Rüyada gemi görmek ne anlama gelir

GEMİ


Rüyada gemi görmek olumsuzluktan kurtulmaya işarettir. Rüyada insanlarla gemiye bindiğinizi görmek ilahı adalete, gemiden salimen karaya inmek sıkıntı ve ıstırabın sona ermesine, gemiyi meydana getiren parçaların aile fertlerinde meydana gelen üzücü olayların gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Gemiyi limana çekmek, hayra, karanın içlerine doğru çekmek ise batıl bir inançla yorumlanır. Rüyada gemi görmek tasa, hastalık ve mal sıkıntısından kurtulmaya işarettir.

Rüyada gemi görmek ne anlama gelir
Rüyada gemi görmek ne anlama gelir

Gemi içinde bir şey görmesi, onun servet sahibi olmasına bekârsa evleneceği anlamına gelmektedir. Batan bir gemi görmek ise darlıktan kurtulacağına, seyahatlere çıkacağına, büyük sorunlarla karşılaşıp aşacağınız anlamına gelmektedir. Gemi aydınlık ve güzel ise başarıdır. Gemiden çıktığını gören feraha kavuşur. Gemide öldüğünü gören ise halkın elinde hayatını kaybedeceğine işaret eder. Bindiği geminin kuru bir yerde olduğunu görmek bela ve kedere, geminin battığını görmek ise malının zayi olacağına yorumlanır. Gemi yüksek bir yerde iken bindiğini ve sonra deniz üzerinde yürümeğe başladığını gören devlet büyükleri tarafından saygıya mazhar olur.

Geminin yanında yürüdüğünü gören yolculuğa çıkar. Marinada olduğunu gören hükümet adamların seyahate çıkacakları anlamına gelmektedir.

Gemide olup gemide yüzdüğünü gören ve kendisinin de korktuğunu gören devlet reisine yakın olacağına işarettir. Çok süslü ve büyük bir gemide bulunduğunu gören bir kimse zengin olur. Geminin delindiğini gören bir kimse yakın zamanda felakete ulaşacağına, zırhlı bir gemide olduğunu görmesi devletten kuvvet alacağına işarettir. Gemiye kaptan olup idare ettiğini gören bir kimse halk arasında iyi karşılaşır. Bir rivayete göre gemiye binmek, korkulan ve çekinilen şeyden emin olmaya işarettir. Geminin içinde kaybolduğunu gören bir kimse düşmanının şerrinden kurtulur.

Bu rüya genellikle iyiye yorulmaz. Bir geminin havada uçtuğunu görmek ölümünün yaklaştığına işarettir. Başka bir rivayete göre ise gemi görmek, cesur, kahraman bir kadına bazen de büyük bir erkekle kıyaslanır. Rüyada gemiye binmek isteğe kavuşmaktır.

Batan bir gemiden denize düşen bir adam eğer tüccarsa önce zarar edip ardından kazanacağına memur ise işinde ayrılıp tekrar gireceğine hasta ise iyileşeceğine, zengin ise malını kaybedip tekrar elde edeceğine fakir ise halinin düzeleceğine işarettir. Rüyada geminin karada görülmesi kurtuluşa yaklaşmaktır. Rüyada karaya çeken kimse namussuz olur ve dinde nifak çıkar. Geminin parçalandığını gören kimsenin annesi ölür. Bekâr biri gemi alırsa evlenir. Bazen de bu rüya deniz tarafından gelecek bir haberle yorumlanır.

Gemi, ölünün tabutuna, meslek değiştirmeğe bayram ve Cuma namazını terk etmeye işarettir. Rüyada görülen gemi bazen de Hz. Peygamber Efendimizin ( s.a.v) ailesine olan sevgiyi temsil eder. Geminin dağa oturması kavuşulması mümkün olmayan şeyi istemeğe işaret eder. Geminin karadan uzaklığı onun vazifeden geç alınacağı anlamına gelmektedir. Eğer gemi memuriyetle tabir edilirse rüya sahibinin gemiden çıkması onun ölümüne işarettir. Gemi cehalet ve fitneden kurtaran İslam’a işarettir. Bazen de gemi imanlı kimseleri cehennemden kurtaran doğru yola işaret eder. Borçlu olan bir kimse bu rüyayı görürse borcundan kurtulur. Eğer geçimi dar ise Allah ( c.c) onun rızkını ihsan eder. Pis ve bakımsız bir gemiye bindiğini gören bir kadının adı bir macerada dolayı dedikoduya karışır.

Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek içeriğine göre birçok farklı şekilde yorumlanır. İslam dinine göre kişinin rüyasında gemi görmesi çok yakın bir kurtuluşa işaret eder. Rüyada gemi görmek keder, acı ve üzüntü içinde olan kişi için, kurtuluşa erişeceğinin bir mesajıdır.

Rüyada gemi görmek gördüğü geminin içerisinde huzurlu ve rahat hisseden birey için, mesleki hayatında başarılı adımlar atacağının ve başarı basamaklarını adım adım çıkacağının bir göstergesidir. Ancak rüyada gemi görmek, görülen gemi rahatsız edici bir ortama sahipse ve rüyayı gören kişiyi rahatsız hissettiriyorsa, rüya sahibinin hayatında birtakım işlerinin bozulacağının ve ters gideceğinin göstergesidir.

Rüyada gemi görmek, rüyada geminin karaya varışını görüyorsanız kurtuluşa varacağınızın da bir işaretidir.

Rüyada Geminin Battığını Görmek Genel Olarak Ne Anlama Gelir?

Rüyada gemi batarken hangi pozisyonda olduğunuzun önemi vardır. Rüyada içinde olduğunuz geminin battığını görmek kendi kendinize zarar verdiğinizi ve dertlerinizden kurtulmak için çabaladığınızı gösterir. Rüyada içerisinde olduğu geminin battığını gören rüya sahibi için; bu rüya, kendisini çok yorduğunu ve kendisini harap etmemesi gerektiğini gösterir.

Rüya sahibi, rüyasında battığını gördüğü gemiden sağ çıkamadıysa bu, kişinin hayatında zor günler geçireceğinin habercisidir. Rüya sahibinin bu zor günlerde ruhsal çöküntüler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada gemi battığında açık denizde bir odun parçasına, can simidine veya benzeri bir cisme tutunduğunu görmek ise rüyayı gören kişinin mesleki hayatında çok zorlanacağına ama yapacağı işler ile kararlılıkla başarıya ulaşacağını ve öncekinden daha rahat bir meslek hayatı elde edeceğini ifade eder.

Rüyada geminin içinde bir telaş halinde geminin batmasını engellemeye çalıştığını görmek, zorluklar karşısında kolay pes eden biri olmadığınızı ve karşılaştığınız zorluklarla kolayca baş etme yeteneğinizin olduğunu gösterir. Bu tür bir rüya görmeniz zorluklara hazırlıklı olmanız gerektiğinin bir habercisidir. Rüyada içinde olmadığınız bir geminin battığını izlemek ise yeni bir işe atılacağınıza delalet eder.

Rüyada Geminin Alev Alması

Rüyada içinde bulunduğunuz geminin alevler içinde batmaya başlamasını görmek dinî bir işaret olarak yorumlanır. İslami inancınızda bir zayıflama olmuşsa, alevler içindeki bu rüya da size bir hatırlatma mesajı üstlenir ve inancınızı güçlendirmeniz gerektiğini gösterir. Rüyada içinde olmadığınız bir geminin yanarak battığını görmek ise geçmişte işlediğiniz günahlarınızdan arınacağınızı ve yeni bir başlangıcı ifade eder. Rüyada bir savaş gemisinin naralar eşliğinde battığını görmeniz, zafer adına fedakarlıklar yapmanız gerekeceğini gösterir. Etrafınızda sizi başarınız konusunda engelleyen insanlar varsa istemeseniz bile yakın zamanda onlardan kurtulacağınızı ve daha rahat olacağınızı işaret eder.

Rüyada Lüks Gemi Görmek

Rüyada lüks ve büyük bir gemi görmek bekarsanız zengin biriyle dünya evine gireceğinizi gösterir. Evliyseniz ve maddi açıdan zor günler geçiriyorsanız ailenizin kariyerleriyle ilgili büyük şanslarla karşılaşacağı ve zengin olma yönünde ilerleyeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada küçük ama lüks bir gemi görmek ise aşk hayatınızda yaşadığınız sorunların çözüleceğinin işareti olarak görülür.

Rüyada Fırtınada Gemi Görmek

Rüyada kişi geminin içerisindeyken fırtına çıkması, değer verdiğiniz ve önemsediğiniz insanların yalanlarının ortaya çıkacağının bir göstergesi şeklinde yorumlanır. Rüyada çıkan fırtına sonucunda geminin battığını görmek, rüya sahibinin yakın zamanda verdiği emeklerinin harap olacağının habercisidir. Rüya sahibi, rüyada fırtına sırasında başka insanlarla birlikte kurtulma çabasında ise bu, sosyal hayatınıza yeni insanlar gireceğini ve bu yeni insanların hayatınızda önemli rol oynayacağını gösterir.

Rüyada Biriyle Gemide Olmak

Rüyada tanıdığınız bir kişiyle gemideyseniz ve sohbet ediyorsanız bu kişinin sizin yardımınıza ihtiyacı olabileceği öngörülür. Kişi, rüyasında ilk kez gördüğü bir insanla birlikteyse bu, kişinin aklındaki negatif düşüncelerin yavaş yavaş azalacağını ve hakkında endişe ettiği konularda içinin rahatlayacağını işaret eder.

Yanınızdaki kişi sevdiğiniz biriyse bu rüya, kişinin sizin duygularınıza önem verdiğini ve sizi üzmemek için kendi dertlerini anlatmak istemediğine işarettir. Yanınızdaki kişi sevmediğiniz biriyse, bu kişinin sizle iyi ilişkiler kurmak istediği ve benzer düşüncelere sahip olan biri olduğu rivayet edilir.

Rüyada gemide tanımadığınız biriyle sohbet etmeniz arkadaşlarınızla güven sorununuz olduğunu ve derdinizi kimseyle paylaşamadığınızı gösterir. Rüyadaki gemide hayatta olmayan biriyle sohbet halindeyseniz hayatınızda yolunda olmayan şeylerden yakın zamanda kurtulacağınız ve sorunlarınızın çözüleceği öngörülür. Genel olarak rüyada birini görmek pozitif yorumlanır.

Rüyada Gemi Kaptanı Olmak

Rüyada gemi kaptanı olmak hayatınızdaki bazı sorunların üstesinden kendi başınıza gelmeniz gerektiğini ve özgüveninizin artacağını gösterir. Rüyada gemi kaptanı olup tayfayı yönettiğini görmek, rüya sahibinin bolluk ve bereketle karşılaşmaya yakın olduğuna işaret eder. Rüyada dümenin başına geçtiğini görmek, rüya sahibinin çevresindeki insanlar tarafından kendisine duyulan saygının artacağına yorulur.

Rüyada Geminin İçinde Hayvan Görmek

Rüyada geminin içinde hayvan görülmesi rüya sahibinin, şaşırtıcı haberlerle karşılaşacağına işaret eder. Rüyada evcil hayvanıyla birlikte gemide olduğunu görmek rüya sahibinin evcil hayvanının ufak sağlık sorunları olabileceğinin habercisi olabilir. Rüyada gemide saldırgan bir hayvanın saldırdığını görmek, rüya sahibinin suç işlediğine veya bir suça kayıtsız kaldığına ve manevi yönden cezalandırılacağına delalet eder.

Rüyada Oyuncak Gemi Görmek

Rüyada oyuncak gemi görmek rüya sahibinin, kendisini çok mutlu edecek ve bir süredir beklediği bir haberi alacağını gösterir. Rüyada şişe içerisindeki bir maket geminin bozulduğunu görmek ise rüya sahibinin erişmesi imkansız olduğu bir hayal kurduğunu işaret eder.

Rüyada Geminin Uçtuğunu Görmek

Rüyada içinde bulunduğu geminin uçtuğunu görmek, uzun bir zaman sonra rüya sahibinin gerçek mutluluğa erişeceği anlamına gelir. Ayrıca rüya sahibinin ilgilendiği konuyla ilgili insanlara öncülük etme potansiyelinin olduğuna da yorulur.

Rüyada Gemi Tatilinde Olmak

Rüyada gemi tatiline çıkmak, gemi yolculuğuna çıkmak; hayatınızda her şey yolunda gibi gözükse bile içten içe huzursuz olduğunuz gerçeğini açıklar. Bu rüya sayesinde ise çok yakında huzur bulacağınız anlaşılır. Rüyada başka insanlarla birlikte gemi tatilinde olmanız biraz yalnız kalmanız gerektiği şeklinde yorumlanır. 

Rüyada Gemide Yol Kaybetmek

Rüyada gemideyken yolunu kaybetmek, rüya sahibinin büyük bir fırsatla karşılaşacağının habercisi olabilir. Rüya sahibi maddi açıdan dar zamanlar geçiriyorsa yakında yeni bir iş fırsatıyla karşılaşabileceğine yorulur. Rüyada gemi yolunu kaybederken dümenin başında rüya sahibi hayatındaki insanların memnun olmayacağı davranışlarda bulunmaları, hayatına yeni insanlar gireceği ve bu insanların rüya sahibinin hayatında önemli roller oynayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Geminin Kıyıya Varması

Rüyada geminin kıyıya vardığını görmek, rüya sahibinin hayatındaki sorunların çözüleceğine ve her şeyin güzel seyirde ilerleyeceğine dair bir işaret olarak geçer. Rüya sahibi zorlu bir yolculuk veya süreç geçirmişse çok yakında bu zorlukların biteceğine delalet eder.

Rüyada Gemide Tutsak Tutulmak

Rüyada bir gemide tutsak tutuluyorsanız bu, çok fazla düşmanınız olduğunun bir göstergesidir. Kişinin düşmanlarıyla yakın ilişki içine girebileceği ve bu ilişkiden zararlı çıkabileceği tabir edilir. Rüyada gemiden kaçmayı başarmanız ise karşınıza çıkan güçlüklerle kolayca başa çıkabileceğinizin ve düşmanlarınızın zayıf olduklarının göstergesidir.

Rüyada Gemide Mahsur Kalmak

Rüyada tek başınıza bir gemide mahsur kalmak, dinî olarak emredilenlerin uygulanmadığının bir mesajıdır. Dinî sorumluluklarını yerine getirmeyen bu kişi, rüya sahibi veya rüya sahibinin yakın gördüğü insanlar arasından olabilir.

Rüyada Gemide Ganimet Görmek

Rüyada geminin içinde ganimet bulmak kişinin maddi ve manevi yönden karşılaştığı her türlü sorunun çözüme kavuşacağına ve kişinin gerçek refaha ulaşacağını haber eder. Meslek hayatında da yapacağı önemli işlerle adım adım yükseleceğini gösterir.

Rüyada Geminin Kayaya Çarpması

Rüyada içinde olduğunuz geminin kayaya çarpması rüya sahibinin çevresinde çok sevdiği ve değer verdiği insanlara karşı hissettiği şüphe dolu duyguların değişeceğine işaret eder. Rüya sahibinin bu düşüncelerinin çok yakında son bulacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada izlenen başka bir geminin kayalıklara çarptığını görmek ise rüya sahibinin kendisini rahat hissetmediği çevrede özgürleşeceği ve artık daha rahat hissedeceği şeklinde yorumlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap