Kurt Cobain Sözleri

Kurt Cobain Sözleri Ünlü sözleri, sevilen ve toplumun ileri gelen isimleri tarafından söylediğinde insanlar için dikkat çekici ve etkileyici bir hal alır. Bu sözlerin bilinen sahiplerinden birisi de Kurt Cobain’dir. Yıllar öncesinde yaşamış olmasına rağmen günümüzde halen Kurt Cobain sözleri aynı etkileyiciliğini sürdürmeye devam eden sözlerdir.

Bu makalede ve Kurt Cobain Nirvana Müzik Rock Grunge Sözler Alıntılar Şarkı Sözleri detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinde dünyaya gelen Kurt Cobain, hem şarkıcı hem de söz yazarı kimliğine sahiptir. Bir dönem Nirvana grubunun vokalistliğini yapan Cobain, ritim ve solo gitaristi olarak da ön plana çıkmış isimdir. 1987 senesinde Nirvana grubunu kurmuş ve 1989 senesinde Bleach adındaki ilk albümleri ile grup olarak çıkış yapmışlardır. İlk andan beri insanların ilgisini ve sevgini toplamayı başaran Kurt Cobain, şarkılarının yanı sıra aynı zamanda insanlara bıraktığı sözlerle de ismini duyurmayı başarmıştır.

Şarkılarıyla birlikte hafızalardan silinmeyen sözleri ile de her dönemde popüler olmayı başarmış bir isim olarak Kurt Cobain, günümüzde halen insanların ilgi odağındadır. Geliştirdiği sözlerin her birisi derin anlamlar içeren kelimelerle oluşturulmuş ve hayatına dair yaşanmışlıklarını ön plana çıkarmıştır.

Kurt Cobain Sözleri
Kurt Cobain Sözleri

Editörün Seçimi ile En Güzel Kurt Cobain Sözleri

 1. “I’d rather be hated for who I am, than loved for who I am not.” (Türkçe çevirisi: “Kim olduğum için nefret edilmeyi tercih ederim, sevilmek için olmadığım biri gibi.”)
 2. “Wanting to be someone else is a waste of the person you are.” (Türkçe çevirisi: “Başkası olmak istemek, sen olduğun kişiyi harcamaktır.”)
 3. “The duty of youth is to challenge corruption.” (Türkçe çevirisi: “Gençliğin görevi yolsuzluğa meydan okumaktır.”)
 4. “Thank you for the tragedy. I need it for my art.” (Türkçe çevirisi: “Trajedi için teşekkür ederim. Sanatım için ihtiyacım var.”)
 5. “I’d rather be hated for what I am, than loved for what I am not.” (Türkçe çevirisi: “Kim olduğum için nefret edilmeyi tercih ederim, olmadığım biri gibi sevilmeyi değil.”)
 6. “I’m so happy because today I found my friends, they’re in my head.” (Türkçe çevirisi: “Bugün arkadaşlarımı buldum, kafamın içindeler, çok mutluyum.”)
 7. “The sun is gone, but I have a light.” (Türkçe çevirisi: “Güneş gitmiş olabilir, ama benim bir ışığım var.”)
 8. “I’m worse at what I do best, and for this gift I feel blessed.” (Türkçe çevirisi: “En iyi yaptığım şeyde daha kötüyüm ve bu hediye için şanslı hissediyorum.”)

Kurt Cobain’in sözleri, içtenlik ve ruhsal karmaşıklığı yansıtır. Onun müziği ve şarkı sözleri, birçok insan için ifade biçimi ve isyanın sembolü haline gelmiştir. Ancak, onun hayatı ve erken yaşta yaşamını yitirmesi, müzik dünyasında ve hayranları arasında derin bir etki bırakmıştır.

Kurt Cobain Sözleri

 • Akıl penis değil ki millete sokasın.
 • Hiç kimse bakire ölmez çünkü hayat herkesi becerir.
 • Solup gitmektense yanmak daha iyidir.
 • Bugün çok mutluyum bir sürü arkadaş edindim. Hepsi zihnimde.
 • Aslında bir silah almıştım ama ben uyuşturucuyu seçtim.
 • Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.
 • Bir arkadaş bilinen bir düşmandan başka bir şey değildir.
 • Kendim gibi birisini bulamayacağımı anladığım zaman arkadaş edinmeyi bıraktım.
 • Dünya berbat bir yer ve insanlar dürüst değil. Karanlıkta ne yapacaksınız?

Aklıma gelen en kötü suç insanlara karşı sahtekârlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir.

‎Kendim olduğum için nefret edilmeyi kendim olmadığım için sevilmeye tercih ederim.

Şarkı söyleme tarzımın yoğunluğu genelde karnımın üst kısmında toplanır burası benim haykırdığım hissettiğim içimdeki her şeyin dışarı döküldüğü yerdir.

Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.

Keşke bir rock yıldızı olma konusunda dersler alsaydım bu beni bunlara hazırlayabilirdi. Rock n roll hayati patlayıcı madde gibi nasıl basa çıkacağımı bilemiyorum.

Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok TV’den kitaplardan veya arkadaşlardan öğrenilmiş hikâyeler. Ancak verilen duygu ve his kesinlikle bana ait.

Şöhret için hayatımda başıma gelen en kötü şey bu heyecanla üstünüze atlayan or.s.u. muşsunuz gibi sizinle konuşan insanlardan daha kötü bir şey olamaz. Gerçekten içimi sızlatıyorlar çoğu hakikaten tam bir kaçık gibi davranıyor.