Rüyada Diş Çektirmek Nedir

Rüyada Diş görmek çok sık rastlanan bir rüyadır. Genellikle kötü yorumlansa da diş görmenin birçok farklı yolu vardır.
Rüyada diş çektirmek, hayatta yeni karşılaşılacak olan hadiselere işaret eder. Rüyada eğer dişlerinizi kendiniz çekiyorsanız bu sıkıntıları kısa sürede ortadan kaldıracağınız şeklinde yorumlanır.
Bazı dini alimlere göre de farklı yorumlamalar vardır. Dini alim olan Cabirü’l-Mağribî’ye göre, rüyada diş çektirmek, hayırlı bir iş olacağına, üzüntüden ve kederden kurtuluşa işaret eder. Eğer ki diş kökünden çekiliyorsa, rüya sahibinin söyleyeceği kötü bir sözden dolayı haneden bir kişinin işlerinin kötü gideceğine işaret eder.
Başka bir alim olan, Ibn-i Sîrîn hazretleri rüyada diş çektirmek ile ilgili şunları söylemiştir:
• Rüyada dişi kökünden çektirmek, akraba ve eş dost ile aranın bozulmasına işaret eder.
• Eğer ki diş çekilirken kan akarsa yaşlıyı, akrabayı ziyaret edilmemesi yüzünden girilen günaha işaret eder.
• Avuçta çekilmiş diş görülmesi hanedeki kız evladın çokluğuna işaret eder.

Rüyada Diş Çektirmek Nedir
Rüyada Diş Çektirmek Nedir


Rüyada Dişin Düştüğünü Görmek

Rüyada dişinin düştüğünü ve onu bulduğunu görmek, rüya sahibinin bir evladı olacağına yorumlanır. Aynı zamanda rüyada dişinin düştüğünü gören kişinin korkularının su yüzüne çıkacağına işaret eder.


Rüyada Diş Dökülmesi


Rüyada diş dökülmesi İslami kaynaklara göre hayra yorulmaz.
İslami kaynaklara göre rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek, yakın zamanda kişinin kötü bir haber alacağına işaret eder.


Rüyada Diş Kırılması

Rüyasında dişinin kırıldığını gören rüya sahibinin iş hayatında zorluklar yaşayacağına işaret eder ama bu zorlukları da kolayca atlatacağına yorulur.
Rüyada diş kırılması görmek hanedeki bereketin azalacağına, haneden biriyle tartışma yaşanacağına işaret eder. Rüyada dişinin kırılmasını görmek pek hayra yorulan bir rüya değildir.


Rüyada Diş Çıkması

Rüyada diş çıkması, hane içerisinde tartışmalar yaşanacağına işaret eder. Eğer rüyada çıkan diş, üst damaktan ise rüya sahibinin annesinin sülalesinden, alt damaktan ise baba sülalesinden birinin vefatına işaret eder.


Rüyada Diş Düşmesi

Rüyada dişinin düştüğünü gören kişinin zorluklar yaşayacağına işaret eder. Bazı dini alimler, diş düşmesini zorluklardan kurtulmaya, huzur ve mutluluk bulmaya yorumlar. Ama genellikle rüyada diş düşmesi, diş rüyalarının içinde en kötü yorumlanan rüyalar arasındadır.


Rüyada Diş Fırçalamak


Rüyada dişini fırçalayan rüya sahibinin mükemmeliyetçi olmak istediğine, hayal ettiği her şeye ulaşacağına delalet eder.


Rüyada Çürük Diş Görmek

Rüyada çürük diş görmek, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıları aşacağına, sorunları çözeceğine işaret eder.


Rüyada Diş Fırçası Görmek

Rüyasında diş fırçası gören rüya sahibinin hayatında hakikatli ve dürüst bir arkadaş edinileceğine yorulur. Diş fırçası görmek, güzel günlerin yakında olduğuna delalet eder.


Rüyada Diş Sallanması

Rüyasında dişinin sallandığını gören rüya sahibinin hanesine huzursuzluğun ve mutsuzluğun sirayet edeceğine yorulur.


Rüyada Dişlerini Bembeyaz Görmek

Rüyada dişlerini bembeyaz görmek rüya sahibinin kısa süre içerisinde hayırlı haberler alacağına işaret eder.

80888