PlayStatıon 4 Çapraz Oynatma Özelliğinden Çıkıyor

PlayStation 4 cross-play beta aşamasından çıkıp, sonunda geliştiriciler için kullanılabecek

Sony, PlayStation 4 çapraz oynatma özelliğini beta aşamasından çıkardı, bu özellik artık geliştiricilerin oyunlarında kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Bu içerikte ve PlayStation 4 Çapraz Oynatma Özellik Çıkıyor Oyun Konsol Güncelleme Ç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PlayStation 4 oyuncuları , beta aşamasında Fortnite ve Rocket League gibi oyunlar da dahil olmak üzere, çapraz oynatma özelliğinin daha geniş kullanılabilirliği için uzun zamandır çabalıyor.

PlayStation 4 için hiç olmadığı kadar iyidir, ancak Sony çapraz oynatma özelliğinin beta sürümünden çıkışını açıkça açıklamadı. Haberler, en çok PlayStation Now abonelik hizmeti ve bulut oyununa odaklanan bir Wired makalesinde gömüldü .

Wired’a göre, “Bu haberi açıkça duyurmamakla birlikte, PS4’ün çapraz oyun çabaları resmen beta aşamasından çekildi, yani konsol, stüdyoların işlevsellik sağladığı herhangi bir başlıkta çapraz oynamayı destekleyebilir.

Raporda, Call of Duty: Modern Warfare’in oyunun beta sürümünde zaten mevcut olduğundan, çapraz oynatma özelliğinden yararlanabilecek ilk büyük PlayStation 4 oyunu olabileceği de belirtildi.

Daha fazla PlayStation 4 oyununun yakın bir gelecekte Sony’nin geçişi düşürdüğü bir durumda çapraz oyun sunması bekleniyor. Hangi oyunların bu özelliği içereceği belli değilken, oyuncuların diğer platformlarla daha fazla etkileşim kurmayı dört gözle beklemeleri gerekir.

Wired makalesinde, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan ve PlayStation Now’ta yapılan son değişiklikler ile röportaj bulunuyor. İlk 2014 lansmanından bu yana abonelik hizmeti çok değişti , aylık $ 10 yarı yarıya fiyatı indirdi ve ayrıca dört yeni oyunlar ekledi God of War , Infamous İkinci Oğlu , hırsız Sonu: 4 Uncharted , ve GTA V .

Çapraz çalma özelliğine gelişi, Şimdi PlayStation için güncellemeleri ve için planlanan geriye dönük uyumluluk ve nesiller arası oyun PlayStation 5 Sony defne üzerinde dinlenme gösterisi.

“Bir dahaki sefere kazanan görevli platformun kayıt rekoru pek iyi değil” dedi Ryan. “Öyleyse yürütme enerjimin en büyük itici gücü rahatlıktan kaçınmaktır.”

41746