Piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital para birimi olan Ethereum’a daha yakından bakın

Yatırımcılar binlerce farklı kripto para birimi alıp satsa da, Bitcoin ve Ethereum tüm küresel kripto para birimi pazarının neredeyse üçte ikisini oluşturuyor ve bu da iki trilyon dolardan fazla ediyor. İlki şüphesiz çok popüler, ancak ikincisi o kadar çok zemin kazandı ki, fiyatı geçen yıl dört kattan fazla arttı. Ayrıca kripto para birimi satın almak istiyor ancak bunu yapmak için en iyi zamanın ne olduğunu bilmiyorsanız, otomatik ticaret uygulamasını – Bitcoin Smarter kullanmanızı öneririz. 

Ethereum şu anda piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital para birimidir. Başlangıcının zaman çizelgesine göre 2013 yılında 27 yaşındaki Rus-Kanadalı bir programcı olan Vitalik Buterin’in Ethereum’un temellerini özetleyen bir beyaz kitap yayınladığını ayrıntılarıyla anlatıyor. 2014 yılında diğer kurucu ortakları, Ethereum’u 18 milyon dolardan fazla para toplayan bir ICO aracılığıyla finanse etti. 2015 yılında Ethereum ilk kez piyasaya sürüldü ve Frontier olarak adlandırıldı. 

Bu kripto para birimi, uygulama programı kodunu yönetmeye odaklanıyor. Ek olarak, Ethereum madenciliği yapan insanlar, programı kullanan hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılan Ether’i alıyorlar.  

Ethereum Bitcoin’den sonra ikinci sırada olmasına rağmen, ikisi arasında bu platformun geleceğini ve tokenini daha umut verici kılan farklılıklar bulunuyor. Örneğin, Ethereum’un ağında uygulamalar geliştiren birkaç yazılım geliştiricisi bulunmakta. Ether, Ethereum’un yerel blockchain tokeninden başka bir şey değildir. 

Ethereum, hükümetlerin ve uluslararası finansal kurumların arkasından ve onlardan bağımsız olarak hareket eden küresel bir finansal altyapının gelişimi gibi görünen, ilginç ve bazen şaşırtıcı gelişmelerin çoğuna ev sahipliği yapıyor.  

Ether ayrıca bir kripto para biriminden çok daha fazlasıdır, çünkü sanat eserleri veya spor etkinlikleri gibi sanal nesnelerin büyük meblağlar karşılığında satın alınmasına, satılmasına ve açık artırmaya çıkarılmasına izin veren bir teknoloji olan, takas edilemeyen tokenlerin (NFT) ticaretinde kullanılır. Örneğin, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweet’i 2,9 milyar dolara satılmıştı.

Ethereum ayrıca, kripto dünyasıyla ilgili olumsuz yorumlara yanıt olarak, madenciliği yapmak ve süreçleri işlemek için gereken büyük enerji tüketimi nedeniyle operasyonlarının bıraktığı “karbon ayak izine” odaklandı.

Bu kripto para birimi, aracıları, üçüncü taraf brokerler ve büyük şirketler veya devlet yetkilileri gibi verimsiz tekelleri ortadan kaldırarak para ve zaman tasarrufu sağlayan dApp’lere ve akıllı sözleşmelere dayalı bilgisayar hizmetleri için kullanılıyor.  

Ethereum Sanal Makinesi (EVM), birçok düğüme sahip bir “dünya bilgisayarı” olarak çalışıyor ve C ++, Python, Ruby, Go ve Java gibi çeşitli programlama dilleri kullanıyor. Ve akıllı sözleşmeler yazmak için Solidity adlı özel bir dile güveniyor.

Bugün Ethereum satın almak isteyen birçok kişi bunu brokerler aracılığıyla yapıyor, ve burası gerçekten de ilk adımı atmak için mükemmel bir yer. Bunu ilk kez yapmak isteyenler için birçok seçenek bulunuyor.  

İlk adım, örneğin eToro’da isim, e-posta adresi ve telefon numarası ile ücretsiz bir trading hesabı oluşturmaktır; ardından tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçer ve minimum depozito ile hesabınızı etkinleştirirsiniz. Trading’e başlamak için “Trading Piyasaları” na tıklayarak bir kripto para birimi seçin, risk limitinizi ayarlayın ve ardından ilk yatırımınızı yapmak için “Başlat” a tıklayın. Ethereum’u PayPal, nakit, banka havalesi ve kredi veya banka kartı ile satın alabilirsiniz.  

Önündeki parlak geleceğe dayanarak uzmanlar, Ethereum’un davranışının iyileşeceğini ve Dapp’lerin oluşturulması için bir platform sağlayarak büyük bir değere sahip kripto para birimi olarak sınıflandırılmasına izin vereceğini tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap