Rüyada Dut Ağacı Görmek ne demek

Rüyada görülen dut ağacı, sıkıntıların son bulacağını ve rüya sahibinin yaşayacağı mutluluklara işarettir. Dut ağacı, bol meyve veren görkemli bir ağaçtır. Bereketin ve bolluğun habercisi olarak tabir olunmaktadır. Rüyada dut ağacı görmek, rüya sahibinin bolluk ve bereketin olacağı bir döneme girmek üzere olduğunun habercisidir. Dut ağacı büyük ve gösterişlidir. Rüyada görülen dut ağacı, rüya sahibinin çevresinin genişleyeceği, ailesinin de büyük ve huzurlu olacağı ile de tabir edilir.

Rüyada Dut Ağacı Görmek ne demek
Rüyada Dut Ağacı Görmek ne demek


Rüyada Ağaçtan Dut Yediğini Görmek


Rüyada dut ağacı görmek ve gördüğü ağaçtan dut yemek, rüyayı gören kişinin, ulaşmak istediği hedeflerini yerine getireceğini, toplum nezdinde itibarının aratacağını, şans kapılarının açılacağını bu neden ile kazancının sürekli olacağını belirtir.
Mevsiminde yenilen dut, ticaret ile uğraşmaya, mutluluğa, bir yakınından destek almaya ve güzel bir kazanç elde etmeye, gönül meselelerinde hareketlilik olmasına ve güzel bir birliktelik yaşamaya, kısmet ve bereketin artacağına işaret eder.


Rüyada Karadut Görmek


Karadut, günümüzde mucize meyve olarak da bilinmektedir. İnsan sağlığına faydası çok fazladır. Bu açıdan rüyada dut ağacı görmek özellikle kara dut ise, sıhhatli ve sağlıklı bir bedeni işaret eder. Rüyasında karadut yediğini gören biri hasta ise sağlığına kavuşur. Sağlıklı biri rüyasında karadut yediğini görür ise uzun süre sağlığının bozulmayacağından emin olur.
Aynı zamanda karadut, ele geçecek olan rızka, bol ve bereketli kazanca ulaşılacağını da belirtir. Rüyada görülen karadut, kimi rüya yorumcularına göre de rüya sahibine iftira atılacağına ve kötü sözler söyleneceğini belirtir. Cafer-i Sâdık (r.a.) ‘’Rüyada siyah dut ağacı gören, mal ve menfaate nail olur. Bu rüya eş ile arada çıkacak bir kavgaya da işarettir.’’ Demiştir.


Rüyada Dut Ağacını Kestiğini Görmek


Rüyada dut ağacı kestiğini görmek, rüya yorumcuları tarafından hayırsız bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çevresinde olan insanların ihanetine uğrayacağını, maddi açıdan olumsuz günlerin başlayacağını ve huzurunun bozulacağını belirtir.
Rüyada dut ağacının kesildiğinin görülmesi; rüya sahibi için uzun ve sıkıntılı bir döneme girileceğinin, rüya sahibinin hatalar yapacağını ve yaptığı hataları telafi edebilmek için çırpınacağına, ancak yine de hata yapmaya devam edeceğinin habercisidir.


Rüyada Dut Ağacından Düştüğünü Görmek


Dut ağacı bol meyve veren, büyük ve gösterişli bir ağaçtır. Rüyada dut ağacından düştüğünü görmek, dert, gözyaşı, üzüntü ve büyük tartışmalar ile tabir olunur. Bazı yorumculara göre ise başarılı işler yapmaya, kazancın artmasına, zahmetsiz elde edilen ziynete, çekilen sıkıntılar sonucu elde edilen servete olarak tabir etmektedirler.


Rüyada Dut Ağacı Silkelediğini Görmek


Rüyada dut ağacı silkelediğini görmek, kişinin etrafında menfaatçi insanlar bulunduğunu ve rüya sahibinin bu insanlardan kurtulacağına işaret eder. Hayırlı rüyalardandır. Aynı zamanda bolluğa ve berekete kısa bir sürede ulaşılacağını anlatır. Bazen de iyi bir evlilik ile yorumlanır.

Rüyada Dut Ağacına Çıkmak


Böyle bir rüya gören kişinin, işini kendi emekleri ile düzgün ve en iyi şekilde yaparak, çok iyi yerlere geleceğini işaret eder. Kişinin karşısına bazı seçimler yapması gerekliliği çıkacağını, hayırlı olanı tercih etmesi durumunda olumlar sonuçlar alınacağını anlatır.


Rüyada Kırmızı Renkte Dut Ağacı Görmek


Rüyada görülen kırmızı dut ağacı, Hayırlı evlat, helal rızık, para ve mal ile ifade olunur. Çocuğu olmayan biri bu rüyayı görür ise hayırlı bir evlada kavuşacağı, rüya sahibinin hayırsızlığından şikâyet ettiği bir çocuğu varsa, çocukta olumlu yönde değişimler olacağını, çocuklarının başarıları ile övünüleceği ile tabir edilir. Psikolojik olarak bu tarz rüyalar, gerçek yaşamda çekilen sıkıntıların hiç bitmeyeceğine inan kişileri ifade eder. Rüya sahipleri için sorumlulukların yerine getirilmesi önemlidir.

28076