Kuzine Fırın Kullanımını Kolaylaştıracak Bazı Önemli Püf Noktalar

Kuzine Fırın Kullanımını Kolaylaştıracak Bazı Önemli Püf Noktalar. Bir fırın olarak kuzine için en büyük ayrıcalık çok fazla pişirme ünitesini aynı anda sunmasıdır. Hali hazırda üzerinde ocak gözü olarak dört farklı seçenek ve bir tane daha büyük ocak gözü bulundurduğunu hatırlatalım.

Ancak çoğunlukla kuzine mantığının alt bölümle ilgili olduğu söylenebilir. Bu alan çoğu zaman iki farklı kapağa sahiptir. Bir taraf normal pişirmeler diğer taraf ise buharla pişirmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Dolayısıyla farklı yemek gruplarını üç farklı pişirme metoduyla misafirlerinize sunabilirsiniz. Ocakta, fırında ve buharla pişirme yöntemi için kuzine modellerinden birisine sahip olmanız yeterli.

Tabii ki eski modellere kıyasla günümüz fırınlarında görmeye alışık olduğumuz her donanıma sahip oluyorlar. Isı ayarları, zaman ayarları, raf aralıkları ve geniş iç hacmi büyüleyici bir deneyim yaşatıyor.

Kuzine Fırın Kullanımını Kolaylaştıracak Bazı Önemli Püf Noktalar

Kuzine Fırın Nasıl Kullanılır?

Evde fırın ihtiyacınız için kuzineyi tercih edecekseniz oldukça büyük bir avantaj yakalayabilirsiniz. Büyük iç hacimleri nedeniyle tüm pişirme ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir.

Artık teleskopik tasarımlar ön planda olduğundan tepsiler bu şekilde tasarlanıyor. Tasarımın en önemli artısı ise raylı sistem oluyor. Fırına attığınız tepsileri istediğiniz gibi ileri geri hareket ettirebiliyorsunuz.

Bilhassa ızgara yaparken yani et pişirirken bu özelliğin pozitif yönlerini daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca normal tepsi sistemine göre çok daha güvenli olduğunu da hatırlatalım.

Buharlı pişirme yöntemi gerçekten inanılmaz lezzetleri açığa çıkarmanıza olanak tanıyor. Ayarladığınız buhar oranına bağlı olarak etler şimdiye kadar yediğiniz en leziz haliyle sofranıza geliyor.

Kuzine fırının en iyi özelliklerinden biri de kırmızı et pişirirken en çok yakınılan konulardan birisi olan eşit pişmeme sorununu ortadan kaldırıyor. Etlerin dışı, içi, sağı, solu, üstü ve altı aynı oranda pişiyor. Lezzeti kadar görüntüsü de muazzam bir hal alıyor. Eskiden beri var olan bir fırın modeli olarak kuzine için günümüz teknolojisi büyük bir ivme kazandırdı.

Normal kuzine için sürekli olarak tepsileri döndürmek gerekiyordu. Hatta raf aralığın bağlı olarak sürekli rafın yerini değiştirerek ısı dengesini oluşturmak önemli bir püf noktasıydı. Fakat günümüz kuzine modellerinde tüm bu sorunlar ortadan kalktı. En iyi pişirmeyi en iyi şartlarda yapmamıza olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap