Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Genelde pas lekesinin en zor çıktığı yer kumaşlardır. Kıyafetinize bulaşan pas lekesini çıkarmak için öncelikle kumaşın türünü bilmeniz gerekir çünkü pas lekes..

Genelde pas lekesinin en zor çıktığı yer kumaşlardır. Kıyafetinize bulaşan pas lekesini çıkarmak için öncelikle kumaşın türünü bilmeniz gerekir çünkü pas lekesi yünlü, saten kumaşlardan çıkması neredeyse imkânsızdır.

Bu yazıda ve Pas Lekesi Nasıl Çıkar Pas Lekesi Çıkarıcı Pas Lekesi Temizleme Pas Lekesi Çıkarıcı Ürün konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Buna benzer kumaşlardan pas lekesini evde pratik yöntemler ile çıkaramazsınız bunun için yapmanız gereken tek yöntem ürünü kuru temizlemeye vermeniz olacaktır. Yün ve saten kumaş haricindeki pas lekelerini çıkarmak için yapmanız gereken işlemler çok basittir.

Örneğin kotunuzda pas lekesi var bunun için yapmanız gereken işlem karbonat ve birkaç damla limon suyudur. Paslı bölgeye çok az karbonat dökün ve ardından birkaç damla limon sıkın bu iki malzemenin oluşturduğu asit pas söküp atacaktır. Sonrasında kotunuzu makineye atarak pası tamamen temizlemiş olursunuz.

Peki, pas oluşan diğer bölgeleri nasıl temizleyeceksiniz örneğin paslı tencere, kaşık, çatal gibi mutfak gereçlerinizi pastan arındırmak için yine evde kolay yöntemlerle kurtulmak mümkün pas olmuş tencere, tavanıza yapacağınız uygulama sirke, limon ve karbonattır.

Pas olmuş yere sirkeyi önce sonrasında karbonatı ve en son limonu uyguladığınızda pas olmuş yerin kabardığını ve asitle yukarı çıktığını göreceksiniz. Sonrasında normal bulaşık deterjanı ile yıkayıp duruladıktan sonra ilk gün ki yeniliğinde kullanabilirsiniz.

Pas oluşumunu sıklıkla gördüğümüz yerlerden bazıları ise mutfak ve banyolardaki musluk kenarlarıdır. Bu bölgeler devamlı suyla temas içinde olduğu için paslanma olasılığı yüksektir.

Pas lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap olarak size bir iki pratik ve kesin yöntemler sunulabilir. Örneğin banyo musluğunuz paslanmış ve musluğun alt kısmından oluşarak sonrasında önlem alınmadığı için musluğun tamamı pas olmuş bu gibi durumda yapacağınız kesin çözüm limon, karbonat, sirke ve çok az amonyaklı sıvı krem deterjandır.


Bu ürünleri püskürteceğiniz bir kutuda karıştırın ve çok zaman kaybetmeden paslı musluğun üzerine püskürtün karışımı yaptıktan sonra zaman kaybetmeden uygulama yaparsanız asit yoğunluğu geçmeden pası kolayca çıkarmış olursunuz. Musluğun paslı bölgesine değil tamamına bu karışımı püskürtmeniz çok daha iyi sonuç verecektir. Uygulamadan beş dakika sonra musluğunuzu durulayın ve parıl parıl kullanmaya devam edin.

87784