Sağlıklı Kilo Vermek İster Misiniz?

Sağlıklı kilo vermek istiyorsunuz ve bir türlü kilo veremediğiniz gibi sağlıksız olduğunuzu düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız yazımız arayışlarınıza so..

Sağlıklı kilo vermek istiyorsunuz ve bir türlü kilo veremediğiniz gibi sağlıksız olduğunuzu düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız yazımız arayışlarınıza son vermenizi sağlayacaktır.


Sağlıklı kilo vermek isterken nerede yanlış yaptığınız düşünmek için kendinize fırsat tanıyın ve önerilerimize kulak verin bakın gözden kaçırdığınız nedenlerden dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek için kalıcı kilonuza kavuşmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken püf nokta sağlıksız yiyeceklerden uzak durmak ve sağlıklı gıdalara yönelmek olmalıdır.

Bunun yanında yediğinizin fazlasını yakmaya çalışmalısınız ne kadar az yediğinizin önemi bulunmamaktadır.

Metabolizmanızı çalıştırmıyorsanız yediğiniz miktarlar vücut tarafından yağa dönüştürülmek için depolamaya hazırlanıyor fakat az miktarda yediğinizi beden için harcayarak yağa dönüşmeden enerjiye dönüştürmek mümkündür.

Sağlıklı beslenmenin temel amaçlarından biride dengeli ve miktarına özen gösterdiğiniz beslenme planıdır yani sağlıklı olan besinlerin tümünü bellik miktarlarda dengeli alarak ancak sağlıklı bir bedene sahip olarak mümkündür meyve sağlıklıdır diyerek günde 5 tane elma yemek sağlıklı beslenme anlamına gelmemektedir ara öğünlerde farklı meyveler seçerek dengeyi sağlaya özen gösterin.

Özelikle sabahın ilk öğünü olan kahvaltıyı ve günün en önemli ikinci öğünü olan öğlen yemeğinizi asla atlamamaya çalışın. Bu iki öğünü ne kadar besleyici yaparsanız hem az acıkır hem az yemek yiyerek sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.


Tüm öğünlerinizde doğurucu sağlıklı besinler tercih etmeye özen gösterin yemeklerinizi mutsuz hazırlamak yerine sürekli değişen bol içeriğe sahip yemeklerle öğünleri daha da zevkli ve doyurucu kılabilirsiniz.

Örneğin sabah kahvaltılarında sadece haşlanmış yumurta yemek yerine yumurtanın beyazıyla yapılan omlet, sebzeli tostlar, kepekli kepler gibi birçok farklı alternatifler üretebilirsiniz.

Öğlen yemeğinde ise tavuklu bol yel salatalar, balıklı salatalar tüketebilirsiniz keyifli zevkli menüler hazırlayarak sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermenizi desteklemek için metabolizma hızınızı artıracak sporlar yapmaya çalışın doğru spor her zaman kalori yakımızı hızlandıracak ve sağlıklı kilo verirken bedenin şekillenmesini ve esneklik kazanarak form tutmanıza yardımcı olacaktır.

Düzenli yapılan spor programınıza kaslarınızı güçlendirecek yağ yakımını hızlandıracak egzersizler ekleyerek form tutmanız daha da kolay olacaktır. Sağlıklı besiler tükettiğinizde beden ihtiyacı olan besinleri kullanarak enerji dönüştürecektir.

89210