Rüyada toprak görmek ne anlama gelir

TOPRAK


Rüyada Toprak görmek, insanlara delalet eder. Çünkü insanlar topraktan yaratılmıştır. Yine toprağa dönecektir. Toprak, bazı kere de hayvanlara, dünyaya ve dünya içindeki bütün mahlûkata delâlet eder. Zira hemen her canlının rızkı toprakta biter.

Bir kimsenin rüyada evinin içinde bir küme toprak görmesi, hiç zahmet çekmeden kazanılacak paraya delâlet eder. Rüyada sarı toprak görmek, altın; beyaz toprak, gümüş; saf toprak, demir para; kara toprak da kâğıt paraya delâlet eder. Rüyada elini toprağa vurduğunu ve onu karıştırdığını görmek, dövüşmeye, ortaklığa, kazanca ve menfaate delalet eder. Rüyada toprak üzerinde gezdiğini ve bastonla ona vurduğunu görmek, hayırlı yolculuğa işarettir. Rüyada kendi evinin yıkıldığını, toz topraktan kendisine bir şeyler değdiğini görmek, mirastan gelecek mala delâlet eder.

Rüyada toprak yediğini veya toprağı toplayıp bir yere küme ettiğini görmek, çok kazanca ve kâra delâlet eder. Bir kimsenin rüyada bir kaba veya küp içine toprak koyup sakladığını görmesi, evladiyelik için mal biriktirmeye işarettir. Rüyada Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ‘in mübarek türbelerinden toprak yediğini görmek, hacca gitmeye ve Resûl-i Ekrem’in kabr-i şeriflerini ziyarete delâlet eder. Bir kimsenin rüyada üzerine bulaşmış olan toprağı silktiğini görmesi, malını harcamaya işarettir. Rüyada yolcunun kazdığı yer onun seferi, kazdığı toprak da kazandığı mal ve menfaate işarettir. Toprak, rızka, ziraata, açlık ve yardıma da delâlet eder. Çünkü insanın rızkı toprakta biter. Rüyada temiz ve güzel bir toprak üzerinde oturduğunu görmek, saadet \e yardıma


delâlet eder. Zira insanlar toprak üzerinde mekân tutarlar. Rüyada toprağı kendi başına saçtığını görmek, çok büyük üzüntü ve kedere delâlet eder. Başa toprak saçmak, pişmanlık ve nedamete alâmettir. Rüyada bir adamın gelip yüzüne toprak saçtığını görmek, insanları kaside ve şiirle
meth etmeye işarettir. Fakat ümit ettiği şey o adamın eline geçmez.

Rüyada toprak görmek ne anlama gelir
Rüyada toprak görmek ne anlama gelir

Rüyada Toprak Görmek

Rüyada toprak görmek rızka ve ömre işaret eder. İnsanın hayatında ihtiyaç duyduğu ürünlerin tümüne delalet eder. Hayırlı bir rüya olarak yorumlanan toprak gördüyseniz mutlu olacağınız günler yakındır. Ancak her rüyada olduğu gibi burada da rüyanın ve rüya sahibinin durumu ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle mutlaka rüya sahibinin durumunun ve rüyanın tamamının bilinmesi gereklidir.

Rüyada kuru ve çorak toprak görmek ise iyi yorumlanmaz. Genellikle sıkıntılı günlerin geleceğine işaret eder. Ayrıca rüyada toprak görmek çok mala yorumlanır. Bununla birlikte insanın varacağı yeri yani toprağın kendisini de anlatmak ister. Toprak görmek birçok farklı durum ile tabir edilir. Ayrıca toprak insan hayatı için çok önemlidir. Her canlının rızkı topraktadır. Dünya üzerinde yaratılan tüm canlılar ise topraktan yaratılmışlardır.

Rüyada Toprak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada toprak görmek kendi özelinde değerlendirilmesi gereken bir konudur. Toprak insanoğlu için vazgeçilmez ve önemli bir konudur. Bu nedenle her bir ayrıntı özellik taşımaktadır. Bazı rüyalar hayırlı ve bol rızık anlamına gelirken bazı rüyalar ölüm gibi ağır konular içerebilir. Bilim insanları rüyaların bilinçaltı konular olduğunu da vurgulamaktadır. Bu nedenle bu konunun da iyi bilinmesi gerekmektedir.

Bazı yorumcular rüyada toprak görme konusunu göç olarak yorumlamaktadır. Ancak genel kanaat rızka ve çocuğa işaret etmektedir. Ayrıca Hz. Yusuf’un tabir ettiği rüya gibi bolluğa ve kıtlığa da işaret edebilir. Uzun ömür olarak tasvir eden yorumcular da bulunmaktadır.

Rüyada Temiz Toprak Görmek

Rüyada temiz toprak görmek ve üzerinde oturmak mutlu olunacağına işaret etmektedir. Toprak görmek bazen dini konularda şüphenin varlığına işaret etmektedir. Bununla beraber toprak gören kimsenin varacağı son noktayı işaret eder. Din konusunda ise şüphelerinin varlığına ve bu şüphelerin artacağına delalet eder.

Rüyada Hastanın Toprak Kazması

Rüyada hastanın toprak kazanması sıkıntının varlığına işaret etmektedir. Ayrıca rüyada bekar bir kimsenin toprak kazdığını görmesi hayırlı bir evlilik yağacağına rivayet edilir. Yolda giden bir yolcunun toprak kazması ise kazancının artacağına delalettir.

Rüyada her çeşit toprak ve toprağa müdahale görülebilir. Ancak genel olarak toprak görmek mutluluğa ve dünyalığa işaret etmektedir. Rüyada çamur olan toprak görülmüş ise rüya sahibinin iyi duruma geleceğine rivayet edilmektedir. Ayrıca toprak bolluk ve berekete işaret ederken aynı zamanda huzur ve mal mülk anlamına gelmektedir.

Rüyada Toprak Olduğunu Görmek

Rüyada toprak olduğunu görmek kibirli bir kimsenin kibrinden vazgeçeceğine işaret eder. Ayrıca inzivaya çekilmesine ve kıymetinin yükseleceğine delalettir. Rüya yorumcuları toprak olmayı erdemli bir davranış olarak yorumlamaktadırlar.

Her rüya kendi özelinde anlam taşırken rüyayı gören kimsenin hali de önemlidir. Toprağı silkeleyen kişi zengin ise malının kaybolacağına, fakir ise borcunu ödeyeceğine ve emanetin sahibine verileceğine işarettir. Evinin içinde bir miktar toprak gören kimsenin ise çaba göstermeden paraya kavuşacağına rivayet olunur.

Rüyada Renkli Toprak Görmek

Rüyada görülen renkli toprak rengine göre farklı anlamlar taşımaktadır. Sarı toprak altın olarak görülürken, beyaz toprak ise gümüş olarak tasvir edilmektedir. Kırmızı toprak bakır olarak tabir edilir. Siyah toprak görmek ise kara para ile birlikte anılır.

Rüyasında toprak yiyen kimsenin çok mal ve para kazanacağına rivayet edilir. Ayrıca toprağı bir yere toplamak da çok mala ve paraya işaret etmektedir. Bir kaba konulan toprağın azaldığını görmek ise ev halkından gelen sıkıntıya yorumlanır. Ayrıca rüzgarın toprağı kaldırdığını görmek ise o bölgede yaşayan insanların zulme uğrayacaklarını ve mallarının kaybolacağına rivayet eder.

Hz. Muhammed’in (SAV) Türbesinden Toprak Yemek

Hz. Muhammed’in (SAV) türbesinden toprak yemek herkesin istediği bir rüyadır. Zira bu rüyayı görmüşseniz kısa zamanda hacca gitmeniz mümkündür. Burada toprak yiyen kimsenin hacca gideceğine işaret eder. Hayırlı ve güzel bir rüyadır.

Ünlü rüya tabircilerinden Cafer-i Sadık’a göre ise rüyada toprak görmek, mal edinmek, menfaat sağlamak, yeni işe girmek, dünyada bolluk yaşamak ve topraktan gelecek berekete yormaktadır. Rüyada toprak görmek bol mal ve rızka işarettir. Üzerinde bulunan toprağın silkelenmesi ise malın harcanacağına delalettir.

Rüyada Rüzgarın Toprağı Uçurması

Rüyada rüzgarın toprağı uçurması yöre halkının genelinin zulüm ile karşılaşacağına işarettir. Yapılan zulüm ile büyük bir fakirliğin ortaya çıkacağına delalettir. Ayrıca toprak kazmak ise kazançlı ve yeni bir işe yorumlanır.

Elini toprağa vurmak ya da karıştırmak ise kavgaya ve kazanca delalet eder. Baston ile toprağa vurmak ise hayırlı ve güzel bir yolculuk geçirileceğini bildirmektedir.  Farklı rivayetlerde rüyada toprak görmek ise mahlukata işaret ederken aynı zamanda kabir ve ölüme yorumlanmaktadır.

Rüyada Toprakta Yürümek

Rüyada toprakta yürümek kişinin bir malı isteyeceğine işaret etmektedir. Toprak görmek ihtiyaçların giderileceğine delalet olurken herhangi bir vaadin de yerine geleceğine yorumlanır. Elindeki ya da üstündeki toprağı silkelemek ise kişinin durumuna göre mal kaybına ya da borcunu ödeyeceğine işaret etmektedir. Borçlu kimsenin borcunu ödeyeceğine ve malın sahibine verileceğine tabir edilmektedir.

Rüyada görülen toprak başkasının ise toprak sahibi olan kişinin mal sahibi olacağına yorumlanır. Ayrıca toprak yüklendiğini gören kişi yüklendiği kadar menfaat elde eder. Evinden toprak süpüren ve dışarı çıkaran kimse ise hanımından hile ile para ya da mal alır.

Rüyada Toprak Biriktirmek

Rüyada toprak biriktirmek, biriktirilen yere göre değişiklik göstermektedir. Avucunda toprak biriktiren kimse için mal geleceğine işarettir. Dükkan ya da iş yerinde toprak biriktirmek ise para biriktirileceğine delalettir. Ayrıca evinin bacasından toprak dışarı süpürmek ise eşinin malının gideceğine işarettir.

Rüyada toprak görmek insan hayatına rivayet etmektedir. Toprak ömür ve yaşamın kaynağıdır. Rüyada görülen toprak da bunu temsil etmektedir. Temiz ve güzel toprak hoşluğu ve güzelliğe yorulmaktadır. Bazı rüyalarda ise toprak görmek teyemmüm alınmasını gerektirecek kadar zor ve uzun yolculuğa işaret edilmektedir.

Toprak Yağdığını Görmek

Rüyada toprak yağdığını görmek hayra yorulmaktadır. Yağan toprağın az olması ise güzellik olarka görülür. Rüyasında yıkılan bir evden toz bulaşan kimsenin mirasa konacağına delalettir. Başına toprak koyan kimsenin ise kötü yolla mal elde edeceğine rivayet edilir.

Rüyada başına toprak serpildiğini ya da birinin başına serptiğini görmek ise serpen kişinin isteğine boyun eğileceği anlamı taşımaktadır. Gökten toprak çok yağar ise kötü ve hayırsız olarak yorumlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap