız gelecektir rahatlıkla kurtarabilirsiniz. Ayakkabıdaki Sakız lekesi üzerine doğrudan buz uygulaması gerçekleştirerek de çıkarma işlemini tamamlayabilirsiniz bunun için İhtiyacınız olan tek şey bir buz küpü yerleştirmek ve sakız sertleşen e kadar bekle etmektir. Sakız tam anlamıyla sertleştikten sonra sert bir madde ile beraber ayakkabıdan kazıya bilirsiniz.

Pas sökücü yüzey bakım spreyleri gibi dünyada çok bilinen birçok ürün Sakız lekesini çıkartılmasının da oldukça büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu durumun üzerine uygulama gerçekleştirdikten sonra sakız emilir ve yaklaşık bir dakika sonra bir beyaz ya da kağıt havlu vasıtasıyla ayakkabıdan hızlıca çekilerek alınır. Ayakkabınızın üzerinde kalan sakız kalıntıları diğer yöntemin tekrar edilmesi ile beraber rahatlıkla çıkartılacaktır.

Zeytinyağı da sakız lekesini ayakkabıdan çıkarmada kullanılabilir bunun için ya az miktarda sakız üzerine döktükten sonra bir beyaz ile tampon uygulaması yaparak çekme işlemi ile rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

80747