Özgüven Kadınların Erkeklerde Aradığı En Önemli Özellik!

Özgüven Kadınların Erkeklerde Aradığı En Önemli Özellik! Çevrenizde size daima hayran kadınlar görmek istiyorsanız, her hareketinizden özgüven fışkırmalısı gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Unutmamalısınız ki özgüven doğuştan değil, sonradan kazanılan bir şeydir.

Hareketlerinden her zaman emin, kendine güvenen, özgüveni yüksek bir erkek, ilgi duyduğu kadından randevuyu kaparak, bulunduğu ortamlarda konuşmalara yön verebilen yapıdadır. Kendine güvenmeyen, silik bir adamın ise adeta “Ben aslında yokum” diye bağırması gibi düşünülebilir. Tam bu noktada size şiddetle birinci model olmayı öneriyoruz! Dünyaca ünlü psikoloji uzmanları şöyle söz ediyor: “Özgüven, hırs, kazanma arzusu, beceri gibi soyut kavramlar özelliklerinizi sergilemenizi sağlar.” Yapılan araştırmalar, bulunduğunuz her ortamda alfa erkek olmasanız bile kendinizi yenileyerek bütün dünyaya karşı güçlü ve başarılı görünmeyi ilke edinmeniz gerektiğinden bahsediyor.

Özgüvenli olmak için Sıradışı Şeyler Giy

1. Özgüvenli olmak için Sıradışı Şeyler Giy

Özgüvensiz, kendine güveni zayıf ve utangaç erkekler sıradan ve basit giyinerek herhangi birinden farksız olur. Oysa küçük riskler alarak stil anlayışınızı biraz değiştirmeniz, dikkatleri üzerinize toplamanıza neden olur. Çevrenizden övgüler almaya başladığınızda ki alacağınızı garanti ediyoruz, aynı zamanda kendinizi daha fazla değişimler için motive etmiş olacaksınız.

Bir Adım Öne Çık

Aynı ortamı paylaşmak zorunda kaldığınız erkeklerden bir seviye üstte giyinmeniz, yine dikkat çekmenize neden olacaktır. California Üniversitesi’nde uygulanan bir ankette, şık giyinmenin güçle bağlantısından söz edilmektedir. Güç, liderlik ve özgüveni kamçıladığına göre, şık giyinmeniz sizin bu özelliklerinizi ortaya çıkarmak için etkili bir yoldur.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir

Abartıya kaçmadığınız sürece gösterişli olmayan ufak dokunuşlar, kendinize özen gösterdiğinizi göstereceğinden son derece etkilidir. Şimdi, herkesin kullandığı kol düğmeleri yerine, özel randevularınız için daha modern bir dokunuş sağlayan çift tokalı deri ayakkabı ya da yaka mendili tercih ederek, 1-0 önde başlamanız mümkün.

Kokunla Büyüle

İngiltere’de yapılan bir çalışmaya göre, güzel kokulu deodorant, parfüm ve kolonyalar fiziksel özelliklerinize olan güveninizi arttırdığı yönündedir. Fakat şu kuralı asla unutmamalısınız: Bir koku sizden önce değil, sizinle beraber gitmeli ki etkileyici olabilsin. Aşırıya kaçıp rahatsız etmemek için birkaç fıstan fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Sert ve Asi Taraflarını Göster

Bir başka araştırma ise insanlar bir süper kahraman tişörtü giydiklerine kendilerini daha güçlü hissediyor olduklarını kanıtlıyor. Buradan da anlıyoruz ki bilinçaltımızda kıyafetlere atfettiğimiz özellikler kişiliğimize de değişebiliyor. Günlük yaşamınızda; kaliteli bir deri ceket ya da güzel bir botunuzun olması gerekiyor. Derinin sert adam görünümünü veren imajını siz de kullanarak, yeni bir imaj oluşturabilirsiniz.

Beden Dilini Doğru Kullanmak Özgüven Göstergesidir

2. Beden Dilini Doğru Kullanmak Özgüven Göstergesidir

Bir diğer önemli konu olan beden dilinden bahsedelim biraz da. Unutmamalısınız ki, dünyadaki en pahalı kıyafetler bile vücudunuzun sergilediği mesajları gizlemeye yeterli olmayacağıdır.

Tokalaşmanı İyileştir

Tokalaşmada en önemli husus, karşı tarafın sizi yönlendirmesini sağlamak olduğunu bilmeniz gerekiyor. Özellikle de etkilemek istediğiniz, kendinizden daha saygın olduğuna inandığınız insanlar söz konusuysa özel bir şekilde davranmalısınız. Karşınızdaki elinizi ne kadar sıkıyorsa, siz de o kadar sıkmalısınız. Bunun yanı sıra, elinizi avucunuz aşağıya ya da yukarıya bakacak şekilde değil, dik olarak uzatmaya dikkat etmelisiniz.

Jestlerden Faydalan

El kol hareketleri ile ikna etme kabiliyetinizi yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz? Fakat parmak uzatarak konuşmaktan kesinlikle kaçınmanız gerektiğini de belirtelim. Bu tavır, karşı tarafa özgüven zayıflığı ve agresiflik olarak yansıyor olduğunu unutmayın. Anlattığınız şeylerden emin olmamak ya da yalan söylüyor izlenimi vermemek için mümkün olduğunca yüzünüze dokunmaktan ve başınızı sağa sola hareket ettirmekten kaçınmanız gerekmektedir. Ek olarak, birini dinlerken ara ara başını sallamak karşınızdaki ile aynı fikirde olduğunuz mesajını verdiğinden olumlu izlenim bırakmanızı sağlayacaktır.

Pozitif Duruş Sergile

Konuştuğunuz insana dönerek, sırtınız dik, başınız hafif yukarıda, kollarınızı yanlarda ve bağlamadan iletişim kurmanız gerekiyor. Otururken daha dominant görünmek ve karşıya bunu hissettirmek için, bir ayak bileğinizi diğer bacağınızın üstüne koyarak oturmanız da bunu yansıtacaktır.

Güçlü Görün

Stres hormonunu azaltmanın yöntemlerinden biri de testosteron seviyesini yükseltmekten geçiyor. Ayaklarınızı geniş olarak açın ve ellerinizi kalçanıza koyarak bir süre ayakta durmayı deneyin. Bu duruş daha pozitif hissetmenizi sağlayacağından oldukça başarılıdır.

Toplantıdan Önce Egzersiz Yap

Bazı araştırmalar, sürekli olarak egzersiz yapanların bedenleriyle daha barışık olduğunu kanıtlamış durumda. Akşam saatlerindeki toplantı ya da randevuya gitmeden, öğleden sonra koşuya çıkın veya ağırlık antrenmanı yapmayı denemelisiniz. Bu sayede buluşmaya vücuduna çok daha fazla güvenen biri olarak çıkacağınızı garanti ediyoruz.

Kelimelerin Gücü Adına

3. Kelimelerin Gücü Adına

Kimi sözcükler ve onları kullanma şekliniz “özgüven patlaması” olarak sonuç verdiğini bilmelisiniz.

Kendini Motive Et

Stresli mi hissediyorsunuz? O halde kendinizi motive edecek bir konuşma yapmanız gerekiyor demektir. Psikoloji uzmanları, güçlü yönlerinize odaklanmanın ve kendi kendinize pozitif şeyler söylemenin, zorlukları daha kolay aşabileceğinizi kanıtlar yönünde konuşuyorlar. Bunu uygularken kendinize “Evet Emre, bunu başaracaksın.” gibi direkt olarak isminizle ve emir kipiyle seslenmenin daha yararlı olabileceğini gösteriyor. Böylelikle telkinler daha etkili olur ve stresli durumlarla daha kolay başa çıkmayı da başarabilirsiniz.

Kendinden Emin Ol

Sözlerinize başlarken “ama”, “fakat”, “ancak”, “ben sadece şunu söylemek istiyorum” gibi bir şeylere karşı gelen ifadeleri asla kullanmamanız gerekiyor. Bu ifadeler, konuya hakim olamadığınızı, konuşmayı kendi istediğiniz tarafa çeviremediğinizi izlenimini bırakıyor. “Benim şöyle bir fikrim var”, “Bence bu şekilde” gibi sözcükler kullanarak konuşmaya ağırlığınızı daha fazla koyabileceğinizi göreceksiniz. Eklemek gerekirse; sorulara, hızlı ve net ifadelerle yanıt vererek, özgüveninizi sergilemenizin de mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Hatalarını Kabullen

Pek çok insan özür dilemenin güçsüzlük ve eziklik olduğunu düşünerek yanılgıya düşerler. Oysa gerçekler böyle söylememektedir. Apaçık hatalı olduğunuz bir konuda bunu inkar ettiğinizde özgüveni zayıf bir insan izlenimi oluşur. Bir insanın hatasını kabullenip özür dilemesinin çok etkileyici bir davranış olduğunu da belirtelim. Birine gereğinden fazla tepki gösterdiğinizde veya bir yere geç kaldığınızda özür dilemekten çekinmemeniz gerekiyor. Kendinden emin bir ses tonuyla özür dileyin ve konuyu daha fazla uzatmadan kapatarak gereğini yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap