Rüyada deve görmek ne anlama gelir

DEVE

Rüyada deve görmek, Deveye binmek, bir yolculuğa çıkmak anlamına gelir. Eğer deveye binen kişi bekar ise evlenir, evli ise hacca gitmek için bir işaret olarak kabul edilir. Ancak devenin kendisine bindiğini gören kişi birçok zorlukla karşılaşabilir.

Rüyada birden çok deve görmek, sel baskınına veya zorlu bir döneme işaret edebilirken, çölde görülen deve yağmura işaret eder. Deveyle kavga etmek, hastalığa yakalanmaya işaret ederken, evinin önünde devenin çökmesi, bir hastanın ölümüne işaret edebilir.

Dişi deve görmek, dünya malına ve maddi bolluğa işaret ederken, deve pisliği görmek, mala olan ilgiyi simgeler. Deve yavrusu görmek, bir çocuğa işaret ederken, deve yünü helal mal ve kazanca işaret eder. Rüyada deve görmek, birçok sorunla karşılaşma ve sabretme gerekliliğine, maddi durumunun düzelmesine, başarıya ve kısmete işaret edebilir.

Ibni Sirin’e göre, deveye binen kişi bir yolculuğa çıkar, devenin döndüğünü gören kişi ise üzüntü ve sıkıntı yaşayabilir. Danyal Aleyhisselam’a göre, kızgın bir deve görmek asil bir erkeğe işaret ederken, Kirmani’ye göre birden çok deve görmek düşmanla savaşmaya veya sel baskınına işaret eder.

Devenin öldüğünü ve cesedinden kan aktığını gören kişi ise mutlu olabilir. Bir kadının deve görmesi, evlenmesine veya eğer evli ise mutluluğuna, eşinin gurbetten dönmesine işaret edebilir. Bu rüya sembolleri, farklı rüya tabirlerine göre değişiklik gösterebilir.

Rüyada deve görmek ne anlama gelir
Rüyada deve görmek ne anlama gelir

Rüyada Deve Görmek

Rüyada deve görmek ne anlama gelirRüyada deve görmek rüya sahibi kişinin çıkacağı yollar olacağı anlamına gelir.Rüya sahibi kişi için olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin bol kazançlar elde edeceği anlamına gelir.Rüya sahibi kişinin karşısına hayırlı kısmet çıkarak evleneceği anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin her işinde başarılı olacağı anlamına gelir.

Rüyasında deveyi kendi bahçe veya duvarında görmek

Rüyasında deveyi kendi bahçe veya duvarında görmek rüya sahibi kişinin çok büyük sevinçler yaşayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin hayırlı ve bereketli işler anlamına gelir.

Rüyada deve sürüsü görmek 

Rüyada deve sürüsü görmek rüya sahibi kişi için hayırsız olup birden fazla düşman anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin yaşadığı bölgede olacak sel baskınları anlamına gelir. Rüyada deve sürüsü görmek büyük hastalıkların olacağı anlamına gelir.

Rüyada buğday arpa yüklü deve sürüsü görmek 

Rüyada buğday arpa yüklü deve sürüsü görmek  rüya sahibi kişi için hayırlı ve faydalı işler olacağı ve bundan dolayı mutluluk duyacağı anlamına gelir.

Rüyada sahra çölünde birden çok deve görmek 

Rüyada sahra çölünde birden çok deve görmek  rüya sahibi kişinin bulunduğu bölgede yağmur yağacağı anlamına gelir.

Rüyada katar halinde deve görmek

Rüyada katar halinde deve görmek rüya sahibi kişinin bulunduğu bölgede kış yağmuru yağacağı anlamına gelir.

Rüyada bir yere birden fazla deve girdiğini görmek 

Rüyada bir yere birden fazla deve girdiğini görmek rüya sahibi kişinin çok fazla düşmanı olduğu etrafını düşmanlarının çevirdiği anlamına gelir.

Rüyada deveye bindiğini görmek 

Rüyada deveye bindiğini görmek  rüya sahibi kişinin kısa zamanda uzun yolculuğa çıkacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişi bekar ise karşısına hayırlı kısmet çıkıp evleneceği anlamına gelir.Rüya sahibi kişi evli ise kişinin hacca gideceği dini ibadetlerini yerine getireceği anlamına gelir.

Rüyada bindiği deve ile yolunu kaybettiğini görmek 

Rüyada bindiği deve ile yolunu kaybettiğini görmek  rüya sahibi kişi hayatında yaşacağı şaşkınlıklar durumu olacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin kendisine bindiğini görmek 

Rüyada devenin kendisine bindiğini görmek rüya sahibi kişinin birinden dolayı yaşayacağı sıkıntı ve keder ile üzüleceği anlamına gelir.

 Rüyasında kimin olduğunu bilmediği bir deveye bindiğini görmek

Rüyasında kimin olduğunu bilmediği bir deveye bindiğini görmek rüya sahibi kişinin kısa zamanda  uzun yolculuğa çıkacağı anlamına gelir.

Rüyada peygamber devesi görmek

Rüyada peygamber devesi görmek rüya sahibi kişinin şehrinde düzenlenen tura katılıp gezeceği anlamına gelir.Rüya sahibi kişinin işlerinde rızkın artacağı zenginleşeceği anlamına gelir.

Bir kadının deveye bindiğini görmesi 

Bir kadının deveye bindiğini görmesi rüya sahibi kişi bekar ise karşısına hayırlı bir kısmetin çıkıp evleneceği anlamına gelir.Rüya sahibi kişi evli ise hayırlı işlere ve kocası uzakta olanlar için kocalarının döneceği anlamına gelir.

Rüyada deve  üzerinde döndüğünü görmek 

Rüyada deve  üzerinde döndüğünü görmek  rüya sahibi kişi için olumsuz  ve kötü olarak yorumlanmıştır. Rüya sahibi kişinin kedere sıkıntılara düşerek üzüntüler yaşayacağı anlamına gelir. 

Rüyada deveden indiğini görmek 

Rüyada deveden indiğini görmek rüya sahibi kişinin şifası olan bir hastalığa yakalanacağı kısa bir süre sonra şifa bulacağı anlamına gelir.

Rüyada yularından tutup bir deveyi götürdüğünü görmek

Rüyada yularından tutup bir deveyi götürdüğünü görmek rüya sahibi kişinin etrafından sevdiği biri ile düşmanlık kazanacağı biri olduğu anlamına gelir.

 Rüyada bir kadının deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek

 Rüyada bir kadının deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek rüya sahibi kişinin hayırlı bir kısmet ile evleneceğine ve eşinin kendisini, seven saygı duyan biri olacağı anlamına gelir.

 Rüyada devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek

 Rüyada devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek rüya sahibi kişinin devlet büyüğü olan birinden yardım ve destek alacağı anlamına gelir.

Rüyada deve beslediğini görmek 

Rüyada deve beslediğini görmek rüya sahibi için çok hayırlı olup ilminin artacağı allah katında yerinin yükseleceği ahiret hayatının iyi olacağı anlamına gelir.

Rüyada deve aldığını görmek

Rüyada deve aldığını görmek  rüya sahibi kişinin insanlar içinde sözü geçen saygı duyulan saygınlık kazanan biri olması anlamına gelir.

Rüyada dişi deveye sahip olduğunu görmek 

Rüyada dişi deveye sahip olduğunu görmek rüya sahibi kişi için hayırlara vesile olur. Rüya sahibi kişi için dinen gelişmiş ilmi artmış biri olmak anlamına gelir.Rüya sahibi kişi için hayırlı evlat anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin istek ve hayallerine kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada eve deve alındığını görmek 

Rüyada eve deve alındığını görmek  rüya sahibi kişinin çok kazançlı işler yapacağı bereketinin ve rızkının aratacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin eline paralar geçerek zengin olacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin saldırdığını görmek 

Rüyada devenin saldırdığını görmek  rüya sahibi kişinin bir takım sorunlar ile başa çıkması gerektiği anlamına gelir eğer kişi  sabırlı ve kararlı olursa sıkıntılarından kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin üzerine bastığını görmek 

Rüyada devenin üzerine bastığını görmek  rüya sahibi kişinin korkular yaşayacağı durumlar olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişi işçi ise işinde sıkıntılar yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada deve yavrusu görmek  

Rüyada deve yavrusu görmek  rüya sahibi kişi için hayırlı bir evlat olacağı anlamına gelir. Rüyada deve yavrusu görmek çocuk anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin malının artacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin isteklerine kavuşacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin doğacak çocuğunun erkek olacağı anlamına gelir. Bazı rüya tabircilerine göre ise deve yavrusu görmek üzüntü ve kederlenme anlamına gelir.

Rüyada deve bulduğunu görmek

Rüyada deve bulduğunu görmek rüya sahibi kişinin mevkisinin artarak sözü dinlenen saygın değer verilen  biri olması anlamına gelir.

Rüyada dişi deve bulmak 

Rüyada dişi deve bulmak rüya sahibi kişi için hayırlı kısmet çıkacağı anlayışlı merhametli kendisine değer veren bir eş  ile evlilik yapacağı anlamına gelir.

Rüyada deve yünü görmek 

Rüyada deve yünü görmek rüya sahibi kişinin helal yollardan kazanacağı para ve mal olacağı rızkının ve bereketinin artarak zengin olacağı  anlamına gelir.

Rüyada çölde deve görmek 

Rüyada çölde deve görmek rüya sahibi kişinin hiç tahmin etmeyeceği kadar zeenginleşeceği anlamına gelir.

Rüyada yere çöken deve görmek 

Rüyada yere çöken deve görmek  rüya sahibi kişinin dertlerinden kurtulup rahata ve huzura ereceği  anlamına gelir.

Rüyada kızgın deve görmek 

Rüyada kızgın deve görmek rüya sahibi kişinin hatırı sayılır biri olduğu anlamına gelir. Rüyada kızgın deve görmek aynı zamanda soylu bir insan bir erkek anlamına gelir.

Rüyada deve yediğini görmek 

Rüyada deve yediğini görmek rüya sahibi kişinin etrafından sevdiği biri ile  düşman olacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin cesedinden kan akması

Rüyada devenin cesedinden kan akması rüya sahibi kişi için büyük nimet ve rızıklar hayatının bereket edileceği anlamına gelir.

Rüyada deve eti görmek 

Rüyada deve eti görmek  rüya sahibi kişiye bir kadın tarafından gelecek dünyalık yardım anlamına gelir.

Rüyada dişi bir devenin etini dağıttığını görmek 

Rüyada dişi bir devenin etini dağıttığını görmek  rüya sahibi kişinin eşinin mallarını israf edeceği ortalıklarda fazla harcayarak mallarını kaybedeceği  anlamına gelir.

Rüyada deve ile uğraştığını görmek

Rüyada deve ile uğraştığını görmek  rüya sahibi kişi için hayırsız yorumlanır. Rüya sahibi kişinin kavgalar edeceği sıkıntı ve üzüntülere düşeceği anlamına gelir.Rüya sahibi kişinin hastalığa yakalanacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin dar bir yerden geçtiğini görmek 

Rüyada devenin dar bir yerden geçtiğini görmek  rüya sahibi kişinin yeni işler ile uğraşıp bu işlerde başarılı olup bol kazançlar elde edeceği anlamına gelir.

Rüyada bir deveyi zapt ederek yola getirdiğini görmek

Rüyada bir deveyi zapt ederek yola getirdiğini görmek rüya sahibi kişinin düşmanlarına üstünlük sağlayarak galip geleceği  anlamına gelir.

Rüyada evde deve görmek 

Rüyada evde deve görmek rüya sahibi kişinin hanesinin içinde hastalık yaşayan biri varsa şifa bulacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin evinin içine bereket ve nimet geleceği anlamına gelir.

Rüyada evinde kesilmiş deve görmek 

Rüyada evinde kesilmiş deve görmek rüya sahibi kişinin hayatından üzülüp kedere ve gama düşeceği  sıkıntılar yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada deve derisi görmek 

Rüyada deve derisi görmek rüya sahibi kişinin hayatında faydalı işler yaparak kazançlar sağlayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin ailesinden veya beklemediği bir yerden gelecek mirasa konacağı anlamına gelir.

Rüyada deve sağdığını görmek 

Rüyada deve sağdığını görmek rüya sahibi kişinin devletten alacağı destek mal ve maddi yardımlar olacağı anlamına gelir.

Rüyada devenin memesinden süt sağdığını görmek 

Rüyada devenin memesinden süt sağdığını görmek rüya sahibi kişinin helal yollardan mal kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada deve sütü görmek 

Rüyada deve sütü görmek rüya sahibi kişi için bolluk ve bereket olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişinin işlerinde çok bereketli  olacağı güzel kazançlar sağlayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin sevinçli haberler alarak mutlu olacağı anlamına gelir.Rüya sahibi kişi için toplu mall anlamına gelir.

Rüyada dişi devenin memesinden süt aktığını görmek 

Rüyada dişi devenin memesinden süt aktığını görmek  rüya sahibi kişinin hane içerisi için bol rızık bereket ve kazançlar olacağı anlamına gelir. 

Rüyada deve yoğurdu görmek 

Rüyada deve yoğurdu görmek rüya sahibi kişi için olumsuz ve şer olarak yorumlanır.Rüya sahibinin sıkıntılı durumlar yaşayarak üzülüp kedere düşeceği anlamına gelir.

Rüyada deve sütü içtiğini görmek 

Rüyada deve sütü içtiğini görmek rüya sahibi kişi için olumlu ferah güzel rüya olarak yorumlanır.Rüya sahibi kişinin sevinçli olacağı isteklerine ulaşacağı anlamına gelir.

Rüyada dişi deveden süt içtiğini görmek 

Rüyada dişi deveden süt içtiğini görmek rüya sahibi kişi için dünyalık mallara mülke rızıknın bollaşacağına berketlenerek zengin olacağı anlamına gelir.

Rüyada yeni doğmuş devenin sütünü içtiğini görmek 

Rüyada yeni doğmuş devenin sütünü içtiğini görmek rüya sahibi kişinin dini ibadetlerini yerine getirmesi gerektiğini namaz kılması oruç tutması sadaka  ve zekat vermesi gerektiği anlamlarına gelir.

Rüyada devenin kendisiyle konuştuğunu görmek 

Rüyada devenin kendisiyle konuştuğunu görmek  rüya sahibi kişinin hiç beklemediği bir yerden kendisine gelecek destek ve fayda anlamına gelir.

Rüyada deve pisliği ,gübresi görmek 

Rüyada deve pisliği ,gübresi görmek  rüya sahibi kişi için dünyalık mal kazanarak rızkının artacağı bereket edileceği anlamına gelir.

Rüyada deve çobanı görmek 

Rüyada deve görmek rüya sahibi kişinin yaşadığı yerde şehirden sorumlu en üst makamı ve ordudan sorumlu en üst makam anlamına  gelir.

Rüyada deveci görmek 

Rüyada deveci görmek rüya sahibi kişi için hayırsız ve şer olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişinin yada ailesinden birinin hastalanacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişinin kendisinde veya ailesinde hastalık varsa öleceği anlamına gelir.Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada deveci görmek deniz komutasının en başındaki kaptana delalet eder.

17211