Rüyada öküz görmek ne anlama gelir

Öküz

Rüyada öküz ve öküz cinsi hayvan görmek, huzurla ve malla tabir edilir. Bu rüyanın sahibi, bulunduğu toplumda önder olur. Rüyada öküz almak, yapılacak iyiliğin, söylenecek tatlı sözün habercisiyken; öküz satmak rüya sahibinin işlerinde bozulma olacağının habercisidir. Kişi rüyasında bir öküz tarafından kovalandığını gördüyse bu rüya, kişiye sıkıntılı, kederli günlerin isabet edeceğiyle tabir edilir. Rüyadaki öküz, aynı zamanda evliliğin de müjdecisidir.

Rüyadaki öküz, reis, vali, aile reisi, muhtar gibi kavramlarla bağdaştırılır. Rüyadaki öküz tek bir tane ise; bu rüya, bir vali için tek seneye, tüccarlar içinse de tek bir senelik ticarete yorulur. Kişi rüyasında birçok öküze sahip olduğunu gördüyse ve valiliğe yaraşır bir kimseyse, bu kişi valiliği elde eder. Rüyada öküze binmek, ucuzluğun ve bolluğun habercisiyken; rüyada öküz üzerinde eve girmek, gelecek olan hayrın, geçimdeki kolaylığın habercisidir. Rüyada içeri sokulan öküzün rengi kırmızı ise, bu rüyanın sahibinin oğlu bir hastalığa yakalanır yahut da o kişi, aile ölümüyle kucaklaşır. Düşte, kesilip yenmek üzere boğazlanan öküz, helal rızkın göstergesidir.

Rüyada öküz görmek ne anlama gelir
Rüyada öküz görmek ne anlama gelir

İbn-i Şirin, rüyadaki öküzleri Arap ırkı haricindeki insanlarla yorumlamıştır. Rüyada görülen öküzün sayısı on dörtten fazla ise harp; ondan az ise de düşmanlık olarak tabir edilir. Öküz, şanı yüce, şöhreti sağlam, ordusu, cemaati, topluluğu olan yüce kişiyle de yorumlanır ve öküzün eti, o kişinin malına delildir. Öküzün içindeki yağ ise o sene içerisinde isabet edecek rızıkla yorumlanır. Kişinin rüyasında bir öküzü kurt vaziyetinde gördüyse bu rüya, adalet işleriyle ilgilenen hâkim, kumandan gibi kişilerin zalimce, adaletsizce davrandığını gösterir. Rüyadaki öküzün rengi beyazsa; rüya hayırlıdır. Düşte öküzün rüya sahibini boynuzlaması, Allah’ın gazabına tekabül ederken; rüyada öküz eti yemek zenginliğe, varlığa, öküz ısırması ise hastalığa tekabül eder.

Öküz boynuzlamasının bir diğer yorumu da rüya sahibinin iki salih evlat sahibi olacağıdır. Kişi, rüyasında öküzün ona doğru bağırdığını gördüyse, bu rüya, uzun bir seyahatle tabir edilir. İçerisinde öküzü barındıran rüyanın sahibi yoksul biriyse bu rüyadan sonra sıkıntıya düşecek ve kendisinden üstte bulunan makamlarca kovulacaktır. Bu rüya, deniz yolculuğunda olan bir kimseye aitse, o yolculukta birtakım sıkıntılar yaşanacaktır. Rüyada görülen öküz sürüsü, işlerdeki çetinliğe işaretken; rüyada öküze binmek, gelecek şana, şöhrete, halk arasındaki saygınlığa işarettir. Rüyada öküzle konuşmak, kişinin birisine kinleneceğini gösterir. Rüyada binilen öküzün rengi siyahsa ve rüya sahibi bu öküzden korkuyorsa bu, boğulmayla sonuçlanan fakat sonunda kurtulunan sıkıntılı bir deniz seyahatine işarettir. Düşte öküzlerin bir şehre isabet ettiklerini görmek, o şehre gelecek felaketlerin, şehrin hırsızlarca yağmalanacağının göstergesidir. Kimi tabirciler, öküzü, zalim, asi kişiyle tabir edip öküzün öldürülmesi, boğazlanması gibi durumları zalimlerin, asilerin helak edilmesiyle yorumlamışlardır.

Düşte öküzü yerine götürüp kapamak, o yılın hayırlı bir yıl göreceğini gösterir. Düşte, çıplak bir halde öküze binmek hastalıkla yorumlanır. Düşteki öküz, ahmaklık, dağınıklık ve gaflet olarak da tabir edilir. Alaca öküz, neşenin, mutluluğun, sevincin habercisidir. Rüyada bir kadının öküz sahibi olması, o kadının eşinin itaatkâr olduğunu, kadının sözünü dinlediğini gösterir. Bu kadın bekâr ise de evlenir yahut da kızını evlendirir. Rüyanın sahibi saltanatlı biriyse diledikleri gerçek olur. Rüyada öküz tarafından kovalanmak, iş anlamındaki sıkıntıya işarettir. Düşteki öküz sağlıklıysa ve evcilse bu rüyanın tamiri, rüya sahibinin hayatınızı düzenine, kontrolüne aldığıdır.

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada öküz görmek, rüyayı görüş şeklinize göre kendini betimlemektedir. Öküz bir totem hayvanı olduğu için nasıl ve ne şekilde görüldüğünün de önemi vardır. Bu makalede rüyada öküz görmek, öküz arabası görmek öküz başı veya öküz görmek gibi konularla öküz ile mücadele etmek kavga etmek gibi konulara değinilmiştir.

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada öküz görmek ne anlama gelir, öküz en güçlü ve kuvvetli hayvanlardan biridir. Geçmiş zamanlarda bir erkeğin gücünü övmek için aslan, ayı, öküz gibi terimleri kullanılırdı. Ancak günümüzde sadece aslan olumlu anlam taşırken, ayı ve öküz sıfatları olumsuz ifadeye değişmiştir. Rüyada öküz görmek güçlenmek anlamındadır. Buradaki güç sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda maddi ve ekonomik güç ayrıca psikolojik yönden de dayanıklılık demektir. Her açıdan güçlenmek için farklı yollar deneyeceksiniz.

Rüyada Siyah Öküz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah öküz görmek tabirinde, öküz güç korku saldırganlık gibi duyguları ifade eder. İçinizi dökecek bir yer bulamazsınız bu sizde saldırganlığa yol açabilir. Kendi sorumluluğunuzu almalısınız ve kimseyi bunlardan mesul tutmalısınız. Tüm bu işlerin içinden çıkabilecek ve çözüm yolu bulabilecek yetenek sizde mevcuttur. Yeter ki işleri daha iyi hale getirmek için kafa yorun.

Rüyada Öküz Arabası Görmek

Rüyada öküz arabası görmek diyanet, üretimde verimliliğin artmasına işarettir. Sizin başkasının yanında çalışmaktan ziyade kendi işinizi kurmanız, el sanatları bilgi ve becerilerinize, yeteneklerinize göre üretim yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde düşündüğünüzden çok daha fazla maddi olanaklara sahip olacaksınız.

Rüyada Öküz Ayağı Görmek Neye İşarettir?

Rüyada öküz ayağı görmek, gitmek istemediğiniz bir yere zorla gittiğiniz anlamına gelir. Ayaklarınız geri geri gidiyorsa ve belli bir direnç gösteriyorsa hayatta daha fazla keyif alacağınız iş veya hobiler edinmelisiniz.

Rüyada öküz boynuzu görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Öküz boynuzu oldukça serttir. Uyuyan yapınızdan kurtulup daha sert olmalısınız. Sert olmak insanlara kaba ve kötü davranmak asla değildir. Sadece kendinizi yıpratmamak gereklidir.  Kendinizi daha da güçlü hale getirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Rüyada öküz başı görmek, alınganlık ve kırılganlık yaşadığınız anlamına gelir. Bazı kişilere gereksiz yere kırılmış olabilirsiniz. Çevrenizdeki kişileri affetmeniz gereklidir. Bu sayede büyük bir yükten kurtulacaksınız.

Rüyada öküz dili görmek, çevrenize kendinizi son zamanlarda iyi ifade edemediğiniz anlamına gelir. İyi niyetli olmanıza rağmen incitici sözler sarf ederek çevrenizi kırmış olabilirsiniz. Söylemek istediklerinizi daha iyi ifade ederek insanların gönlünü kazanabilirsiniz.

Rüyada Öküzün Boynuzladığını Görmek

Rüyada öküz dövüşü görmek veya öküzün boynuzladığını görmek bir rakibinizin olduğu ve bununla sağlam bir mücadeleye gireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada öküz kavgası görmek, sizin dışınızda gelişen bir kavgaya üçüncü şahıs olarak müdahil olacaksınız demektir. Fakat dikkat etmemiz gereken husus başkalarının kavgasına karışmamak ve tarafsız davranmaktır.

Rüyada öküz ile boğuşmak, haksız yere üzerinize gelinmiş bazı noktalar vardır. Kendinizi ispat etmeye çalışmayın er ya da geç haklılığımız ortaya çıkacaktır.

Rüyada Öküz Çiftleşmesi Görmek

Rüyada öküz çiftleşmesi görmek, bolluk ve bereket anlamına gelir. Hiç olmadığı kadar bolluk ve berekete kavuşacaksınız.

Rüyada öküzün cinsel organını görmek, güç kudret dayanıklılık, bolluk bereket ve çokluk anlamına gelir.

Rüyada Bağlı Öküz Görmek

Rüyada bağlı öküz görmek, belli bir nedenden dolayı insanların sizden uzaklaşması anlamına gelir. Sanki görünmez bir duvar üstünüze örtmüşsünüz ve kimseyi yaklaştırmıyormuşsunuz gibi bir algı söz konusu olabilir. Bunu kırmak için insanlara sizin yaklaşmanız gerekir; çünkü insanlar size yaklaşmaya çekinmektedirler. İlk adımı siz atın.

Rüyada Öküzün Uçtuğunu Görmek

Rüyada öküzün uçtuğunu görmek, dileklerin kabul olacağı anlamına gelir. O yüzden bu hafta bol bol hayal kurun, dilek tutun çünkü şanslı bir haftadasınız. Bu hafta düşündüğünüz her şey gerçek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap