Sakal Yapısına Göre Sinek Kaydı Tıraş Nasıl Olunur

Her erkek sinek kaydı tıraş nasıl olunur bilmesi gerekir. İşte sizlere bu konu ile ilgili birkaç öneri veriyoruz.

Her erkek sinek kaydı tıraş nasıl olunur bilmesi gerekir. İşte sizlere bu konu ile ilgili birkaç öneri veriyoruz.

Sinek kaydı tıraş, sakallarınızın çıkış yönünün tersine elinizi yüzünüzde gezdirdiğiniz zaman elinize hiç sakal gelmemesine verilmiş olan isimdir.

Sakallarınızın yapısı cildinize oranla oldukça serttir. Eğer sakallarınızın yeterli bir biçimde yumuşamasına izin vermeden tıraş olmaya kalkarsanız, yüzünüze zarar vererek canınızı yakabilirsiniz. Bu sebep ile tıraş olmadan önce bir tıraş köpüğü ya da jel ile sakallarınızı yumuşatmanız gerekli.

Sinek kaydı tıraş olurken tıraş bıçağını yüzünüze sert bir şekilde bastırmamanız gerekli. Bıçağı ne kadar fazla yüzünüze bastırırsanız, o kadar fazla tahrişe ve çiziğe neden olursunuz. Bu durum da canınızın yanmasına neden olacaktır.

Tıraş bıçağınızın bakımını kesinlikle ihmal etmemeniz gerekli. Tıraş bıçağının yıpranması ya da körelmesi, işlevinin azalmasına neden olacaktır. Bu durum da sizin sakallarınızı doğru bir şekilde tıraş edememenize neden olacaktır.

Daha düzgün bir tıraş için tıraş bıçaklarının bakımını periyodik olarak gerçekleştirmeniz gerekli. Tıraş olurken lavaboya vurarak temizlemiş olduğunuz tıraş bıçakları kaynar su yerine ılık su ile temizlenmesi gereklidir.

Daha sağlıklı ve güzel bir sakal için sakal bakımı nasıl yapılır öğrenmelisiniz!

Sinek Kaydı Tıraş Nasıl Olunur?

Tıraş tekniğiniz de en az tıraş öncesindeki işlemler ve kullandığınız tıraş bıçağı kadar önemli bir detay. Yapılan yanlış uygulamalar, istenmeyen sonuçlara gebe olabilir.

Hem sinek kaydı tıraş olmak hem de cildinizin sağlığını korumak adına doğru tekniği bulmanız gerekli. Bunun için ilk olarak, tıraş bıçağını cildinize fazla bastırmaktansa tıraş köpüğünü yeterli miktarda surata yaymak en iyi uygulama olacaktır.

Çünkü sinek kaydı tıraş yüzün farklı noktalarında tıraş bıçağını sakal çıkış yönlerinin ters istikametine hareket ettirmeyi gerektirir. Normalde pek fazla tavsiye edilmeyen bu yöntem, sinek kaydı tıraşın zorunlu olduğu durumlarda yeterli köpük ve yumuşak hareket kabiliyeti ile sorunsuz bir biçimde başarıya ulaşacaktır.

Sinek Kaydı Tıraş Kimlere Yakışır?

Yüz tipiniz eğer daha sert bir yapıya sahipse sinek kaydı tıraş size yakışacaktır. Eğer yüz cildinizde deformasyonlar yoksa (sivilce, yara izi, siyah nokta vs) sinek kaydı tıraş olabilirsiniz. Buğday ve buğday tonlarında olan erkeklere sinek kaydı tıraş yakışacaktır.