Pizza Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Armut Dondurucuda Nasıl Saklanır? Ülkemizde ve dünyada son derece yaygın olarak tüketilen meyvelerin başında gelen armut, türü itibariyle gülgiller familyasınd..

Pizza Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ülkemizde Yaklaşık 5 yıldır özellikle gençlerin çokça tercih ettiği fastfood yiyeceklerden olan Pizza Artık rahat bir şekilde evde de hazırlanabilir. İnternetin gelişmesinden dolayı artık pizza tarifini rahatlıkla web sitelerinden bulabiliyorsunuz. Hem lezzetli hem de doyurucu olmasından dolayı birçok evde tüketilen önemli bir besin kaynağıdır. Evde yaptığınız zaman Oldukça rahat bir şekilde muhafaza edebileceğiniz bir yiyecek türü olan pizzalar buzdolabı içinde ortalama 34 gün bozulmadan durabilirler. Pişirilmiş olan pizzalar 34 gün çiğ pizzalarda daha uzun süre muhafaza edilebilir.

Dondurucuda Pizza nasıl saklanır?

Öncelikle Pizza saklamak basit bir uygulama gerektirir fakat bazı önemli detayları vardır. Pizza Pişmiş olarak dondurucuya yerleştirilemez. Bu şekilde yerleştiriyorsunuz yapısı bozulacaktır ve üzerindeki malzemelerden dolayı hızlıca bakteri üretmeye başlayacaktır. Pizzayı çiğ şekilde doğrudan dondurucuya yerleştirebilirsiniz. Çiğ biçimde yerleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli husus üzerindeki malzemelerin son kullanma tarihleridir. Malzemelerin son kullanma tarihi ile ilgili bir problem yaşamadığını sürece Pizzalarınızı yaklaşık bir yıl kadar buzdolabında dondurucu bölümü içinde muhafaza edebilirsiniz. Pizzaların uzun muhafaza ederken dondurucunun ısı derecesi eksi artı ile eksi 20 arasında olmalıdır. Daha düşük sıcaklıklarda Pizza muhafazası mümkün olmaz ve yapısı bozulur. Pizzalarınızı buzdolabı içerisinde saklarken mutlaka üst üste gelmemesine Özen gösterin. Birbirine temas ettiği zaman yapıları bozulacaktır bu nedenlerden ötürü saklama kapları daha uygun olur. Eczacılardan temin edebileceğiniz karton kutular uzun dönem saklamak için oldukça avantajlıdır. Pizzalarınızı dondurucuya koyarken tüm pizzaları aynı paketin içerisinde koymanızı tavsiye edilmez. Çünkü hepsi bir anda dışarı çıktığı zaman tekrardan dondurucuya yerleştirilmez. Dışarı çıkardığınız pizzalar Oda sıcaklığına gelene kadar beklenir ve ardından tavada pişirilebilir. Oda sıcaklığına gelene kadar beklemek istemiyorsanız mikrodalga fırınlarda doğrudan pişirilebilir. Mikrodalgada pişirdiğiniz pizzaları dondurucuya tekrar koymayınız. Çözülmeye başlayan pizzalar hızlı şekilde bakteri üretir. Üzerindeki malzemelerden hem de hamurun içerisindeki mayadan dolayı oluşacak bu bakterileri engellemek için dondurucudan çıktıktan sonra pişirilen pizzalar tekrardan doldurulmalıdır. Doğru koşulları altında saklama işlemini başarabilirseniz yaklaşık bir yıl süreyle saklama şansınız bulunmaktadır. 86500