Sabah Sporu Yapmanın Faydalarını Duyunca Şaşıracaksınız!

Sabah Sporu Yapmanın Faydalarını Duyunca Şaşıracaksınız! Yoğun şehir ve iş hayatının da vermiş olduğu zorlukları da göz önünde bulundurursak, spora vakit ayırmak oldukça zor görünüyor. Yine de egzersizden vazgeçemiyor ve hayatınızın merkezine koymak istiyorsanız, telefonunuzun alarmını biraz daha erkene kurmanız yeterli olabilecek bir hatırlatma aracıdır.

Siz de “Ben asla erken kalkamam” diyenlerdenseniz eğer, sabah sporunun faydalarını okuyunca mutlaka fikriniz değişecek ve kendinizi yeni bir program hazırlamak isteyeceksiniz.

Farkındayız ki; uyku gerçekten çok tatlı ve yastığımız bizim en iyi dostlarımızdan arasında ilk sıralarda bulunuyor. Sabahları erken saatlerde kalkıp, egzersiz yapmak gerçekten büyük bir eziyete dönüşebiliyor. Oysa size sabah sporunun faydalarından bahsettiğimizde, fikrinizin değişeceğine neredeyse eminiz!

Başarılı İnsanların Sırrı: Güne Erken Başlamak!

Başarılı İnsanların Sırrı: Güne Erken Başlamak!

Başarılı İnsanların Sırrı: Güne Erken Başlamak! Başarılı insanların dünya geneline baktığımızda, ortak özelliklerinden biri sabah erken kalkmak ve güne erken başlamak olduğunu görüyoruz. Steve Jobs, Bill Gates gibi simgeleşmiş başarılı isimler, bu başarılarını güne başlamadan önce erken saatlerde yaptıkları spora borçlu olduklarını sıkça dile getiriyorlar.

Sabah sporunun hayatınızda ne gibi değişiklikler yaratacağından bahsedecek olursak;

Sabah sporunun hayatınızda ne gibi değişiklikler yaratacağından bahsedecek olursak;

Sabah spor yaptığınızda, daha fazla zamana sahip olduğumuzu düşünürsek; iş ya da okul sonrası faaliyetlere ve sosyal yaşamınıza daha fazla vakit ayırabilecek, günü en verimli şekilde değerlendirebileceksiniz.

Sabah egzersiz yaptığınızda, kan dolaşım hızınız ve nabzınız düzene girecek ayrıca gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi kazandığınızı fark edeceksiniz.

Enerji olarak kendimizi en iyi hissettiğimiz saatler, sabah saatleridir. Bu yüzden egzersiz yapmak için kendinizi zihinsel anlamda daha hazır hissedeceksiniz. Böylece spordaki verimliliğiniz artacak ve performansınıza yansıyacaktır.

Spor salonları, sabah saatlerinde akşam saatlerine göre daha boştur. Kalabalıktan uzak sakin bir şekilde egzersiz yapmayı tercih edenlerdenseniz, sabah saatlerini değerlendirebilir ve rahatça çalışabilirsiniz.

Vücudunuz uykudayken dinleniyor; kas gelişimi için gerekli olan büyüme hormonu ve testosteron salgılıyor. Üstelik karbonhidrat depolarını tüketiyor ve depoladığı tek şey yağ oluyor. Sabah aç karnına yapacağınız kardiyo ve ağırlık egzersizleri, en yüksek seviyede yağ yakımı sağlayacak böylelikle kısa sürede forma girebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap