Mabud İsminin Anlamı

Mabud İsminin Anlamı


Mabud İsminin Anlamı Mabud erkek ismi olarak geçmektedir. Arapçadan dilimize kazandırılmış bir isimdir. Türk Dil Kurumu sözlüğünde Mabut olarak geçmektedir.
Peki Mabud isminin anlamı nedir? Mabud ismi üç anlama gelmektedir. Birinci anlamı “Tanrı” demektir. İkinci anlamı çok tanrılı inançlarda kutsal kabul edilen varlıklardan her biri, ilah anlamına gelmektedir. Üçüncü olarak ise evren de dahil olmak üzere her şeyi yaratan, koruyan, yöneten ve tek bir tane olduğuna inanılan insanüstü varlık anlamına gelir. Mabud TDK’deki anlamı ile kendisine tapılan varlık demektir.
Mabud ismi eskiden yazılan şiirlerde ve eserlerde sıklıkla kullanılmıştır. Örnek vermek gerekirse divan şiirlerinde sıkça kullanılmış bir kelimedir.
Mabud isminin kişilik analizi ise şu şekildedir. Mabud isimli kişiler takdire şayan bir taklit yeteneğine sahiptir. Ayrıca konuşmayı da severler. Eğlenmek tam olarak onlara göredir. Sezgilerinin kuvvetli olduğu söylenebilir. Bundan kaynaklansa gerek hayatta da sezgilerini ön planda tutarak eylemlerini gerçekleştirirler. Mabud ismini taşıyan kişiler sabırlıdır. Aynı zamanda azim sahibi kişilerdir. Bir işin peşini kolay kolay bırakmazlar. Kariyerleri onlar için fazlaca anlam taşır. Hatta iş hayatlarını kendi isteklerinin önünde tutarlar. İş hayatlarında temkinli olmayı severler. Söz konusu iş olduğunda acele davranmak hoşlarına gitmez. İş hayatlarına gösterdikleri özeni aşk hayatlarında da görmek mümkündür. Mabud isimli bireyler hayatlarına alacakları kişileri özenle seçerler. Doğru insanı bulduklarına inandıkları zaman da sevgilerini göstermekten çekinmezler. Hatta tüm sevgilerini partnerlerine fazlasıyla yansıtırlar denilebilir.
Mebud ve Mahmud, Mabud ismine benzer isimler arasında yer almaktadır.
Mabud ismi caiz mi diye merak ediyorsanız yanıtı evet, caizdir. Yani dinen bu ismin taşınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Mabud isminin harf analizi önemlidir. Çünkü isimlerde bulunan her harf söylendiği zaman farklı bir titreşim meydana getirir. Bu meydana gelen titreşimler söylenen ismi taşıyan kişi hakkında birtakım duygu ve düşünceleri ortaya çıkarır.
M: Bu harf ticarete yatkın biri olduğu hissini uyandırır.
A: Girişkenlik ve enerjiyi yükseltecek bir his uyandırır.
B: Olaylara karşı sezgisinin güçlü olduğu hissini uyandırır.
U: Bir isimde birden fazla bu harften bulunmuyorsa bereket, bolluk gibi kelimeleri çağrıştırır.
D: Hırslı ve üstün güçlere sahip olma hissini uyandırır.
Mabud ismine sahip olan ünlülere baktığımızda bir kişi karşımıza çıkmaktadır. Golam Mabud isim olarak olmasa da soy isim olarak Mabud ismini taşımaktadır. Kendisi kriket oyuncusudur ve aynı zamanda Bangladeşlidir.
Mabud isminin analizi de şu şekildedir. Bu ismi taşıyan kişiler bakımlı olurlar. Kendilerine has çekicilikleri vardır. Bu sayede şeytan tüyü misali gönül kazanma konusunda iyidirler. Düşüncelerini değiştirmekten çekinmezler. Tek bir düşünceye takılıp kalmazlar. Konuşkanlıkları değişkenlik göstermektedir. Bazı zamanlar sohbetlerine doyum olmazken bazı zamanlar ise sessizleşebilirler.
Olumlu yanları şu şekildedir. Özgürlüğüne düşkün, dost sever, sıcakkanlı, hedeflerini sürekli güncel tutan, çekincesi olmayan, dışa dönük, mutlu olmak için büyük şeylere ihtiyaç duymayan, kendini geliştirmeyi seven, enerjik, hayatta aktif olmayı seven, macera sever, eğlenceli, pozitif düşünmeyi benimsemiş, yeni deneyimlere açık, sportif, sosyal olmayı seven, değişimi seven, hoşgörülü olmak gibi özellikler Mabud isimli kişilerin olumlu yönleri arasındadır.
Olumsuz yönleri ise; hassas, duygularını yansıtmamayı tercih eden, şüpheci, yeri geldiğinde yıkıcı olabilen, aşırı duygusal kişiliğe sahip olmalarıdır.
Fiziksel özellik olarak çoğunlukla dalgalı, gür ve kalın telli saçlara sahiptirler. Yüzleri geniş ve açık bir yapıdadır. Geniş bir alınları vardır. Kocaman, yuvarlak gözlü olurlar. Kaşları ise eğri şeklinde olur. Duruşları diktir. Enerjik ve sağlıklı bir görüntüye sahiptirler.

mabud-isminin-anlami-97160
Mabud İsminin Anlamı

Mabud isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Tanrı.
  • 2 – Çoktanrıcılıkta, Var Olduğuna İnanılan Ve Tapılan İnsanüstü Varlıklardan Her Biri, İlah.
  • 3 – Evrenin Ve Herşeyin Yaratıcısı, Koruyucusu, Yöneticisi Olduğuna Ve “Bir”Liğine İnanılan Yüce Varlık. Yaradan; Allah.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Mabud ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mabud ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mabud ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mabud ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mabud ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mabud isminin Türkiye sıralaması

Mabud en çok kullanılan 12285. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6657. isimdir.

Mabud ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Mabud isminin Harf Analizi

Kişiye Mabud ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Mabud İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mabud ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mabud isminin anlamını gözden geçirin!

Mabud İsminin Numerolojisi

Mabud isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
B: iki
U: yirmi beş
D: beş
TOPLAM: 49

73762