Melisa İsminin Anlamı

Melisa

Melisa İsminin Anlamı Melisa ismi kız çocukları için tercih edilen isim seçenekleri arasında yer alır. Oldukça geniş anlamları içermesi nedeniyle Melisa ismi ne anlama gelir sorusu birden fazla seçenek ile yanıtlanabilir. Yeni doğmuş çocuk ilk anlamıdır. Yerinde durmayan ve kıpır kıpır olan kişi, bal arısı ismin anlamları arasında yer alır. Aynı zamanda bal, tatlı şey, sevgili ve can anlamları vardır. Kökeni Rumca olan bir isimdir. 

Son zamanlarda farklı isim arayışında olan kişiler tarafından Melisa isminin anlamı araştırılmaktadır. Türkiye’de 70862 kişinin ismi Melisa’dır. Oldukça yaygın olarak rastlanan bir isimdir. En çok kullanılan 116.kız ismi arasında yer alır. İsimlerin çeşitli analizleri yapılarak farklı özellikler hakkında bilgi edinilmesi mümkün olabilir. Yapılan araştırmalar sonucunda Melisa isminin özellikleri belirlenmiştir. 

İsim sahiplerinin kader sayısı 4 olarak bilinmektedir ve onlar için en uygun olan renk kırmızıdır. İşkolik bir yapıları vardır ve eğlence yerine işlerini tercih ederler. Kendilerini meslekleri için adamışlardır ve boş zaman geçirmeyi hiç sevmezler. Özel hayatlarında ise aceleci bir yaklaşım sergilemeyi değil sakin adımlar atmayı severler. Soğukkanlı olan bir yapıları vardır. 

Melisa ismine sahip olan kişilerin planlı, mükemmeliyetçi olduğu bilinir. Doğal olan davranışları severler. Yalnız kaldıklarında sıkılmazlar, mantıklı adımlar atmaktadırlar. Pratik yapıları ile yönetici olabilmek için potansiyel içerirler. Güvenilir olan yapıları sorumluluk alma bilincine sahiptir. Öncüdürler ve kararlı olma özelliklerine sahiptirler. Melisa ismine sahip olan kişiler genel olarak ilişkilerinde bağlanmaktan korkan taraftır. 

Aşırı risk alma konusunda çekinceleri yoktur. Limitlerini belirleyemezler ve aşırı hareketlidirler. Abartıcı tavırları vardır ve detaylardan hoşlanmazlar. Dağınık bir yapıya sahiptirler. Çabuk inanmak özellikleri arasında yer alır. Kişilerin fiziksel özellikleri arasında ise uzun boylu olunması, kemikli bir vücut, bukleli saçlar ön plana çıkmaktadır. 

İsimleri bütün olarak anlamlı kılan şeyler harflerdir. Her harfin söyleniş biçimine göre çağrışım yapmış olduğu farklı noktalar vardır. Her isimde olduğu gibi Melisa isminin harf analizi yapılmıştır. Yapılan analiz sonucunda elde edilen bilgiler şu şekildedir:

M : Ticaret konusunda belli bir yatkınlık düzeyine sahip olan kişilere çağrışım yapar. E : İçine düşülen sıkıntılı durumlardan kurtulmak için verilen mücadele durumlarını ifade eder. L : Sanatsal olarak belirli bir yetenek sahibi olunmasına çağrışım yapar. İ : Hassas ve duygusal anlamlarını ifade eder. S : Hayalperest olan bir kişi anlamına gelir.  A : Enerjik ve atılgan olan kişi izlenimini oluşturur. 

Anlamı oldukça güzel olan isim için yapılan araştırmalar arasında Melisa ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu yer alır. Melisa ismi Kur’an’da geçmez ancak çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. İsim için yapılan analizler sonucunda Melisa isminin numeroloji bilgisine ulaşılabilmektedir. Toplam 72 olan numeroloji sayısına sahiptir. 

melisa-isminin-anlami-3823
Melisa İsminin Anlamı

Melisa ismine benzer olarak kullanılabilecek olan farklı seçenekler bulunur. Melis ve Melissa isimleri en benzer olan seçenekleri ifade eder. Melike, Melihe, Elisa, Nisa isimleri uyumlu olarak kullanılabilecek olan seçenekler arasında yer alır. İsmin popüler olmaya başlaması ile birlikte Melisa ismine sahip olan ünlüler için araştırılma yapılmaktadır. Melisa Döngel, Melisa Aslı Pamuk, Melisa Sözen ve Melisa Şenolsun araştırılan isme sahip olan kişilerdir. 

Melisa ismine sahip olan kişilerin şanslı günleri Cumartesi’dir. En şanslı oldukları ay ise Şubat’tır. İsim sahipleri taşıdıkları özellikler gereği kararlarını vermeden önce oldukça ince düşünürler. Özgürlüklerine düşkündürler bu nedenle ilişkilerinde çizgileri vardır. Başarısızlığı kabul etmezler ve oldurana kadar devam ederler. Yüksek enerjileri nedeniyle girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. 
 

Melisa isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Yeni Doğmuş Çocuk.
 • 2 – Yerinde Duran, Kımıldamayan
 • 3 – Oğul Otu.
 • 4 – [Bakınız: Melis]
 • 5 – Bal, tatlı şey, sevgili, can.
 • 6 – Bal arısı.
 • 7 – Çayırlık, çayır
 • 8 – Baklagillerden, yaprakları limonu andıran kokulu bir bitki

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Rumca
Kuran ‘da geçmiyor.

Melisa ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Melisa ismini kullanan 70.862 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Melisa ismini kullanan 13.928 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Melisa ismini kullanan 3.578 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Melisa ismini kullanan 4.597 kişi bulunmaktadır.

Melisa isminin Türkiye sıralaması

Melisa en çok kullanılan 226. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 116. isimdir.

Melisa ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.942 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Melisa isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Melisa isminin Harf Analizi

Kişiye Melisa ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Melisa İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Melisa ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Melisa isminin anlamını gözden geçirin!

Melisa İsminin Numerolojisi

Melisa isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
A: bir
TOPLAM: 72

Melisa ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

 1. Melisa Sözen: Türk oyuncu. “Bir Zamanlar Anadolu’da” ve “İçimdeki Balık” gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınır.
 2. Melisa Aslı Pamuk: Türk oyuncu ve manken. “Muhteşem Yüzyıl” ve “Adı Mutluluk” gibi dizilerde rol almıştır.
 3. Melisa Şenolsun: Türk oyuncu. “Kelebeğin Rüyası” ve “Halka” gibi yapımlarda yer almıştır.
 4. Melisa Döngel: Türk oyuncu. “Güllerin Savaşı” ve “Analar ve Anneler” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listede Melisa ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler verilmiştir. Ancak, isim oldukça yaygın olduğu için daha fazla ünlü Melisa ismini taşıyan kişiye rastlamak mümkündür.

77765