Özgün Karne Görüşleri

Özgün Karne Görüşleri Her yıl sonunda öğretmenler öğrencilerin davranış ve ders notlarını Özgün karne görüşleri örnekleriile karnelerine yazmaktadırlar. Bu görüşlerde daha çok o öğrencinin o seneki yazılı sonucunda almış olduğu notları, arkadaşları ile arasındaki uyum veya uyumsuzluk, kılık, kıyafet ve saç için dikkat edilip edilmemesi ve öğretmenine olan saygısı değerlendirilip karnesine yazılır.

Bu yüzden okula gelen her öğrenciye öğretmeni her konuda çok dikkat eder. Bu notlar ve değerlendirmeler sonucu öğrenci ya bir sınıf seviye atlar ya da tekrar o sınıfı bir alt sınıftan gelen öğrenciler ile okumak zorunda kalabilir.

Öğretmenlerin dikkat etmesi kadar velilerinde çocuklarına her konuda dikkat etmesi gerekmektedir. Verilen ödevlerin zamanında ve eksiksiz bir şekilde yapılması, okulun kılık ve kıyafet yönetimine göre çocuğu okula göndermesi, öğretmenin sözünün dinlenmesi için çocuğu tembih etmek hep velilerin görevidir. Bu yüzden bu tür konulara özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü özel günler sonucu karne verilirken bu tür değerlendirmeler fazlaca dikkate alınacaktır.

Özgün Karne Görüşleri
Özgün Karne Görüşleri

Editörün Seçimi ile Tebrik Vurgusu Yapan Özgün karne Görüşleri

 1. “Başarılarınızı görmek, sizi gururlandırmaktan ve mutlu etmekten daha büyük bir sevinç yok. Tüm emeğiniz ve çalışmalarınız için tebrikler!”
 2. “Karne notlarınız, sadece bir kağıt üzerindeki sayılar değil, sizin azim ve gayretinizin birer yansımasıdır. Harika bir yıl geçirdiniz, tebrikler!”
 3. “Her not, sizin potansiyelinizi gösteren birer işaret taşıyor. Şüphesiz ki sizde büyük bir potansiyel var. Başarılarınızın devamını diliyorum!”
 4. “Her başarı, yeni bir başlangıcın habercisidir. Siz, geleceğin parlak yıldızlarından olmaya adaysınız. Karne notlarınızla geleceğe olan inancınızı arttırdınız!”
 5. “Başarı, sürekli çaba ve azimle elde edilir. Siz, bu yıl boyunca gösterdiğiniz çabalarla başarınızı hak ettiniz. Tebrikler!”
 6. “Karne notlarınız, sadece derslerinizdeki performansınızı değil, aynı zamanda karakterinizdeki güzellikleri de yansıtıyor. Siz harika bir insan ve öğrencisiniz!”
 7. “Karne notlarınız, sadece bir yılın değil, geleceğinizin temellerini attığınız bir dönemin özeti. Geleceğe olan güveninizle gurur duyuyorum.”
 8. “Her bir notunuz, benzersiz birer renk tonu gibi. Bu renklerin, hayatınızın resmini oluşturmasını diliyorum. Tebrikler!”
 9. “Öğrenmek, hayat boyu süren bir serüven ve siz bu serüveni dolu dolu yaşadınız. Harika bir yıl geçirdiğiniz için tebrikler!”
 10. “Unutmayın, her başarı takdire şayan ve siz takdire şayan bir öğrencisiniz. İyi çalışmalarınızın devamını dilerim!”

Karne görüşlerinde, öğrenciyi tebrik ederken onun çabalarını takdir ederek motive etmek önemlidir. Özgün ve samimi bir şekilde öğrencinin başarısını kutlamak, onun özgüvenini arttırarak daha başarılı olmasına katkı sağlar.

Özgün Karne Görüşleri

 • Bu dönem çok çalıştın ve bu çalışmanın karşılığını aldın. Başarılı çalışmalarının devamını dileyerek takdirlerimi sunuyorum.
 • Verilen görevleri tamamlaman, derslerine gösterdiğin ilgin, okumaya olan isteğin ikinci dönemde devam etmesi dileğiyle. İyi tatiller.
 • Örnek bir yaşam sergileyebilmek için bu yaştan örnek adımlar atmandan dolayı seni tebrik ediyorum ve seninle gurur duyuyorum.
 • Ders içi ve ders dışındaki davranışlarınla beni çok mutlu ettin ve bunun karşılığını da dönem sonunda aldın. İyi ki senin gibi bir öğrencim var.
 • Bilgi, beceri, bilince nasıl sahip olacağını bildiğin ve kitap okumayı alışkanlık haline getirdiğin sürece en iyisini yapabilirsin. İyi tatiller.
 • Derslerinle, davranışlarınla ve duruşunla sınıfımızın örnek öğrencilerinden biri oldun ve bu başarıyı hak ettin. Senden daha iyilerini bekliyorum.
 • Bu kadar zorluk arasında ancak senin kadar harika bir öğrenci bu başarıyı gösterebilirdi. Seni tebrik ediyor, ailene de teşekkür ediyorum.

Dönem içinde göstermiş olduğun performanstan dolayı sana; çalışmalarına vermiş oldukları destekten dolayı da ailene teşekkür ediyorum. İyi tatiller.

Davranışlarınla, karakterinle ve derslerdeki duruşunla ne kadar örnek bir öğrenci olduğunu gösterdin. Seni kutluyorum, ailene de teşekkür ediyorum.

Güler yüzün ve neşeli tavırların hepimizi sarıp kucakladı. Bu neşen ve başarının tüm hayatın boyunca seninle birlikte olmasını diliyorum. İyi ki senin gibi bir öğrencim var.

Allah her öğretmene senin gibi mükemmel bir öğrenci nasip etsin. Teşekkürler Sema Nur. Bana senin gibi birkaç öğrenci daha versinler bu okulu yerinden oynatırım.

Okulda zaman zaman zorluklarla karşılaşabiliriz fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum. Ailene desteğinden dolayı teşekkür eder, iyi tatiller dilerim.

Sorumlu ve güzel bir aileye, çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olduğun için bu güzel karneyi hak ettin. Seni tebrik ederim. Bu başarın umarım ikinci dönem devam eder. İyi tatiller.

Ders içinde ve ders dışındaki örnek davranışlarınla beni çok mutlu ettin. Bunu derslerdeki başarına yansıtmış olman da ayrıca gurur verici. Seni tebrik ediyor, ailene de teşekkür ediyorum.

Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin. Ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle. Senin gibi bir öğrenci yetiştirdikleri için ailene teşekkür ediyorum.

Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyorsun. Çalışmalarını planlayarak arttırırsan ve düzenli okuma yaparsan yorum gücünü geliştirip daha başarılı olabilirsin. İyi tatiller.

Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Kendisini ve ailesini tebrik ediyorum.

Yıllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ortaokul dönemine iyice dinlenmiş ve başarmaya daha çok motive olarak gelmeni istiyorum.

Hedefine ulaşmak için istemenin gayretine kavuşman gerekiyor. Biraz daha bu gayreti arttırıp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu işe başlayabilirsin. Şunu sakın unutma. Hedef koymak başarmanın yarısıdır.

Belki çok yorulduğun senenin son gününde karne notların seni dinlendirecektir. İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen ve ortaokulda da başarılı ol. Kendine güven ve her zaman ben bunu başarabilirim de. Seni seven bir aileye ve öğretmene sahipsin.

İsteyince başarabildiğini gördün. Her koşulda sana destek olan bir aileye sahipsin. Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum.

Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla ortaokula başla. Bunu bir düşün. Sana her zaman destek olan güzel bir aileye sahipsin. Neden daha iyisi olmasın.

Ailene senin gibi bir evlat yetiştirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Allah her öğretmene senin gibi bir öğrenci nasip etsin. Teşekkürler Yusuf. Bana senin gibi birkaç öğrenci daha versinler, bu okulu yerinden oynatırım.

Bir geçen sekiz aya bir de karne notlarına baktığımızda durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önünde daha çok çalışman gereken ortaokul süreci var. Daha başarılı olmak senin elinde. Senden bunu bekliyorum. Azminden dolayı seni ve ilgisinden dolayı aileni tebrik ederim.

Belki çok yorulduğun dönemin son gününde karne notların seni dinlendirecektir. İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen, ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Seni tebrik ediyor, ailene de teşekkür ediyorum.

Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Başarılarının devamı için daha çok gayretli olman disiplinli bir şekilde çalışman gerekmektedir. Kitap okumanın yanı sıra sık sık test çözerek bildiğin konuları pekiştirmeli farklı soru tiplerini de deneyimlemelisin. Seni seven bir aileye ve öğretmene sahipsin. Çok daha başarılı olabilirsin fakat ilk önce bunu senin istemen gerekiyor.

Kendini geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler oku, okuduklarından elde ettiğin bilgi ve becerileri sana fayda sağlayacak şekilde, nasıl uygulayabileceğini düşün, günlük yaşantında uygula, uygulamaya başladığın bir işi sonuç alıncaya kadar bıkmadan takip et, yarıda bırakma. Desteklerinden dolayı aileni, başarılarından dolayı seni tebrik ederim.

Derslerinle ve notlarınla her zaman beni onurlandırdın. Başarılarını okumaya da yansıtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öğrenci olmanı diliyorum. Unutma ki en kolay Matematik sorusu bile Türkçe yazılmaktadır. Anlayamadığımız sorular, dikkatimizden kaçan cevaplar bize sorun teşkil ederler. Çok daha başarılı olacağını biliyorum ama daha çok başarı daha çok çalışmayı gerektirir. Seni seven bir öğretmene ve aileye sahipsin.

20 yorum

Sadece notlara takılmak yerine, bu bakış açısıyla değerlendirmek çok daha anlamlı.

İlk kez bir karne üzerine bu kadar düşündüm, teşekkürler.

Okul başarısını sadece notlarla değil, daha geniş bir perspektifle değerlendirmek harika.

Karneler sadece notlar değilmiş, bunu anlamama yardımcı oldunuz.

Öğrencimin karnesini bu bakış açısıyla değerlendirmek gerçekten farklı oldu.

Çocuklarımızın geleceğine daha derinlemesine bakmamızı sağlıyor.

Çocukların gelişimlerine odaklanmak, bu görüşlerle daha kolay.

Çocuklarımızın eğitim hayatını daha sağlıklı değerlendirebilmek adına çok değerli.

Eğitim hayatında başarıyı anlamak için çok güzel bir rehber olmuş.

Bu görüşlerle karnelere bambaşka bir pencereden bakmak mümkün.

Sıradan bir karne değerlendirmesi yerine, çok daha derin bir anlayış sunuyor.

Yıldıray  -  Ocak 4, 2023 / 7:37 pm

Çocuğumun karnesine daha derin bir anlam katabilmek için çok yardımcı oldu.

Karnenin arkasında yatan gerçek anlamı görebilmek için harika bir içerik.

Çocuğumun gelişimini anlamak için çok güzel bir rehber.

Eğitimin sadece notlar olmadığını göstermek için çok değerli.

Öğrencilerin başarılarına farklı bir bakış açısı sunmak isteyenler için ideal.

Okul hayatında daha çok şeyin önemli olduğunu göstermek adına güzel bir içerik.

Bu içerik, sadece notlara odaklanmamanın önemini vurguluyor, çok teşekkür ederim.

Çocuklarımızın eğitim hayatını anlamak adına çok yardımcı oldu.

Mehmet Ali  -  Ağustos 2, 2023 / 8:46 pm

İlk defa karne değerlendirmesi bu şekilde okudum, çok etkilendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap