Saçları Hızlı Uzatan Bitkisel Yağlar Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Kadınlar saçların hızlı bir şekilde uzamasını ister. Bunun için kimyasal ürünler yerine bitkisel yağlar tercih edilebilir. Biz de bu yağların isimlerini ve kullanış şekillerini sizlerle paylaşacağız.

Saça İyi Gelen ve Uzatan Bitkisel Yağlar

Zeytinyağı Saçların İlacı

Zeytinyağı her derde deva olduğu gibi saçların sağlıklı uzamasında da faydası vardır. İçerdiği vitamin – mineraller sayesinde saçların kurumasını, yıpranmasını önler ve hatta iyi gelir, onarır.

Zeytinyağının saçlarda kullanımı için soğuk olmaması gerekir. Oda sıcaklığında beklemiş yağı saçlarınızın köklerine masaj yaparak uygulayın. Bunun için dilerseniz eldiven kullanabilirsiniz ama elinizle kullanırsanız elinize de faydası olacaktır.

Zeytinyağını saça ovalayarak uyguladıktan sonra istediğiniz bir madde ile saçınızı tamamen örtün. Havluyu kirletmek istemezseniz streçten de yararlanabilirsiniz. Yarım saat o şekilde kaldıktan sonra saç ve deri yapınıza uygun şampuan ile iyice temizleyin. 7 günde 1 uygulamak yeterli olacaktır.

Zeytinyağı ile ilgili ikinci tarif ise; yarım fincan zeytinyağı içerisine aynı miktarda bal ilave edin. Biraz ocakta kaynattıktan sonra saçınıza uygulayın. Diğer uygulamadaki gibi yarım saat saçınızda bekletin ve güzelce temizleyin. Aynı şekilde 7 günde bir veya iki sefer uygulanabilir.

Badem Yağı ile Saçlarınız Hemen Uzasın

Çiğ bademin düzenli tüketilmesi sağlımıza büyük faydalar sağlarken yağı da saça yarar sağlar. E vitamini başta olmak üzere farklı mineraller ve yağ asitleri açısından da zengindir.

Badem yağı, saçlarınızın köklerinde, derisinde olan iltihabı da geçirir. Ayrıca derinin sertliğini alır ve kaşıntısı gibi sorunlara da iyi gelir. Bir ya da iki çorba kaşığı badem yağı ile 2-3 damla biberiye-lavanta yağı ekleyin ve homojen şekilde karıştırın. Saçları hızlı uzatan bu sihirli formülü saç diplerinize uygulayın ve iki saat dinlenin. Ardından duş alarak temizleyin ve 7 günde 2 sefer tatbik edin.

Argan Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılır?

Saçları anında uzatan mucizevi yağlardan biri de argandır. Eğer saçlarınız normalinden fazla dökülmeye başladıysa dökülmeye karşı da birebirdir. Birçok yağda olduğu gibi e vitamini barındırır ve saça iyi gelen asitleri içerir. Kafa derisinin kuruması, pullanmasından dolayı oluşan kepeğe de iyi gelir. Eğer saçlarınız çok kuru ise onları parlaklaştırır.

Uyumadan evvel parmağınıza biraz sürüp saç derinize uygulayın. On dakika geçinceye kadar oval şekilde derilerinize uygulayın. Bu şekilde uyuyun ve uyandığınız zaman temizlenin. Haftada iki üç sefer deneyebilirsiniz.

Hint Yağı Mucizesi

Hint yağı, e vitamini haricinde omega-3 de barındırır. Bu sayede cansız saçlarınız parlak bir görünüm kazanır. Ayrıca saçlarınızın daha gür olmasını sağlar. Saç diplerinize enfeksiyon problemi varsa giderir. Tek başına kullanmak yerine farklı yağlar ile birleştirmek daha yararlıdır. Bu tercih size kalmış.

İsterseniz tek isterseniz de bir çorba kaşığı Hint yağına 4 damla biberiye ekleyip saç diplerinizi masaj yaparak sürün ve yarım saat 40 dakika bekletin ve durulayın.

Avokado Yağı Saçı Uzatır mı?

Evet, saçı uzatan yağlardan biri de avokado yağıdır. Dökülmeyi de engelleyici faydası vardır. Diğer yağlardan farklı olarak protein ve folik asit de barındırır. Düzenli tüketildiğinde de sağlı çok faydası vardır. Ayrıca saçlarınız sertse ipek gibi bir görünüm kazanmasını sağlar.

2 çorba kaşığı avokado yağının içerisinde iki üç damla kadar biberiye yağı ekleyin. Karşımı yaptıktan sonra 7-8 dakika süresince parmaklarınız ile ovalayın ve yarım saat o şekilde dinlenin. Şampuan ile temizledikten sonra hızlı saç uzatan bu formülü 7 günde iki üç sefer tatbik edin.

Hindistan Cevizi Yağı Saça İyi Gelir

Hindistan cevizi yağı, sadece saçları çabuk uzatmakla kalmaz, kırıkları onarır ve canlı görünmesine destek olur. Saçların ihtiyacı olan birçok vitamini içerir. Trigliseritler sayesinde saçlara derinlemesine işler ve beslenmesine destek olur. Saçlarda yaşanan birçok sağlıksız şeyi onardığı gibi hemen uzamasına yardımcı olur. Kepek sorunu için ek şampuana da ihtiyacınız kalmaz. Bazı denemeler bitleri bile temizlediğini ortaya koymuştur.

Hindistan cevizi yağının kullanımı basittir. Başka yağlarla karıştırmaya gerek kalmadan, oda sıcaklığında yağı saç diplerine ovalayarak sürün ve her hafta iki sefer deneyin.

Biberiye Yağı ile Sağlıklı Saçlar

Biberiye, sadece et yemeklerinde kullanılan bir ot değildir. Saçlara da birçok faydası vardır. Kepeklenmeyi engellediği gibi saçların daha kuvvetli olmasını sağlar. Karışım yaparak saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Barındırdığı bazı maddeler sayesinde dökülmeler azalır.

İki çorba kaşığı badem, jojoba, Hindistan cevizi veya avokado yağının içerisine 2 damla biberiye ilave edin. Karşımı ovalayıp saç köklerine uygulayın ve 30 dakika dinlendirin. Ondan sonra saçınızı durulayın. Haftalık olarak 1-2 sefer tatbik edin.

Nane Yağı ile Saçlarınız Hızlı Uzasın

Nane yağı, saçı hızlı şekilde uzatan bir bitkisel tedavidir. Nane yağını diğerlerinden ayrı kılan kan dolaşımının hareketlendirmesi ve saçların sağlıklı ve çabuk şekilde uzamasını sağlamasıdır.

Zeytinyağı ile 2-3 damla nane yağını karıştırın ve kafa derinize masajla uygulayın. 40-50 dakika yağı sürdükten sonra dinlenin ve ondan sonra temizleyin. 7 günde bir iki sefer yeterlidir. Başka yağ yoksa ya da karıştırmak istemiyorsanız, kullandığınız şampuan içerisine ekleyip de uygulayabilirsiniz.

14996