Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar

Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar Ramazan ayı İslam aleminde Hicri takvime göre 9. ay ve peygamberimiz Hz. Muhammed’e Kur’an-I Kerim ayetlerinin inmeye başladığı aydır. Bu ayda İslamın şartlarından olan oruç ibadeti gerçekleştirilir. Orucun fazileti, vücudumuza ve ruhumuza sağladığı yararlar saymakla bitmez. Ayın hareketlerine hesaplanan Hicri takvime göre genellikle 30 veya 29 gün oruç tutulur. Bu bir aylık süre içinde kişi manen ve madden inzivaya çekilmiş gibi olur. Sabır ve şükür ayıdır Ramazan.

Bu içerikte ve Ramazan Bayramı Bayram Mesajları Ramazan Bayramı Mesajları Bayram Tebrikleri Ramazan Bayramı Kutlamaları ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Ramazan ayı kadar bizim için Ramazan Bayramı da özel günler içerisindedir. Bir ay süren oruç ibadetinin devamında kavuşuruz Ramazan Bayramı’na. Ramazan ayı boyunca yapılan ibadet, sadaka, zekat, fitre gibi dini vecibeleri tamamlamış olmanın haklı gururu ile karşılarız bayramı.

Bayramda çocukları sevindirmek de bir ibadettir. Onu mutlu eden hediyeler vermek onların yüzündeki gülümseme ayrı bir bayramdır bizler için. Peki yaşlılar? İşte onların bayramlarda yerleri çok daha ayrı. Aynı itina sevgi, saygı onlara da gösterilmelidir. Onları arayıp sormak, ellerini öpmek, saygı ve sevgilerimizi iletmek bu da onların bayram neşesi olacaktır. Ramazan Bayramı ile ilgili mesajlar paylaşmakta bizlerin bayram neşemiz olacaktır. Hatırlanmak, selamlaşmak, iyi dileklerini iletmek ve almak herkes için ayrı bir mutluluktur. Unutmayalım ki bayramlar böyle güzelleşir.

Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar
Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar

Editörün Seçimi Ramazan Bayramı ile İlgili Mübarek Mesajlar

 1. “Ramazan Bayramı’nın tüm sevdiklerimize huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle.”
 2. “Bayramın bereketi, sevgi dolu kalplerle dolmanızı sağlasın. Ramazan Bayramınız mübarek olsun!”
 3. “Bayramın coşkusunu birlikte yaşamak dileğiyle, sevgi dolu bir Ramazan Bayramı geçirmeniz dileğiyle.”
 4. “Ramazan’ın manevi güzelliğini, bayramın sevinciyle taçlandırdığımız bu özel gününüz kutlu olsun.”
 5. “Ramazan’ın bereketi ve şükür dolu anlarını, bayramın neşesi ve sevinciyle paylaşmanız dileğiyle.”
 6. “Kalplerimizin sevgiyle dolduğu, gönüllerimizin birleştiği Ramazan Bayramınız kutlu olsun!”
 7. “Ramazan ayının rahmeti ve bereketi, bayramın coşkusu ve mutluluğuyla taçlansın.”
 8. “Ramazan’ın ardından gelen bu güzel bayramda sevdiklerinizle bir arada olmanız dileğiyle.”
 9. “Bayramın sevgiyle geçtiği, duaların kabul olduğu mutlu günler dilerim. Ramazan Bayramınız mübarek olsun!”
 10. “Gönlünüz huzur, eviniz bereketle dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun!”
 11. “Ramazan ayının feyzini ve rahmetini bayramın neşesiyle taçlandıran güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle.”
 12. “Ramazan ayının tüm ibadetlerimizi kabul ettiği, bayramın da sevgi ve hoşgörüyle dolu geçtiği mutlu günler dilerim.”

Ramazan Bayramı, sevgi, paylaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşandığı özel bir zaman dilimidir. Bu güzel mesajlarla sevdiklerinizle birlikte bu mutlu günleri paylaşabilir, onlara bayramınızı kutlayabilirsiniz.

Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar

 • Kalplerde sevgi olsun gözlerimiz ışık dolsun Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 • En kalbi duygularımla Ramazan Bayramınızı tebrik ederim.
 • Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle.
 • Oruç ve dualarınız kabul, Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 • Çok şükür bugünümüze, yine Ramazan bayramına kavuştuk. Hayırlı bayramlar.
 • Bu bayram evdeyiz ama sağlıkla kalın. Ramazan Bayramınızı tebrik ederim.
 • Önümüzdeki bayram kucaklaşmak dileğiyle. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
 • Kalplerde sevgi olsun gözlerimiz ışık dolsun Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Şeker tadında güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Bayramların en güzeli ve hayırlısını diliyorum size Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Rabbim, dünyası Ramazan, ahiri bayram olanlardan eyle! Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun!

En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun, bütün Müslümanlara hayırlı olsun, Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.

Bu Mübarek Ramazan Bayramı’nda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınız kutlu olsun.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.

En güzel anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Ramazan bayramınızı kutlarız.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun, sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız kutlu olsun.

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın Bayramın kutlu olsun.

Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Sana gelen her iyilik Allah’tandır bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Bin damla serilsin yüreğine bin mutluluk dolsun gönlüne bütün hayallerin gerçek olsun duaların kabul olsun bu bayramda. Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Bayramlar berekettir umuttur özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun sevdiklerin hep seninle olsun bayramınız kutlu olsun.

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum. İyi bayramlar.

Küskünlerin barıştığı sevenlerin bir araya geldiği rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun, Ramazan bayramınız mübarek olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Ramazan Bayramınız mübarek olsun!

Gülerek bitti mübarek Ramazan ayı, şimdi ellerim havada dua ediyorum Yaradanıma. Bu mübarek Ramazan Bayramında herkes mutlu olur inşallah dualarım Allah’ıma.

Dua kapılarının ağzına kadar açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günde bayramınızı tüm sevdiklerinizle birlikte hayırlı ve mutlu geçirmeniz dileğiyle mübarek ramazan bayramınızı kutlarım.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği. Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Bayramınız bereketli olsun!

Adaletin terazisi, varlığın Yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan yüce yaratan Allah hayırlı dualarda bulunan Müminlerinin dualarını kabul eder, bu hayırlı bayramda dualarımız Yüce Allah’a mübarek Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olur inşallah.

Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!