Polikistik Over Sendromu ve Hamile Kalmak için Soğan Kürü Kullananların Yorumları

Soğan Kürü Hamile Kalmak için Nasıl Fayda Sağlar?

Soğan kürü sadece gebe kalmak isteyenler için değil, sağlığa da çok faydaları olduğu için herkesin yapması gereken kürdür. İltihapları vücuttan atar, zayıflamayı destekler, kistleri ortadan kaldırmaya yardımcıdır, regl zamanını düzene sokmayı destekler. Polikistik over sendorumu ve hamile kalmak isteyenler arasından soğan kürünü kullananların yorumlarını sizler için derledik.

Soğan Kürünün Hazırlanışı

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Bir adet kahverengi kabuğa sahip geleneksek ortaya boy soğan
  • İki bardak soğuk su

Hazırlanışı

Günümüzde soğan türleri giderek artmaya başladı. Salata kullanılan mor soğan ne kadar lezzetli olsa da kür için uygun değildir. Ayrıca taze olmasına özen gösterin. Kabuğun renginden, parlaklığından ve sertliğinden tazeliğini anlayabilirsiniz.

Malzemeler içerisinde verdiğimiz orta boy soğanı bir miktar sirkeli suda dinlendirin. Kabuklar da kürün hazırlanışından kullanılacaktır. İki bardak suyu tencere içinde kaynatmaya başlayın. Yemekte nasıl parçalara bölüyorsanız dörde ayırın ve kabuklarıyla beraber kaynar suya bırakın ve beş dakika bekletin.

Tencereyi tezgahınıza alın ve biraz ılımasını bekleyin. Çok soğuk da olmamasına özen gösterin. Öğle ve akşam yemeklerinden evvel birer bardak için.

Bu kür 2 hafta boyunca aralıksız uygulanmalıdır. Ardından 180 gün tekrar edilmemelidir. Her ne kadar bitkisel bir tedavi olsa da fazlası zarardır.

Soğan Kürünü Uygulayanların Yorumları

Soğan kürü yapan ilk kişinin yorumları şu şekilde: Kabukları kahverengi bir adet soğanı ortadan 2’ye ayırdım ve ortalama 300 ml yani 1 tam 1 yarım bardak su ilave ederek beş dakika süresince kaynamasını bekliyorum. Kürü uygulama zamanım regl başlangıcından 1 hafta sonraydı. Kahvaltı yapmadan önce ılık şekilde bir bardak tükettim. On beş gün uygulanması gerekse de ben 2 gün erken bıraktım çünkü ağrılarım oldu. Ama ağrılarının nedeninin gebelik olduğunu öğrendim.

Evet kızlar, soğan kürünü deneyenlerden biri de benim. Kist sorunum bulunuyordu ve soğan kürünü tamamladıktan sonra kistlerin adeta temizlendi ve düzensiz yaşadığım regl de eskisi gibi düzene girdi. 14 gün boyunca dayanabildim ağır kokusu beni rahatsız etti. Normalde öğlen ve akşam tüketiliyor ama ben sabah ve akşamları da tükettim.

Her kadın gibi ben de anne olmak istiyordum. Ama denemeler sonuç vermedi ve bütün ruh halim berbat oldu. Sürekli göz yaşı döküyor, eşime de kötü davranıyor hatta onunla da ilgilenmiyordum. Artık aramızdaki birliktelik keyfi değil sadece bir amaç için olmaya başlamıştı. Uzun süre gebe kalamayınca ardık ümitlerim de tükenmeye başlamıştı. Kadın doğum uzmanının reçete ettiği ilaçlar da fayda etmemişti. Çaresiz olduğum bir anda soğan kürünü duydum ve ne kaybederim ki? Diye sorduktan sonra küre başladım. Yukarıda belirtildiği gibi adet dönemi bitiminin ardından 1 hafta sonra küre başladım ve eksiksiz on beş gün tamamladım. Ben ekstra olarak kür bitiminden sonra 6 gün boyunca yemeklerden sonra elma sirkesi ve su tükettim. Aynı ayın bitimine müteakip gebe olduğumu öğrendim. Çok şükür Rabbime nasip etti. Eğer enfeksiyon sorununuz varsa onda da çok işe yarıyor.

Kızlar, bende polikistik over sendroumu sorunu bulunuyor. Tabii ki öncelikle bir uzmana başvurdum, ilaçlar reçete edildi, aksatmadan kullandım, ardından da soğan kürünü denedim. Sürekli vücudumda çıkan tüyler azaldı ve adet dönemin de düzene girmeye başladı. Kistlerin durumu hakkında net bilgi yok ama kür gayet başarılı. Kistler konusunda tecrübem olmadığı için bir yorum yapamayacağım. Ben soğan kürünü tariften farklı olarak bir buçuk bardak su ve dört parçaya ayırarak yaptım. Tarifteki gibi beş dakika kaynattım. Günde 2 değil 1 bardak tükettim. Ayrıca herkes gibi adetten 1 hafta geçince değil iki gün sonra başladım ve diğer adet zamanı başladığında bitirdim.

Soğan kürü diğer arkadaşların yorumları dışında başka işlere de yarıyor. Annecim menopoz döneminde olduğundan sürekli bir sıcaklık hissediyordu. Bu zorlu süreçte kürü tarife uygun şekilde kendisine uygulattım ve o ateşli günleri geride kaldı.

Kızlar size güzel bir haberim var! Eğer saçlarınızın kısalığı sizi rahatsız ediyorsa bu soğan kürü uzamasına da yardımcı oluyor. Ben orta boy soğanı ortadan bölüp kaynar suda 5 dakika beklettim. Kenarda biraz ılıdıktan sonra saçlarıma ovalayarak 7 günde bir yaptım. 30-45 gün boyunca ara vermeden aynı şekilde devam ettim. Biraz koksa da ben saçlarımın daha gür olduğunu düşünüyorum.

Sizde ve ailenizde menopoz dönemindeki ateş basma sorunu varsa mutlaka deneyin bizim ailemizde çok işe yaradı.

Polikistik over sendromu için kullananların yorumlarını okudum ama benim denemelerim sonuçsuz kaldı. Acılığı kokusu zaten cabası. Tam olarak uygulamadım ama ne yazık ki olmadı.

Ailemdeki birçok kadında genetik olarak miyom var. Tarife uygun soğan kürünü deneyenlerin hepsi yararlı olduğunu bana aktardı.

Soğan kürü gerçekten de bir mucize! Hamilelik ihtimali olmadığında bile regl zamanı gelmek bilmiyordu. Ben de böyle bir durumda hemen kürü uyguluyorum ve düzene giriyor. İlaç olsa bu kadar etkili olur muydu emin değilim.

Soğan kürünün zayıflamaya da yardımcı olduğunu duydum. Kendim bizzat denemedim, kilo problemim yok ama arkadaşımın deneyimini sizlere aktarıyorum. Arkadaşımın kilo sorunu vardı ama 15 gün süresince uyguladı birkaç kilo vermeyi başardı. Başka bir arkadaşım da adetten şikayetçiydi. Bir ay 20 günde diğer 25 günde sürekli düzensizdi. Soğan kürü denedi ve eski gibi düzenli gelmeye başladı.

Kızlar, uzun senelerdir regl zamanım çok düzensiz. İnternetten araştırma yapıyordum ve Saraçoğlu’nun kürüne rastladım. Yorumları da okuduktan sonra denemek istedim. Adet düzensizliği için ilaçtan bir farkı yok. Ama gerçekten 6 ay ara vermek lazım. Ben ara vermedim ve rahimde incelmeye neden olduğunu öğrendim o yüzden fazla uygulamamaya başladım ama siz de dikkat edin. Doktora danışmadan da kullanmayın bence.

Bundan yaklaşık 11 yıl önce polikistik over sendromu yaşadığımı doktorumdan öğrendim. Şahsen olumsuz bir yanına henüz rastlamamıştım. Bu yüzden bitkisel yollar araştırdım ve soğan kürünü gördüm. Senede 2 kere uygulanan kürü ben bir sefer denedim. Aradan 3 sene geçti ve muayeneye gittiğimde kistlerinde yok olduğunu öğrendim. Kendiliğinden mi gitti bilemem ama bence bu kür çok işe yaradı. Kist amaçlı yapmıştım ama adet düzensizliği sorunum da otomatik olarak ortadan kayboldu. Herkes tat konusuna takılmış ama sağlık için katlanmak gerekir.

67961