Mutfaktan Yanık Kokusu Nasıl Çıkar?

Başta kadınlar olmak üzere mutfağa ilgisi olan herkesin problemlerden bir tanesi olan yanık kokusu herkesin en çok zorlandığı ve çıkarmaya çalışırken tüm ortam..

Başta kadınlar olmak üzere mutfağa ilgisi olan herkesin problemlerden bir tanesi olan yanık kokusu herkesin en çok zorlandığı ve çıkarmaya çalışırken tüm ortama yayılan kokulardan bir tanesidir.

Bu yazıda ve Mutfak Yanık Kokusu Nasıl Çıkar Kokusu Yanık Mutfaktan Yanık Kokusu Yanık Kokusu Çı detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

En ufak ihmaller ile ortaya çıkan yanık problemi tüm ortama sindikten sonra çıkarılması da oldukça zor hale gelmekte bu kokudan kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Mutfaktan yanık kokusu nasıl çıkar diyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey yanan yemeği veya tencereyi açık bir alana götürmek ve ortamdan uzaklaştırmaktır.

Yemeğin taşması nedeniyle ortaya çıkan yanıklarda ise bir an önce tencereye ve tencerenin bulunduğu ocağı temizlemek yine kokunun gitgide yayılmasını engellemekte ve ortaya çıkacak kötü kokunun engellenmesini sağlamaktadır.

Mutfakta en çok karşılaşılan taşma özelliği yüksek olan maddelerden bir tanesi de süttür ve eğer ortamda süt taşması yaşanmışsa ocağın üzerine sirke damlatmak ve sıcak olan ocağın üstündeki yanığın kötü koku oluşturmasına engel olmak gerekir.

Ortama yayılan yanık kokusu fazlaysa ve bir türlü bu kokudan kurtulamıyorsanız o zaman da yapılması gereken tek şey ocağa bir tencere ile su koymak ve içerisinde ferahlatıcı etkiye sahip parfüm eklemektir.

Su ile birlikte kaynayan ve buharlaşan parfüm ortamdaki kötü kokunun etkisini azaltarak ferah kokunun sağlanmasına da katkıda bulunur.

Ocağın üzerinde pişen yemeğin yanması nedeniyle ortaya çıkan yanık kokusunu ortadan kaldırmak için uygulanması gereken yöntem bir tavaya vanilya koymak ve vanilya kısık ateşte kavurmak ortama hoş kokuların yayılmamasını sağlar.

Böylece kötü kokuların yok edilmesinde etkili olur. Mis gibi aroması ile vanilya pastalarınızın, keklerinizin ve kurabiyelerinizin vazgeçilmezi olarak kullanılırken aynı zamanda ortaya çıkan olumsuz durumlarda kötü kokuların yok edilmesini de kolaylaştırır ve mis gibi aroması sayesinde daha hoş kokan ortamları sizlere sağlar.


Fırının içerisinde yanan yemeğin kokusunun ortama yayılması ortamın oldukça rahatsız edici bir kokuya sahip olmasına neden olurken aynı zamanda fırının içerisinde biriken yanık kokusu da uzun sürede yok edilemeyen ve etkisini oldukça yavaş kaybeden bir kokudur.

Yemek yanık kokusunu engellemek için yanmayan bir kabın içerisine sirkeli su koyarak fırının içerisinde kaynatmak fırın içerisinde oluşan kötü kokunun yok edilmesini sağlar.

38755