Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

Ramazan Ayı Kutlama Mesajları. Ramazan ayı geldiği zaman büyük bir sevinçle onun gelişini kutlarız. Yurdun her bir yanında çeşitli toplanmalar ve sohbetler yapılır. Sevdiklerimize de birtakım ramazan ayı kutlama mesajları göndeririz. Birlik ve beraberlik içinde yapılan bu kutlamalar mesajlara da yansıtılmış olur. Çoğu insan bunun farkında olarak kendini dışarı atar ve büyük bir coşku içinde ramazan sohbetleri yapılır. Ramazan’ın gelmesiyle her şehir farklı bir kimliğe bürünür. Kendi payına düşeni yapan insanlar mesaj yoluyla ulaşamadığı sevdiklerine ulaşır. Hayırlı ramazanlar diyerek başladığımız bu mesajlarda pek çok yönden sevdiklerimizin beğenisini de kazanmış oluruz. Paylaştıkça artan mesajlarımız küçüklerimize de örnektir.

Ramazan ayı içerisinde dini sözler kategorisi içinde de çeşitli mesajlar gönderilir. Ramazan ayında daha çok ibadet ve dua ederiz. Allah’ın rızasını kazanabilme amacıyla yaptığımız bu işler oldukça önemlidir. Dinimizde uygun olan davranışları yaptığımız zaman karşımızdaki insanlardan da tam not alırız. Birbirinden güzel mesajları gönderdiğimiz zaman ise her aileye farklı bir sevinç de yollamış sayılırız.

Ramazan Ayı Kutlama Mesajları
Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

İşte Editörün Seçimi ile Ramazan Ayı kutlama Mesajları:

 1. “Ramazan Ayı’nın bereketi ve huzuru üzerinize olsun. Kalplerimiz birlik ve beraberlikle dolu olsun. Hayırlı Ramazanlar.”
 2. “Ramazan Ayı, rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu mübarek ayda dualarımızın kabul olması dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.”
 3. “Ramazan Ayı’nın tüm Müslüman aleminin kalplerine huzur ve bereket getirmesi dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.”
 4. “Ramazan Ayı, manevi yenilenmenin, sabrın ve paylaşmanın ön plana çıktığı özel bir aydır. Bu mübarek ayda sevdiklerinizle birlikte huzur dolu anlar geçirmeniz dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.”
 5. “Ramazan Ayı, tuttuğumuz oruçlarla nefsimizi terbiye etme ve manevi arınma zamanıdır. Rabbimizin rahmeti ve mağfireti üzerinize olsun. Hayırlı Ramazanlar.”
 6. “Ramazan Ayı, kardeşlik duygularının, yardımlaşmanın ve hoşgörünün yoğunlaştığı müstesna bir aydır. Bu mübarek ayda sevdiklerinizle birlikte huzur ve sevgi dolu anlar yaşamanız dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.”
 7. “Ramazan Ayı, manevi derinliğin doruklara ulaştığı, duaların ve ibadetlerin bolca yapıldığı müstesna bir aydır. Bu mübarek ayda Rabbimizin rızasını kazanmanız dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.”
 8. “Ramazan Ayı, kulluk bilincimizin güçlendiği ve manevi hayatımızı canlandırdığımız bir aydır. Bu mübarek ayda Rabbimize olan yakınlığımız artacak, dualarımızın kabul olmasını dilerim. Hayırlı Ramazanlar.”
 9. “Ramazan Ayı, kalplerimizin merhametle dolup taştığı, ibadetlerimizin bereketlendiği mübarek bir aydır. Bu mübarek ayda Rabbimizin lütfu ve ihsanı üzerinize olsun. Hayırlı Ramazanlar.”
 10. “Ramazan Ayı’nın mübarek bereketiyle birlikte ruhunuzda huzur, kalbinizde sevgi ve evinizde mutluluk hüküm sürsün. Hayırlı Ramazanlar.”

Bu mesajlar, Ramazan Ayı’nın manevi önemini vurgulayan ve bu özel ayın bereketini, huzurunu ve paylaşma duygusunu yansıtan ifadelerdir. Sevdiklerinizle paylaşacağınız bu mesajlarla onları tebrik edebilir ve bu mübarek ayın anlamını paylaşabilirsiniz. Hayırlı Ramazanlar!

Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

 • Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.
 • Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan Ayınız mübarek olsun.
 • Mübarek Ramazan Ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergâhına açmaya vesile olsun.
 • Mübarek Ramazan Ayınızı kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.
 • Başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden azad olan, mübarek Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını dilerim.
 • Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoşgeldin Ey Şehri Ramazan.
 • Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan Ayını tebrik ederim.
 • Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan Ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan Ayının kurtuluş ile tecelli bulması temenn ilerimle.

Ramazan ayında kalpler imanla eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Mübarek Ramazan-ı Şeriflerinizi kutlarım. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Ramazan’da derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için. Hayırlı Ramazanlar.

Ramazan Ayı sana bir muştu kalbine teselli ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun.

Ah özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem arzusu ile O’na yaklaştıran mübarek Ramazan Ayınız hayırlara vesile olsun.

Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için. Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Ramazan ayının bereketi hanenize hoşgörüsü gönüllerinize sabrı ruhunuza dolsun, hoşgeldin on bir ayın sultanı Ya Şehr-İ Ramazan.

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. Hayırlı Ramazanlar.

Recep, Şaban derken işte geldin Ramazan. Hoş geldin ayların en birincisi. Cennet kokuları yayıldı şu an hoş geldin ayların en birincisi.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın! Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya ellerini O’nun dergâhına açmaya ruhunu doyurmaya kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan.

Kim Allah Teâlâ yolunda bir gün oruç tutsa Allah onunla ateş arasına genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar. Hayırlı Ramazanlar.

Allah’ü Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Gönlümüze esen seher yeli gibi gelen Mübarek Ramazan Ayınız hayırlı olsun.

Ey iman edenler! Samimi bir tövbe ile Allah’a dönün. Tahrim/8 Tövbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan Ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Gün batar usul usul. Kararır gece. Yeniden doğar her şey. Mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle. Hayırlı Ramazanlar.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı Ramazan Ayı geçirmenizi dilerim.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca Ay var, ama bu ay başka, Ramazan ayının gelişi sizlere ve sevdiklerinize mutluluklar getirsin…

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek olsun.

Gün batar usul usul. Kararır gece. Yeniden doğar her şey. Her Şey Bitti dediğin bir anda mübarek Ramazan Ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır o gül ki Muhammed sav ı anlatır. Muhammed sav ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu Ramazan Ayınız mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, bu ay edeceğiniz tüm dualarınız kabul olsun.

Şu mübarek Şehr-i Ramazan leyle-i kadri ihata ettiği için kendisi de ömür içinde bir leyle-i kadirdir ki muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Hoşgeldin on bir ayın sultanı.

Sofranız afiyetli paranız bereketli kararlarınız isabetli yuvanız muhabbetli kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun.

2551