Ogeday İsminin Anlamı

Ogeday 

Ogeday İsminin Anlamı Ogeday isminin anlamı birden fazla olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. 3 oğlu olan Alpaslan’ın sonuncu oğluna vermiş olduğu isimdir. Sonuncu oğula verilen Ogeday isminin anlamı korkusuz ve savaşçıdır. Alpaslan’ın ordusunun başına geçerek komutan olmuştur. Çok akıllı ve bilgili olarak bir tanımlama daha yapılmaktadır. Kökeni Moğolca olarak bilinir ve Kuran-ı Kerim’de Ogeday ismi geçmez. Erkek çocuklar için tercih edilen bir isimdir. 

Farklı bir isimdir ve Türkiye’de kullanımı oldukça azdır. Türkiye’de toplam 163 kişinin kullanmış olduğu isimdir. İsmin niteliklerine göre kişilerin karar verme aşamasında zorlanması ve inatçı olması beklenir. Aynı zamanda ismin sahipleri spor yapmayı sever, zorluklar karşısında dirençlidir ve hırslı kişilerdir. 

Çocuklarına en doğru olan ismi vermek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında Ogeday isminin özellikleri nelerdir sorusu bulunur. Ogeday ismine sahip olan kişilerin nitelikleri arasında çevresinde bulunan kişilere karşı yaklaşımları bulunur. Etrafında bulunan kişilere karşı yüksek bir algılama gücüne sahiptir ve fazlaca bir düşünme algısına sahiptir. Kuran’da ismin geçmemesi ailelerin tercih etmeme nedenleri arasında bulunabilir. 

Her ismin sahip olduğu bir renk düzeni vardır. İsmin analiz edilmesiyle birlikte en uygun olan renk seçenekleri bulunur. Sarı renk Ogeday ismi ile en uyumlu olan seçeneği ifade eder. İçerisinde toplam olarak 6 harf bulunur ve harflerin analiz edilmesine göre farklı anlamlar çıkarılır. Harf dizilimleri ve analizleri sonucunda Ogeday isminin harf analizi şu şekildedir:

İsmin baş harfi olan O harfinin anlamı sağduyulu ve utangaç şeklindedir. G harfi dirençli olan bir kişiyi ve zor hayat derslerini ifade eder.  E ise iletişim açısından zorlanılmamayı, duygusal olarak karışıklıkları ifade eder. D harfi üstün güçlerin olması ve güçlü bir kişilik anlamına gelir.  A ise öncü olan kişi ve liderlik edebilme anlamına gelir. Aynı zamanda mantıklı olan bir kimseye işarettir. İsmin son harfi olan Y, başına buyruk olmak ve depresif olmaya işaret eder. 

Erkeklerde kullanılan Ogeday ismi popüler olsa bile henüz çok kişi tarafından tercih edilmemiştir. Daha az kişinin Ogeday ismine sahip olması özel bir isim olmasını mümkün kılmıştır. Numerolojiye göre Ogeday isminin özellikleri için değerlendirmesi yapıldığında toplam olarak 66 değerine ulaşılmıştır. 6 harfin incelenmesi sonucunda ulaşılan rakamların toplam değeri ifade edilmektedir. 

O : 18 değerini, G: 8 sayısını, E : 6 rakamını, D : 5 sayısını, A : 1 ve Y : 28 sayısını ifade etmektedir. 

Her ismin kendine göre analiz edildiğinde elde edilen bir kader sayısı vardır. Kader sayıları yorumlandığında verilen isimlere göre ileride yaşanabilecek olan hayatın bir önizlemesi yapılabilmektedir. Sayılarla yapılan analize göre Ogeday isminin kader sayısı 3’tür. 

Kader sayısı 3 olan Ogeday isminin sanatsal anlamda çok yetenekli olunduğuna dair yorum yapılır. Sosyal ve dost canlısı olmaya işaret eder. Aynı zamanda yüzeysel düşünülmeye ve detaya girmemeye ifade edilir. Dışa dönük ve eğlenceli olan bir kader sayısıdır. Hayattan nasıl zevk alındığını bilen yaratıcı ve duyarlı olan bir sayıdır. 

ogeday-isminin-anlami-8111
Ogeday İsminin Anlamı

Disiplin en zayıf özellikleri arasında yer alır ve hayatında bir disiplin elde etme çabası hüküm sürebilir. Kişilerin disiplin kazanması için çaba göstermesi gerekir. Genel olarak bakıldığında ismin daha az bir kullanıma sahip olması ismi özel ve değerli kılan önemli noktalar arasında yer alır.

Yeni popüler olmaya başlamış olması nedeniyle Ogeday ismine sahip ünlüler araştırılan konular arasında yer alır. Ogeday Girişken bu konuda verilebilecek olan örnekler arasında yer alır. Aynı zamanda aileler çocuklarına isim vermeden önce Ogeday ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusunu gündeme getirmektedir. Ogeday ismi Kur’an’da geçmez. 


 Ogeday isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ögeday adının farklı bir söyleniş biçimi. [Bakınız: Ögeday].
  • 2 – Alpaslanın 3 oğlundan birinin adı ALTAY, KUBİLAY ve OGEDAY anlamıda korkusuz savaşçı ki Alpaslanın ordularının başına geçmiş komutan olmuştur.
  • 3 – Çok akıllı, bilgili.
  • 4 – Büyük Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın oğlu.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Ogeday ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ogeday ismini kullanan 163 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ogeday ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ogeday ismini kullanan 21 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ogeday ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.

Ogeday isminin Türkiye sıralaması

Ogeday en çok kullanılan 5384. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2683. isimdir.

Ogeday ismini kullananların sayısı, son bir yılda 26 kişi artmıştır.

Ogeday isminin Harf Analizi

Kişiye Ogeday ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Ogeday İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ogeday ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ogeday isminin anlamını gözden geçirin!

Ogeday İsminin Numerolojisi

Ogeday isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
G: sekiz
E: altı
D: beş
A: bir
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 66

81687