Erken Hamilelik Testi Sonuçları Yanlış mı? Yaptıranlar Yorumları Neler?

Erken Gebelik Testi Yapanlar Memnun mu? Yorumlar Nasıl?

Çocuk sahibi olmak isteyenler adet dönemi gecikince erken gebelik testi yaparak sonucu öğrenmek istiyor. Erken olunca, acaba sonuçlar doğru mu yanlış mı? Soruları akıllara takılıyor. En fazla kullanılan testlerden biri olan erkem hamilelik testi yapanların yorumları nasıl? Güvenilir mi değil mi yorumları sizler için derledik.

Bizim araştırmalarımıza göre bu testler yüksek oranda güvenilirdir ve kan testi, ultrason sonucu ile uyuşmaktadır. Çok nadir olsa da yanılma payları olabilmektedir. Tabii test yaptırma zamanını iyi bilmek gerekir.

Erken Gebelik Testi Tam Olarak Ne Zaman Yapılmalı?

Adetiniz normal şartlarda düzenliyse ve bir haftaya yakın bir gecikme yaşadıysanız erken gebelik testi yapmanın zamanı gelmiş demektir. Ama testten evvel su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Erken Gebelik Testi Yapan Anne Adaylarının Yorumları

Kızlar, sizde durum nedir bilmiyorum ama ben erken gebelik testlerinin doğruluğundan şüpheliyim. Çevremde şöyle bir gözlemledim, çift çizgi görmemelerine rağmen hastanedeki kontrol, testlerde hamile olduklarını öğrenenler var. Keza ben de aynı şeyi yaşadım. Erken denilen test hamile değilim sonucunu verirken normal testlerde hamile olduğumu öğrenmiştim.

Çocuk sahibi olmak istiyorduk ve adetim bir süre gecikince erken gebelik testlerinden denedim ve tek çizgi çıktı. Regl dönemi de gelince dedim ki sonuç doğruymuş. Sonraki yine testi tekrarladım, çift çizgiyi gördüm ve sevindim. Kadın doğum uzmanına kontrole gittiğimde 8 hafta gebe olduğumu öğrendim. Testin yanlış sonuç verdiğini anladım ama kanamanın nedenini ise çözemedim. İşin aslı ben bu teste güvenmiyorum.

Adet tarihimin üstünden 24 saat geçince ben de erken gebelik testini denedim. Heyecanlı olduğumdan hemen test yapasım geldi, gerçek neticeler vereceğini düşünmüştüm. Aradan bir süre daha geçti halen kanama gelmedi. Hamile olma ihtimalim var ama gecikme dışında bir semptom yok. 24 saat sonra bir sonuç vermedi belki biraz daha geç yapmak gerekiyordur.

Kısa bir süre evvel erken gebelik testini denedim. Çift çizgi çok net değildi, ben de normal olanı denedim ve bu sefer çift çizgi netti. Kesin olsun diye ikinci bir test kiti kullandım onda ise negatif olduğunu gördüm. Kafam allak bullak oldu ama doktordan işin aslını öğrenmek kaldı.

Adet tarihime kısa bir süre kalan testi denedim ve negatif çıktı. Tam regl zamanı gelince ucuz olan testlerden alıp uyguladım ve pozitif çıktı. Erken gebelik testi işe yarar mı yaramaz mı bilmem ama ben güvenmiyorum.

Yorumlara bir göz attım da bazılarınızın çok aceleci olduğunu gördüm. Adet zamanı gelmeden evvel ya da hemen geçtikten sonra yapmak net sonuç vermez. Hem 6-7 gün geçmesini beklemelisiniz hem de uyanır uyanmaz yapmanız daha sağlıklı olur.

Erken Gebelik Testi Normal Testten Farklı mı Yapılır?

Erken gebelik testlerinin kutularında gerekli yönergeler yazar, bunları okumadan yapmamanız gerekir. Nasıl yapılır sorusuna ise; plastik bardak alarak içine idrar yapın ve test kitinin idrar konması gereken yerini batırın. Ardından bir peçetenin üstüne koyun ve 5-10 dakika bekleyin. Genelde eski tip testler tek çizgi ve çift çizgi olarak kendini gösterir. İkinci çizgi silik gibi gelse de hamile olma ihtimaliniz var demektir. Bazı testlerde artı, eksi gibi semboller vardır, artı pozitif, eksi negatiftir. Hemen bir kan testi ve ultrasonla gerçek sonucu öğrenebilirsiniz. Test sonuçları her zaman doğru bilgileri vermeyebilir.

36412

2 yorum

1 haftadır adet olmuyor, test için sonuç tam alamıyorum

kızlarr ne olur bişe söyleyin birazcık soluk çıkıyor tam çıkmıyor hamilemiyim

Yorumlar kapalı.