Pinar Bitkisi Neye İyi Gelir?

Pinar bitkisi olarak diyabete çare olarak lanse edilen bitkinin ilaç araştırmalarında sıkça gündeme geldiği biliniyor. Milyonlarca şeker hastasının son derece ..

Pinar bitkisi olarak diyabete çare olarak lanse edilen bitkinin ilaç araştırmalarında sıkça gündeme geldiği biliniyor. Milyonlarca şeker hastasının son derece dikkatini çekebilen bir etki alanından bahsedebiliriz. Birçok yönden hastaların yaşamsal fonksiyonlardan mahrum kaldıklarını biliyoruz. Bunu gördükten sonra ise Pinar bitkisi neye iyi gelir sorusu biraz daha önem kazanmaya başladı. Her geçen gün araştırmalarla diyabet hastalığının doğal çareleri üzerine yeni tezler üretiliyor. Bunların büyük çoğunlu zaman içerisinde çürürken bazıları ise etkileriyle gündemden düşmüyor. Bunlardan birisi olan Pinar bitkisi yabani ot kıvamında yetişmeyi sürdürüyor. Yurtdışının yanı sıra Türkiye’de de üretilmeye başlaması, aynı zamanda daha fazla yetiştiricilik yapıldığı bir döneme girdiğimizi düşünürsek, gelişimini hepimize gösteriyor.

Pinar Bitkisinin Diğer Adları

Pinar bitkisi aslında yurtdışında da Laden ismiyle anılmaktadır. Bu isimden birçok kişinin çıkarabileceği bitkinin genellikle doğal temizlik ürünlerinde etken madde olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Daha az bilinen ismiyle ise Cistus olarak tanınıyor. Pinar bitkisi kullanarak sağlığınızı belirgin bir seviyenin üzerinde seyretmeye zorlayabilirsiniz.

Pinar Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Pinar bitkisi çayı Türkiye’de de diğer ülkelerde de gerçek anlamda bir kullanım oranına sahip. Bu kullanım yoğunluğunun bitki çaylarına olan hassasiyetten kaynaklandığını düşünmek elbette ki olasıdır. Fakat Pinar bitkisinin yararları göz önüne getirildiğinde birçok bitkisel çaydan daha faydalı olacağına şüphe duymuyoruz. Yapılan araştırmalarla tamamıyla diyabet hastalığına yoğunlaşma dikkat çekiyordu. Laboratuar sonuçları ise bu doğal mucizenin kendisi için küçük bir keşif daha yaptığını gördü. Bu küçük keşif ise yine milyonlarca kanser hastası için umut olabilir. Kanserli hücrelerin yayılarak vücutta üremesini engellediği için Mayıs ve Ekim aylarında toplanarak kurutulur.

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Pinar Bitkisi 2 Bardak Su

Hazırlanışı

Hazırlıkların öncesinde pinar bitkisini temin ettikten sonra çok ince parçalara ayırmanız gerektiğini belirtelim. Bir demliği alarak iki bardak suyla doldurup kaynamaya bırakmalısınız. Kaynama işleminin hemen üzerine 1 tatlı kaşığı kadar Pinar bitkisi eklenir. Demleme süresi kişisel olarak belirlense de tercihinize göre değişken bir hal alabiliyor. Ardından diğer bitki çayları gibi süzme işlemiyle içime geçilebilir.

Uygulanışı

Yukarıdaki tarifle elde edeceğiniz Pinar bitkisi çayı isterseniz doğrudan içilebilir. Bu içimle beraber birçok kez kararsız kaldığınız bitki çayı arayışına son vermiş olabilirsiniz. Sonrasında ise doğal ve sağlıklı bir yaşama yelken açmanın mutluluğunu yaşamanız oldukça olasıdır. Uygulama işlemini birde cilt bakımı yönünde yapabiliyorsunuz. Kompres yönteminden yardım alacağınız Pinar bitkisiyle cilt bakımı küründe çay tarifini aynı şekilde uyguluyorsunuz. Ardından ise cilt sorunlarının olduğu kısımlara kompres ile uygulayarak tedavinin sonuç vermesini bekliyorsunuz. Kullanım sıklığını genellikle çayda yaşanan en büyük sorunlar arasında görüyoruz. Pinar bitkisinin yan etkilerinden uzak kalmak istiyorsanız 30 gün düzenli için, 15 gün ara, sonrasında yine 30 gün düzenli tüketim yapılabilir.

Pinar Bitkisinin Zararları

Laboratuar araştırmalarının halen daha sık sık yapıldığı, Laden bitkisinin tüm Avrupa’da intiba kazandığını belirterek başlamalıyız. Ancak bitkilerin sadece yararları olmadığı ile sonuçlanan bazı raporlara rastlanabiliyor.

Kalp ve Damar Rahatsızlıkları

Hem kalp hem de damar sağlığı yaşamın altın anahtarı gibidir. Doğal olarak ikisinin de rahatsızlıklardan uzak kalabilmesi için ciddi bir efor sarf ederiz. Fakat Pinar bitkisi bu rahatsızlık gruplarında yan etkiler görülmesine olanak sağlıyor.

Baş Ağrısı

Maksimum tüketim süresi aralıksız 60 gündür. Bu süreyi tamamlayıp devam ediyorsanız kronik baş ağrılarına benzer bir ağrı yelpazesiy karşınıza çıkabilir. Kullanım sürecini mümkün mertebe 15 gün ara vererek bir aylık seriler halinde düzenleyin.

Aşırı Uykusuzluk

Tüketim miktarını aştığınız her an sürekli olarak size uykusuzluk olarak geri dönecektir. Günlük dozajınızı belirleyip ona uygun hareket etmeniz önerilir.

Pinar Bitkisinin Faydaları

Farklı yan etkilerle adından söz ettirse de Pinar bitkisinin faydaları arasında da önemli kısımlar mevcut.

Pinar Bitkisinin İyi Geldiği Hastalıklar

Gastrit, Dermatolojik rahatsızlıklar, Depresyon, lenf bezi hastalıkları, sinir sistemi sorunlarında bitkisel çözüm imkânı tanır.

Alerjenler

Vücudunuzda birçok açıdan yaşanan alerjileri ortadan kaldırır. Gerek iç hastalıkları kapsayan, gerek cildinizde bulunan açık egzama ve benzeri yaralarda enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Et alerjisi içinde ayrıca kullanılarak olumlu sonuçlar alınabilir. Mantar ve Bakterilere Karşı Bebeklerde bebek bezinin sürekli kullanılması popolarını yara yapmaktadır. Bu tahrişten ise zamanla bakteri oluşumu görülebilir. Başta bu özellik olmak üzere deride ve tırnaklarda yaşanan mantar hastalığının tedavisini yapar. Böylelikle oluşacak iltihaplar başlamadan kurur.

Zayıflama

Diyetlere konu olmasındaki asıl sebeplerden birisi Pinar bitkisiyle kilo vermek isteyenlerin yakaladığı başarıdır. Haftada 3 kiloya kadar vermeyi kolaylaştırdığı lanse edilmektedir.

Cinsel İstek

Hem erkekte hem de kadınlarda yaşanan cinsel soğukluğu ortadan kaldıran bir bitkidir. Aynı zamanda erkeğin libidosunu üst noktalara çıkardığını söylemeliyiz.

Cilt Hastalıkları

Egzama, yanıklar, yaralar ve cilt lekeleri için tedavi edici bir yöntemdir. Düzenli olarak kullanılmasıyla beraber olumlu sonuçlar artış gösterecektir. 25197