Limonlu Dondurma Tarifi Evde Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının lezzeti limonlu dondurmayı siz de evde yapabilirsiniz. Tarifinin içerisine salep ekledikten sonra buzlukta bir süre bekletin afiyetle yiyin.

Yaz aylarındaki sıcaktan kurtulabilmek ve biraz serin bir şeyler içip yiyebilmek için Dondurmalar ve soğuk içecekler çok sık tercih edilmektedirler. Yaz aylarında dondurma Serinlemek için her evde Her insanın çok tercih ettiği yiyeceklerin başında gelmektedir. Evde yapabileceğiniz bir limonlu dondurma ile beraber harika dakikalar geçirebilirsiniz. Müşterek içerisinde katkı maddesi olmadığından dolayı daha sağlıklı dondurma yapmış olursunuz.

Malzemeler

Yarım Kilo Toz Şeker, Yarım Litre Süt Yarım Litre Su, 1 Adet Limon 1 Tatlı Kaşığı Sahlep 1 Tatlı Kaşığı Limon Tuzu

Limonlu dondurma nasıl hazırlanır?

Dondurma yapmak için öncelikle limonu ezmeye başlayın. 1 adet limonu ufak dilimler haline getirip ezdikten sonra rondodan geçirin ve tamamen dondurma yapmaya hazır bir kıvama gelsin. Temiz bir kabın içerisine şeker koyduktan sonra üzerine de rondodan geçmiş olduğunuz limonlu ilave edeceksiniz. Bir tahta kaşık yardımıyla beraber limonda şeker birbirine tam anlamıyla karışana kadar karıştırma işlemine devam edin. Üzerine yarım litre su ve yarım litre süt eklenmektedir. Biraz daha fazla lezzet kasa bilmesi için bir tatlı kaşığı limon tuzu ve kıvamı tam olsun diye bir tatlı kaşığı salep ilave edilebilir. Önceki kaşıkla biraz daha karıştırdıktan sonra Bir mikser yardımıyla iyice çırpılır. Bu işlemde tamamlandıktan sonra karışım dondurucu yerleştirilir ve 3 saat boyunca bekletilir. Karışım dondurucudan her 15 dakikada bir alınarak Mikserle çırpmaya devam edilir. Bu işlemi karışım mikserde çırpın olmayacak kadar olana kadar Devam etmeniz gerekiyor. Bu dondurmanın püf noktalarının başında bu durum gelmektedir. Karışım iyice donduğu zaman dondurma kaşığı ile beraber toplar halinde olarak servis edebilir ve isteğe bağlı olarak süsleyerek servis edebilirsiniz Meyveli dondurma yapımında Sadece su kullanmak yerine yarı yarıya süt kullanmak bu işin püf noktasıdır. Tamamı su ile yapılmış olan dondurmalardan tüketirken ağızda buz kristalleri olabilir bu nedenlerden dolayı süt kullanmanız daha avantajlı olacaktır. 84639