Rüyada ayna görmek ne anlama gelir

AYNA


Aynaya bakmak veya suda yansımasını görmek evlenmeye, evli ise çocuğunun olmasına işaret eder.
Aynaya bakıp hiç bir şey görmeyen kişi hayal kırıklığına uğrar. Aynanın güzel olması güzel bir bayan ile evlenmeye işaret eder.

Temiz ayna görmek sıkıntıdan kurtulmaya, gümüş ayna görmek ferahlığa, altın ayna din güzelliğine, kirli ve lekeli ayna görmek iyi kalpli bir kimse olmaya işaret eder. Kadının aynada yüzünü erkek yüzüne dönüştüğünü görmesi erkek evlada, kıza dönüşmesi kız evlat ile tabir edilir. Aynanın kırılması kötü ve üzücü bir haber almaya işaret eder.

Rüyada ayna silmek ünlü bir kimse olmaya, ayna sırlamak, kötü bir kimse olmaya, sırları dökülen bir ayna çok kazançlı bir işe girmeye işaret eder. Yuvarlak ayna görmek, hakkınızda dedikodu yapılmasına, çerçeveli ayna görmek, para kaybetmeye, kırık ayna ise sevdiğiniz bir kimsenin vefat etmesine aşiret eder. Rüyada aynaya bakmak yeni dostlar olmasına işaret eder.

Bir aynaya bakarken kendisini çok güzel olduğunu görmek mutlu olmaya, çirkin olduğunu görmek sıkıntılı günler geçirmeye işaret eder.

Ayna satmak zararlı bir işte bulunmaya işaret eder. İbni Sirin’e göre: rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığıyla eş değer olarak makam mevki sahibi olmaya işaret eder. Kirmani’ye göre: aynaya bakan kişinin eşi hamile kalır veya o kişi evlenir. Cabir’ül Magribi’ye göre; ayna görmek ferahlamaya ve sevince yorumlanır.

Çirkin yüz görmek ise üzüntü ve keder demektir. Ebu Said El – Vaize göre: aynanın rüyada görülmesi evlilik ile tabir edilir. Aynada yüzünü gören kişi bolluk ve bereketli günler geçirir.

Rüyada ayna görmek ne anlama gelir
Rüyada ayna görmek ne anlama gelir

Rüyada Ayna Görmenin Anlamı Nedir?

Aynanın rüyada görülmesi olacak birçok şeye işaret eder. Rüyada ayna görmek, kısa zaman içerisinde zenginliğe kavuşmaya ve büyük mal edinmeye yorumlanır. Genel olarak rüyada ayna görülmesi mal sahibi olmak ile ilişkilendirilir.

Rüya sahibinin rüyasında gördüğü aynanın cinsi rüyanın tabirinde de değişikliklere neden olur. Rüyasında güzel bir aynı gören bekâr kişi evlilik yolunda adım atacak ve mutlu bir aile kuracaktır. Evli bir kimsenin rüyasında ayna görmesi ise, yakın zamanda çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada ayna görülmesi genel bir yorum olarak büyüklüğe ve parlaklığa işarettir. Kişinin iş yaşamında yükseleceğine ve yeni mertebelere çıkacağına da yorumlanan rüyada ayna görmek hayırlı rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Ayna Kırıldığını Görmek

Bu rüya, rüyayı gören kişinin kısa süre içersinde kötü bir haber ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanır. Kişinin yapmış olduğu hatalar ve günahlar nedeniyle yakın zamanda tövbe etmesi gerektiği şeklinde de yorumlanan bu rüya kişiler için manevi bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında kendi şahsına ait bir aynanın kırıldığını gören kişi sıkıntıya girecek ve zorlu bir sürece adım atacaktır. Rüyada aynanın kırılması pek olumlu tabir edilmemiş kişinin sıkıntılarına ve üzüntülü zamanlarına dikkat çekilmiştir.

Rüya sahibi açısından bir uyarı niteliği taşıyan rüyada ayna kırılması kişinin dikkatli olması gerektiği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Kırık Bir Ayna Görmek

Rüyada ayna görmek, görülen aynanı durumuna göre değişik yorumlar alır. Bir kişinin rüyasında kırık ayna görmesi aile içerisindeki işlerin yolunda gitmediğine ve düşmanın malına yorumlanır. Kimi tabirlerde şansızlık olarak da nitelendirilen rüyada kırık ayna görmek, rüyayı gören kişinin son zamanlarda yapacağı işlerin yolunda gitmeyeceğini belirtir.

Kişinin işlerinde başarısızlık ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanan bu rüya uğursuzluk işareti olarak da bilinir.

Rüyada Kırılan Bir Ayna Görmek Ne Demektir?

Kimi rüya tabircileri rüyada ayna görmeyi zevceye işaret olarak yorumlamıştır. Bu tabire göre rüyasında aynanın kırıldığını gören kişinin eşi ile arasındaki muhabbette sıkıntılar yaşayacağı belirtilir. Rüya sahibinin eşi ile arasında kısa sürecek bir gerginliğe işaret eden bu rüya, rüya sahibinin ailesine biraz daha fazla zaman ayırması konusunda hassas davranmasını da işaret eder.

Kişinin Rüyada Ayna Kırması Ne Anlama Gelir?

Başkasına zarar vermeyi işaret eden bu rüya, kişinin etrafındakiler konusunda daha hassas olması gerektiğini bildirir. Rüyasında ayna kırdığını gören kişi etrafındakilere karşı dikkatli olmalı ve onları kırmaktan sakınmalıdır. Rüyada ayna görmek ve aynayı bir sebep yokken kırmak, üzüntüye delalettir.

Rüyasında aynayı kazara kırdığını gören kişi, yanlış bir iş yapacak ve sonucunda üzüntü yaşayacaktır. Bu rüyayı tabir eden ünlü tabirciler rüyada ayna kırmanın başkalarına zarar verecek işlerle karşılaşılacağı anlamı taşıdığını belirtmişlerdir.

Rüyada Kırılmış Bir Aynayı Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimsenin rüyasında kırılmış bir aynayı görmesi etrafında kendisinden yararlanmak isteyen ve faydalanmaya çalışan kişiler olduğuna işarettir. Kurnaz arkadaşlara delalet olan bu rüya bu arkadaşların rüyayı görenden bir şeyler sakladığı anlamına da gelir.

Rüyada Görülen Çatlak Aynanın Hükmü Nedir?

Bir kimsenin rüyasında aynanın çatladığına şahit olması içinde bulunduğu darlıktan kurtulmaya işarettir. Kişinin sıkıntılı zamanlarının son bulacağı anlamını da taşıyan bu rüya hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Yolunda gitmeyen, kötü seyreden işlerin kısa sürede düzeleceği işaretini veren bu rüya, aynı zamanda kişinin ailesi ile birlik ve beraberlik içerisinde olmasının çevresindeki insanlar tarafından kıskanıldığına da işaret eder.

Rüyada Ayna Kırıklarını Gören Kişinin Rüyası Ne Anlama Gelir?

Beceriksizlik ile yorumlanan rüyada ayna kırıkları görmek, içerisinde bulunduğunuz bazı durumları kendinize sıkıntı etmemeniz gerektiği konusunda da bir uyarıcıdır.

Kişinin yaşadığı olumsuz durumlara rağmen hayatının devam ettiğini anlaması yönünde yorumlanan bu rüya kişilerin içinde bulundukları şartlarda bile kendilerine çeki düzen vermesi gerektiği anlamına gelir.

Rüyada ayna görmek ve ayna kırıklarına şahit olmak kişinin kısa zamanda yanlış bir haber alacak olmasına işaret eder. Bu haber neticesinde üzülecek olan kişinin derin bir hüzün yaşaması da beklenir.

Rüyada Aynada Kendini Çok Güzel Görmek

Rüyada temiz ve parlak bir ayna görmek ve bu aynada kendini çok daha güzel bir suret ile görmek, rüya sahibinin başındaki sıkıntılardan kurtulacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında kendini aynaya bakarken çok güzel olarak görmek farklı ve ilginç yorumlara da sahiptir. Rüyasında bir aynada kendini çok güzel ve aydınlık görmek rüya sahibinin mutlu bir ömür geçireceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada ayna görmek, rüya tabircilerine göre aynanın cinsine ve görülen rüyanın şekline göre farklı şekillerde yorumlanır.

Rüyada Aynada Kendini Çirkin Bir Halde Görmek

Rüyada görülen aynanın güzelliği kadının güzelliğine işarettir. Rüyada görülen aynanın çirkin olması ise erkek bireyin çirkinliğine delalettir.

Rüyasında aynada güzel bir yüz gören kişinin ferahlık ve büyük sevince erişeceği tabir edilir. Rüyasında aynada çirkin bir yüz gören kişinin ise hüzünle ve mutsuzlukla karşılaşacağı beklenir. Kişinin kendisini ayna karşısında çirkin görmesi ise üzüntüye yorumlanmaktadır.

Rüyada Aynada Kendisinden Başka Bir Yüz Görmek

Bir kadının rüyasında aynaya baktığında kendisini erkek olarak görmesi erkek evlat ile yorumlanmaktadır. Kendi yüzünü kız simasında gören kişi içinse kız çocuk müjdelenmiştir. Gerçekte sakalı olmayan bir kimsenin rüyasında aynada kendisini sakallı olarak görmesi ve sakallarının siyahlaşmış olduğu fark etmesi, kişinin etrafındaki kişilerce makbul ve yüce bir kişi olduğu anlamına gelir.

Rüyada ayna görmek ve görülen bu rüyanın detaylarına göre rüyaları yorumlamak rüya tabirlerinin yapmış olduğu işler arasında bulunur. Rüya tabiri yapan kişiler rüyaları oldukça dikkatli bir biçimde yorumlamaktadır.

Rüyada Aynaya Bakarken Başka Bir Kişinin Yüzünü Görmek

Görülen rüyada kişinin kendisini aynada kadın şeklinde görmesi kız çocuğuna işaret eder. Kişinin erkek olması durumunda hanımının bir kız çocuk dünyaya getirmesi beklenir.

Bekâr bir kimsenin rüyasında aynaya bakarken bir başka yüz görmesi ise yakın zamanda huzurlu, mutlu bir evlilik yapacağı şeklinde yorumlanır.

Rüya sahibi için çıkılacak bir yolculuğa da işaret eden rüyada aynaya bakarken başka bir yüz görmek bu yolculuğun huzurla tamamlanacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Aynaya Bakarken Kendi Yüzünü Görmek

Rüyasında aynaya bakarken kendini gören kişinin zindanda olması veya hapsolmuş olması durumunda kısa sürede özgürlüğüne kavuşacak olması ile yorumlanır. Aynada kendi yüzünüzü görmeniz içinde bulunduğunuz sıkıntıların bir son bulacağına işarettir. Rüyasında aynada bir başkasının yüzünü gören ise başkalarından alacağı yardım ile sıkıntısının geçeceğini düşünür.

Kişilerin rüyalarının hayatlarına yön vermesi ve görmüş oldukları rüyaların etkisinde kalması çoğunlukla yanlış bir durumdur. Rüyada ayna görmek genel olarak hayırlara vesile olan haberler içermektedir. Rüyalar yorumlanırken kişilerin içinde bulundukları ruh durumları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Rüyada Ayna Satın Almak Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında ayna satın aldığını görmesi ferahlık ve sevinç ile yorumlanır. Alınan aynanın güzel olması olumlu bir tabiri ortaya çıkarırken, alınan aynanın çirkin ve kötü olması da hüzün ve keder olarak yorumlanır.

Rüyada kendisine ayna hediye edildiğini gören kişinin aynanın büyüklüğüyle orantılı bir mala sahip olacağı yorumlanır. Ayna hediye alan kişinin kazançlı işler yapacağı ve sıkıntılarının geçeceği de yapılan yorumlar arasındadır.

Rüyada ayna satın aldığını görmek, sadık bir dosta ve iyi geçinilecek bir arkadaşa işarettir. Rüya sahibinin bir başkasına ayna alması ise yerine getirilecek talimatlara ve emre işaret eder. Temiz bir işe girişmek olarak da yorumlanan bir başkasına ayna almak rüya tabircileri tarafından güzel yorumlanır.

Rüyada Boy Aynası Görmek Ne İfade Eder?

Kişinin rüyasında bir boy aynasına baktığını görmesi kendisine benzeyen bir çocuğunun dünyaya geleceği anlamına gelir. Hamile bir kadının rüyasında boy aynasında kendisini izlemesi çocuğunun kendisine benzeyeceği anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişinin hamile olmaması durumunda ise rüya kişinin eşi ile arasındaki güzel gelişmelere yorulur.

Hayır ve gurura işaret eden rüyada boy aynası görmek ve bu boy aynasında kendini izlemek hayırlı ve güzel rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Ayna Silmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada ayna görmek ve bu aynayı silerken kendini görmek yakın zamanda ünlü olmaya işarettir. Rüyada ayna silmek kişinin arzu ettiği üne kavuşması ile yorumlanır. Aynayı sildiğini ve parlattığını gören kişi içinde bulunduğu sıkıntılı durumlardan bir an önce kurtulur şeklinde de yorumlanan bu rüya hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Hayal ve gururu temsil eden rüyada ayna silmek, bazı tabirciler tarafından da kadın olarak tabir edilir. Bir aynayı temizlediğini görmek ve onu parlatmak kadın için mutluluğa yorumlanırken erkek için uğraşmaya, çabalamaya delalet eder.

Kişi rüyasında aynayı tamamen temizler, parlatır ve tozlardan arındırırsa tüm sıkıntılarından kurtulacağı umulur.

Büyük Boy Bir Aynayı Rüyada Görmek

Bir kimsenin rüyasında büyük bir aynada kendini görmesi halk arasında cömert biri olması anlamına gelir. Herkese iyilik yapacak birisi olarak tanımlanan bu kişi rüyasında büyük bir aynada kendini görür.

Kişinin sahip olduğu mertebelerden çok daha yüksek yerlere geleceği konusunda da yorumlanan rüyada büyük ayna görmek genel olarak olumlu tabir edilir.

Rüyada Birden Çok Ayna Görmek

Mutluluk ve sevinç dolu anlara işaret eden rüyada birden fazla ve çokça ayna görmek, yiğitlik ve cesarete de yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin çevresinde iyiliksever birisi olduğunu işaret eden bu rüya, rüya sahibi için güzellikler ve zenginlik anlamı taşır.

Görevde yükselmeye işaret olarak yorumlanan bu rüya, kişinin görev yaptığı yerde kendisine yardımcı olacak kişilere de yorumlanır.

Rüyada Küçük El Aynası Görmenin Anlamı

Rüyada ayna görmek ve bu aynanın el aynası olması cimri ancak zeki bir arkadaşınız olduğuna işarettir. Kişinin elindeki el aynası ile yüzünü incelemesi arkadaş seçiminde dikkat etmesi ile yorumlanır. Kişinin çevresindeki insanlar tarafından sevilen birisi olduğunu belirten bu rüya, rüya sahibinin kısa zamanda esenliğe kavuşacağı yönünde yorumlanır.

Rüyada Bir Başkasının Aynaya Baktığını Görmek

Kişinin arzu ettiği şeye kavuşacağı anlamına gelen rüyada bir başkasının aynaya baktığını görmek, kayıp şeyi bulmaya da işarettir. Rüyada bir başkasının aynaya baktığını görmek, aileye ve arkadaşlara düşkünlük ile de yorumlanır. Aynaya bakan kişinin yabancı olması durumunda uzun süredir görmediğiniz birini göreceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Kişinin Aynada Kendisini İzlemesi

Yeni dostluklara ve yeni bir çevreye yorumlanan kişinin rüyasında aynada kendisini izlemesi, çevrenizdeki insanlar arasında daha saygın bir yere erişeceğiniz anlamına da gelir.

Aynada kişinin kendisine bakması ailesi ve dostları ile arasında bulunan sorunların çözüleceği anlamına da gelir. Eski dostluklar ile olan sorunların giderilmesi ve yeni dostlukların kurulması olarak yorumlanan bu rüya kişinin yeniliklere açılacağı anlamını da içerir.

Rüyada Banyodaki Aynaya Bakmak

Rüyada ayna görmek ve bu aynaya banyoda bakmak, bekâr kimselerin evlenmesine işaret eder. Bekâr kimsenin karşısına mutlu olacağı bir insan çıkacağına delalet eden rüyada banyoda aynaya bakmak hayırlı bir evlilik için de yorumlanır.

Kişinin umduğu bir amacının gerçek olacağı şeklinde de yorumlanan rüyada banyoda aynaya bakmak, kişinin sahip olduğu gamın ve kederin son bulması anlamını da taşır.

Banyodaki aynayı rüyada temiz bir şekilde görmek, bol rızkı işaret eder. Hayırlı bir dönemin rüyayı gören için başlayacağı anlamını da bu rüyadan çıkarabiliriz.

Rüyada Ayna Bulmak Ne Anlama Gelir?

Bir kimsenin rüyasında ayna bulması ancak ona bakmadığını fark etmesi halinde rüya, iş hayatında görevinde ve bulunduğu konumda sevmeyeceği şeyler yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Bulduğu aynaya bakmış olması ise, artık ümit kestiği bir şeyin olacağı anlamına gelir. Genel olarak ticaret ve alışveriş ile alakalandırılan rüyada ayna bulmak, helal kazanç ile rahata erişmek olarak yorumlanır.

Rüyada Küçük Boyutta Ayna Görmek

Rüyada görülen küçük boyuttaki aynalar rüya sahibi için hürmet ve izzet olarak tabir edilir. Rüyasında küçük aynalar gören kişinin dünyada genişliğe erişmesi beklenir. Rüyada küçük aynalar görmek, güzel muameleler ile karşılaşacağınız anlamına gelir. Rüyada ayna görmek ve bu aynaların küçük boyutlarda olması işinizde bol kazanç elde edeceğiniz anlamına da gelmektedir.

Rüyada Eski Bir Ayna Görmek Nasıl Yorumlanır?

Eski aynaları rüyada görmek hayırlı olarak yorumlanır. Eskilerin aynaları camdan değil de parlak madenleri işleyerek yapması aynaları çok daha kıymetli yapardı. Rüyasında eski bir aynayı gören kişinin de yüksek mevkilere çıkacağı tabir edilir.

Rüyada Kirli Bir Ayna Görmek

Rüyasında bir ayna gören ve bu aynanın kirli olduğunu fark eden kişinin üzüntülü bir haber ile karşılaşacağı beklenir. Kederli bir haber alması beklenen rüya sahibi bu haber ile büyük üzüntü yaşayacaktır. Kalbin hüzünlü durumuna işaret eden kirli ve tozlu ayna, katı kalbe sahip kıskanç bir kişiliğe de işaret olarak görülür.

Rüyada görülen aynanın paslı olması durumunda rüya sahibinin zor bir duruma düşeceği düşünülür. Aynanın kirli ve tozlu olması rüya sahibinin ruhsal olarak büyük sıkıntılar çektiğini ve üzüntülü zamanlar yaşadığını gösterir.

Rüyada Ayna Karşısında Süslendiğini Görmek

Rüyada bir aynanın karşısında süslendiğini gören kişinin sevinç yaşayacağı gelişmelerin yakın zamanda gerçekleşmesi beklenir. Genç kadın ve erkeğin rüyalarında ayna karşısında süslendiklerini görmesi başkaları tarafından dikkat çekmek istedikleri şeklinde yorumlanır. Evli kişilerin rüyalarında ayna karşısında süslendiklerini görmeleri eşlerinden bekledikleri ilgiyi alamadıkları anlamına gelir.

Aynalı Bir Evi Rüyada Görmek

Rüyada görülen aynalı ev; aileyi, dostları ve arkadaşları bir araya toplamak olarak yorumlanır. Aynalı oda görmek zenginliğe ve rahatlığa işaret eder. Güven içinde yaşamaya ve emniyette olmaya işaret eden bu rüya, memuriyete ve mala da yorumlanmıştır.

Rüyada Dikiz Aynasını Görmek Nasıl Yorumlanır?

Dikkatli ve temkinli olmak adına bir uyarı olan bu rüya, dikkat edilmesi muhtemel bir rakibin varlığı olarak da yorumlanır. Rüyada ayna görmek ve bu aynanın dikiz aynası olması kişinin arkasını kollaması gerektiği durumların varlığı ile açıklanır.

Rüyada Camdan Yapılmış Ayna Görmenin Anlamı

Rüyasında cam gibi temiz, parlak ve cilalı bir aynaya bakmak kişinin sahip olduğu üzüntülerden ve gamdan en yakın zamanda kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada cam ayna görmek hayırlı bir işe girmek ve bol helal kazanç kazanmak anlamına da gelmektedir.

Kişinin çektiği sıkıntıları yeni girdiği işi sayesinde aşacağı ve maddi anlamda rahata ereceği şeklinde de yorumlanan bu rüya hayır ve güzel bir rüya olarak rüya tabircileri tarafından yorumlanmıştır.

Rüyada Siyah Bir Ayna Görmenin Anlamı

Rüyada görülen siyah çerçeveli bir ayna ululuk demektir. Rüya sahibi için güzel yorumlanan bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda şöhrete erişeceği ve sevinçli olaylar yaşayacağı konusunda da yorumlanır. Keramet ve yüceliği temsil eden bu rüya saygın bir mertebeye gelmek ve herkes tarafından övülmek işaretini de barındırır.

Rüyalarda siyah renk saygınlık işareti olarak bilinmektedir.

Rüyada Beyaz Renkli Ayna Görmek

Beyaz masumiyetin ve temizliğin sembolüdür. Rüyada görülen beyaz ayna da bol para kazanmak ile alakalı yorumlanır. Rüyada görülen aynanın büyüklüğü derecesinde rüya sahibinin yükselmesine ve derece almasına yorumlanan rüya, mevki elde etmeye işaret eder.

Rüyada Buğulanmış Bir Ayna Görmek

Rüyasında buğulu bir aynaya bakarken kendisini solgun ve bitkin gören kişi, önünde sıkıntılı ve sorunlarla dolu bir dönem olduğu yönünde uyarı almış sayılır. Yorucu bir işe ve kazancının az olmasına da yorumlanan bu rüya, rüya sahibinin çevresinde işini hile yapan bir kimse olduğu yönünde de yorumlanmıştır. Kimi rüya tabircisine göre çıkılacak bir yolculuktan rüya sahibinin geri kaldığını düşündüren bu rüya, kişinin işlerinde olan aksamaları da belirtir.

Rüyada ayna görmek çok değişik biçimlerde yorumlanmaktadır. Bu yorumların değişkenlik göstermesi rüyada görülen aynanın cinsi ve rüyanın türü ile alakalıdır.

Rüyada Aynaya Bakmak Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında aynaya baktığını görmesi büyük bir makama erişeceği hususuna işarettir. Güvenilir ve sadık bir dosta kavuşacak olan rüya sahibi bu dostluğu ile büyük ilerlemeler kaydedecektir. Kazanç dolu ve bereketli bir işe yorumlanan bu rüya, müjdeli habere ve ferahlığa da işaret eder.

Rüyada Süslü Bir Ayna Görmek

Rüyasında süslü ayna gören kişi muradına erer şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada süslü şekilde görülen aynalar ele geçirilecek mala ve mülke işarettir. Süslü ayna görmek öğrenciler için yüksek derecelere ve ilim alanında yüksek mertebelere yorumlanır.

Rüyada süslü ayna görmek bir kadın için eşine, erkek içinse kendi çocuklarına yorumlanır. Mala ve zenginliğe tabir edilen bu rüya olumlu ve güzel rüyalar arasındadır.

96162