Rüyada yatak görmek ne anlama gelir

Yatak

Rüyada görülen yatak, rahatlığa, çocuğa, yatak satın almak evlenmeye, yatak satmak ise eşinden boşanmaya delalet eder. Yumuşak yatak görmek, iyi geçimli bir kadına tabir olunurken, geniş yatak görmek, huy ve ahlak güzelliğine işaret eder.

Yeni yatak genç ve zindeliğe, yün, kıl, pamuktan mamul yatak zengin bir kadına, ipek yatak, ateist bir kadına tabir edilir. Beyaz veya yeşil bir yatağın rüyada görülmesi dindar bir kadına, siyah yatak ise, kötü ahlaklı kadına delalet eder. Ayrıca bakınız; döşek, yastık, yorgan.

Rüyasında kendi evine yatak aldığını gören kişi bekarsa istediği kimseyle evleneceğine işaret eder. yatağını satan veya atan bir kişi işinden istifa edeceğine işaret eder. Eve yatak alan, bekarlar için evliliğe, evliler için kısmetlere delalet eder.

Rüyada yatak görmek ne anlama gelir
Rüyada yatak görmek ne anlama gelir

Rüyada Yatak Görmek

Rüyada yatak görmek bayan için rahatlığa çocuk için yatak satın almak evliliğe yatak satmak ise boşanmaya yumuşak yatak iyi geçimli hanıma geniş yatak onun huy ve ahlâk güzelliğine yeni alınmış olan yatak kadının genç, zinde olmasına delalet eder.

Yün kılı ve pamuktan üretilmiş yatak zengin bayana ipek yatak ise ateist kadına, beyaz veya yeşil yatak dini bütün kadına, siyah yatak kötü ahlaklı olan kadına işaret eder.

Yatağı görmek ve bir köşeye istiflemek aile içi küçük tatsızlıklar a yatakta uyuduğunu görmek korktuğu bir şeyden Emin olmaya veya dinde gaflete düşmeye delalet eder.

Rüyada Yatak Görmenin Yorumu

Rüyada yatak görmek yeni bir aşk macerasına girileceğini delalet eder. Çoğunlukla yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamına gelebilir. Temiz olan bir yatak güzel ve eğlenceli bir tatile çıkılacağınıza veya bulunduğunuz yerden taşınacağız anlamına gelir

Temiz olan bir yatak uzun süredir sizi meşgul eden bir problemin çözüme kavuşacağına işaret eder. Görülen yatak genel olarak yol anlamına gelir.

Eve yatak almak bekar için yakın bir zamanda evliliğe evliler için hayırlı kısmete delalet eder. Rüyada yatak görmekyeni bir beraberliğe yorumlanır.

Kirmaniye göre rüyasında bilinmeyenin bir alanda bir yatak olduğunu görmüş olan bir kişi memuriyete veya tarla satın alır. Bir sedir üzerine serilmiş bir yatak üzerinde oturduğunu görmüş olan kişi şerefe nail olur.

Rüyada Yatağın İçinde Yatmak

Rüyada yatağında yattığını uyuduğunu görmek nüfus ve güç sahibi olunmasına işarettir. Bazen rüyada yatak içinde yatmak yapmakta olduğu işi bitirmeye delalet eder.

Yüksek bir yerde yatağının içinde yattığını gören ise toplum içinde itibarlı olur.

Bilmediği bir yerde yabancı bir yatak üzerinde yatmak çiftlik tarla ve benzeri mülk satın almaya ya da bir göreve işarettir. Rüyada bilmediği bir yatağın içinde oturduğunu gören kimse yöneticilik makamına gelir.

Rüyada Yatağın İçinde Uyumak

Rüyada yatak görmek, rüyada bir yatak içinde uyuduğunu görmek korktuğu şeylerden Emin olunmasına zahmetten kurtulur rahata kavuşmaya ya da ibadetleri ihmal edip dünyaya yönelmeye delalet eder.

Açık bir havada bir yatak içinde uyumak iyi ve hoş deneyimlerin beraberinde maddi olarak durumunuzun da daha iyi olacağına işarettir.

Rüyada Yatak Almak

Rüyada yatak görmek, rüyada yatak almak bekâr bir kimse için güzel bir kadın ile evliliğine işarettir. Rüyada eve yatak satın almak rüyayı gören kişi bekar ise istediği kimse ile evleneceğine yorumlanır. Yatağının satan kişi eşinden istifade eder demektir.

Kendisini bir yatak satın aldığını gören kimse bir kadın ile evlenir. Eğer almış olduğu yatak yeni ise evleneceği kadın güzel ve tesettürlü namuslu olur.

Danyal Aleyhi selam şu şekilde demiştir ki rüyada eski bir yatağın yeni olduğunu görmek evlenmiş olduğu kadının kötü ve bozuk ahlakının iyi ahlaka yöneleceğini delalet eder.

Bunun aksini yeni yatağın eski yatak haline gelmiş olduğunu görmek ise zevcenin ahlakının kötüleşmesine işaret eder.

Rüyada Bir Kişinin Tanımadığı Yatağı Görmesi

Bir kimse rüyasında tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmesi o yatağın genişliği ve büyüklüğü nispetinde kendisine isabet edecek bir arsaya işaret eder.

Kişi rüyada yatağında gördüğü iyilik kötülük fazlalık noksanlık rüya sahibinin zevcesine aittir. Bir başka rivayete göre de rüyada görülmüş olan yatak kadındır ve beraberinde rahatlıktır. Yatağın yumuşak olması eşlerin birbirlerine karşılıklı olarak itaat etmesidir.

Yatağın genişliği eşinin ahlak ve güzelliğine yeniliği ise gençliğine işaret eder.

Eğer yatak yün ya da pamuktan olursa eşinin zengin olmasına rengi beyaz olursa eşinin dindar olmasına, yatağın rengi siyah olursa eşinin Allah azze ve cellenin razı olmadığı bir amel işlediğine yatağan rengi yeşil olursa eşinin ibadet itaatkâr ve namusunu koruduğuna delalet eder.

Rüyada Görülen Yatağın Şekli

Rüyada yatak görmek, rüyada görülen yatak yumuşak ise, itaatkâr eşe, pamuk veya yün kıl yatak zengin eşe işaret eder.

İpek yatak ise inancı zayıf eşe, beyaz renkli ya da sarı yatak dindar bir eşe, yeşil yatak ibadete düşkün bir eşe, siyah yatak ise kötü ahlaklı eşe, yatak yeni ise dindar zengin genç ve zinde eşe, eski yıpranmış bir yatak ise vefasız ve inançsız bir eşe delalet eder.

75497