Kurşun Geçirmez Diyet! Zorlu Görev Seni Bekliyor!

Kurşun Geçirmez Diyet! Zorlu Görev Seni Bekliyor! Tutulan 18 saatlik bir oruç ve tereyağlı kahve ile fazla kilolara karşı mücadelenizde galip çıkabilir misiniz?

Dave Asprey tarafından ortaya çıkarılan Kurşun Geçirmez Diyet fazla kilolarla mücadelede inanılmaz etkili ancak bir o kadar da zor bir uygulamaya sahip diyebiliriz. Günlük aldığınız kalorinin yüzde 50-60’ı yağlardan oluşması gerekli olduğunu biliyoruz. Geriye kalan kısım ise kaliteli protein ve sebzelerden meydana gelmeli. Bu sürede karbonhidrat tüketimi sınırlı tutmak da yarar var. Gazlı içecekler, süt ve süt ürünlerini kesinlikle tüketmemeniz gerekiyor.

İşte Asprey bu zorlu süreci kabul ederek, beslenme düzeninin buna göre yenilenmiştir. Kurşun Geçirmez Diyet ile tam 45 kilo vermiş ve geri almadan devam edebilmiş. “Diyet istediği kadar zor olabilir, ben mücadele için yaratılmışım” şeklinde özetliyor Asprey.

Kurşun Geçirmez Diyette Görev 1 / Asla Hiçbir Şey Yeme!

Kurşun Geçirmez Diyette Görev 1 / Asla Hiçbir Şey Yeme!

Bir nevi oruç tuttuğunuzu düşünerek, 18 saat boyunca kesinlikle hiçbir şey tüketmiyorsunuz. Asprey, 07:00-01:00 arasında aç kalmanın kilo vermeyi daha kolay hale getirdiğinden söz ediyor. Bu süre boyunca sadece kahve ve su serbest olarak tüketilebiliyor. Tereyağı eklenmiş “Kurşun Geçirmez” kahveyi mutlaka duymuşsunuzdur. Asprey, Kurşun Geçirmez kahveyi içtikten sonra, elinin abur cuburlara daha az gittiğini vurguluyor.

Görev 2 / Abur Cuburu Kes

Asprey, gazlı içecek ve ekmekleri çok sevdiğinden bahsediyor. Fakat Kurşun Geçirmez Diyet süresince bunları çok az miktarla sınırlandırmış durumda. Elbette bunlara tatlandırıcılar da dahil olarak gösteriliyor. Şeker tüketimini kesmek sizi yüksek kalorili besinleri tüketme isteğine sokabileceğinden dikkatli olmak gerekiyor. Kek, kurabiye gibi Kurşun Geçirmez Diyet düşmanı besinlerden uzak durmanızı da hatırlatmak isteriz.

Kurşun Geçirmez Diyette Görev 3 / Sağlıklı Yağ Tüketimini Arttır

Kurşun Geçirmez Diyette Görev 3 / Sağlıklı Yağ Tüketimini Arttır

“Zayıflama sürecinde sebzeler en iyi dostunuz olacak!”

Asprey, gün boyunca aldığınız kalorinin önemli bir kısmını sağlıklı yağlardan alarak aslında ketojenik beslenme tipini kullandığınızın altını çiziyor. Ketojenik beslenme düzeninde, vücut karbonhidrat yerine yağları metabolize etmektedir. Yapılan pek çok araştırma, ketojenik diyet yapanların, sadece diyet yapanlara göre çok daha fazla zayıfladığını kanıtlamış durumda. Tereyağlı kahve, yumurta sarısı ve terayağlı biftekten günlük tüketmeniz gereken yağı alabileceğiniz vurgulanıyor. son olarak bol bol sebze yemenizde sakınca bulunmuyor. Lif ve protein tüketimi ile uzun süre tok hissedeceğinizi de belirtmek gerekiyor.

Görev 4 / Mutfak Düşmanın Değil

Son dönemde popüler olan Kurşun Geçirmez Diyet’i evde uygulamak, restoranda uygulamaya göre çok daha makul fiyatlı bir seçenektir. Fırında balık, kuzu pirzola, köfte, salata, güveç tariflerini internetten kolayca öğrenmeniz mümkündür. Üstelik yemek pişirirken yakacağınız kaloriler de bir avantaj sağlıyor.

76942