Pinhan İsminin Anlamı

Pinhan İsminin Anlamı Nedir?


Pinhan İsminin Anlamı Belirgin bir şekilde Osmanlı kökenli bir kelime olan Pinhan’ın gerçek anlamı birçok kişi tarafından sorgulanmaktadır. Günlük hayatta pek çok kişi tarafından bilinmeyen pinhan kelimesi daha çok yazılı olarak yerleşmiştir. Pinhan kelimesinin anlamı, görünen veya gizlenen, gizli anlamlar içeren cümlelerde kullanılan Pinhan, günlük hayatta daha az popüler olan kelimelerden biridir. Ancak kelime farklı yerlerde özellikle edebi metinlerde geçerlidir. Başta Osmanlı kökenli olmak üzere gelen Pinhan, herhangi bir durumun veya unsurun gizlendiğini veya gizlendiğini gösteren bir olgudur. Pinhan ismi genel olarak kızlar tarafından kullanılmaktadır.
Pinhan hakkından başka bilgilere bakacak olursak; Pinhan, Elif Şafak’ın 1997’de yayınlanan ilk romanı. İletişim Yayınları’ndan çıkan roman, 1998’de Mevlana Büyük Ödülü’nü kazandı. Elif Şafak, bu romanın her anına bir hikaye uyarladı. Bu, kendini bulmak için bir motelden ayrılan ve İstanbul’a giden bir gencin hikayesidir. Önce tekkenin elma ağaçlarına giden Pinhan, daha sonra tekkeye de katıldı. Orada bir süre yaşadıktan sonra “iki yüzlü ruhunu” yenmek için kendini aramaya başladı. Ve kendini bulmak için İstanbul’a gider.

pinhan-isminin-anlami-67324
Pinhan İsminin Anlamı


Başka bir anlam olarak pinhan Türk Dil Kurumu görüşüne göre, gizli, gizli veya saklı olarak da bilinir. Farklı yer ve zamanlarda sözlü veya yazılı olarak kullanılabilir. Pinhan kelimesi, gizlenmiş, gizlenmiş veya gizlenmiş herhangi bir durumu tanımlamak için bir kelimenin içinde kullanılabilir. TDK ilk anlamı olarak bu ifadeye sahiptir.
Her ismin bir kişilik analizi vardır. Pinhan isminin kişilik analizi, Pinhan ismindeki kişiler becerikli, pratik insanlardır ve genel olarak çok fazla güç ve zenginlik elde ederler. İşletmelerde veya ticarette başarılı olma yatkınlığındadırlar ve büyük finansal getirilere ulaşırlar. Genel olarak çok çalışmaya ve başarıya odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerine çok zaman ayıramazlar. Bu nedenle, partnerlerinin sempati duymasını beklerler. Hayat arkadaşı seçerken en önemli nokta sakin ve huzurlu bir partnerdir.
Pinhan isminin kişilik analizine baktıktandan sonra harf analizini ele alacağız. Pinhan ismine ait harf analizi şu şekildedir;
P: Sen anlayışlı bir insansın. Bilgeliğiniz sizi ileriye taşımaktan vazgeçmeyecek. Üstelik çevrenizdekilere karşı sıcak ve samimi tabiatınız ile birçok sağlam arkadaşınız var.
İ: Planlayıcı ve programcı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere gidiyorsunuz. Ayrıca yardımsever tavrınız sayesinde herkes tarafından takdir edilirken yeni ortamınıza hızla uyum sağlıyorsunuz.
N: Saf ve temiz karakteriniz sayesinde içinizde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatleri kendinize çekebilirsiniz.
H: Anlayışınız ve sakin kişiliğinizle olaylar karşısında gösteriş yapmadan yapılması gerekenleri düşünürsünüz.
A: Sakin kişiliğiniz sayesinde harika bir çözüm yapıcısınız. Bu, çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırır. Kararlarınıza her zaman saygı duyulur.
N: Saf ve temiz karakteriniz sayesinde içinizde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatleri kendinize çekebilirsiniz.
Birçok kişi çocuğuna isim koyarken Kuranda geçip geçmediğine bakar. Peki Pinhan ismi Kuranı Kerim’de geçiyor mu? Yapılan araştırmalara göre Pinhan ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak Pinhan ismi dinen caizdir yani bu ismin kullanılmasında islami bakımdan bir sakınca yoktur.
Pinhan’ın adının harfleri ve alfabedeki karşılık gelen sayıların toplamı, adınızın sıra numarasını yani numerolojisini vermektedir. Buna göre Pinhan isminin numerolojisi;
P:20
İ:12
N:17
H:10
A:1
N:17
Toplam:77

Yapılan araştırmalarda Pinhan isminin Türkiye’de herhangi film veya dizi de geçtiği görülmemiştir. Herhangi bir ünlü de bu ismi kullanmamaktadır. Çok nadir kullanılan bir isimdir. Bütün bunlara nazaran bu Pinhan isminin benzerleri vardır. Bu benzerelere bakacak olursak; Binhan, Piran, Perihan,Beyhan gibi benzer isimler bulunmaktadır.

Pinhan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gizli, saklı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Pinhan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pinhan ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pinhan ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pinhan ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Pinhan ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Pinhan isminin Türkiye sıralaması

Pinhan en çok kullanılan 11186. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4354. isimdir.

Pinhan ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Pinhan isminin Harf Analizi

Kişiye Pinhan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Pinhan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pinhan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pinhan isminin anlamını gözden geçirin!

Pinhan İsminin Numerolojisi

Pinhan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
İ: on iki
N: on yedi
H: on
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 77

63203