Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı Mesajları İslam aleminin hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. Gününden itibaren kutlanan dini bayramına Kurban Bayramı denir. Ayrıca bu dönem içinde Müslümanlar kendileri için kutsal olan Mekke’de hac vazifeleri tamamlarlar.

Bu içerikte ve Kurban Bayramı Bayram Mesajları Kurban Bayramı Kutlama Bayram Tebrikleri Kurban Bayramı Sözleri Bay hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İslam’a göre kurban, Allah için kişinin her şeyini feda edebileceğini ifade eder. Allah’a karşı teslimiyetlerini ve şükürlerini sunma şeklidir. Kurban bayramının ayrıca sosyal dayanışma düşüncesini de pekiştirir. Yapılan kurbanın küçük bir kısmının ev halkı tarafından yenilmesi geri kalan kısmının maddi durumu olmayan yakın çevredekilere ve diğer kişilere dağıtılması uygun görülmektedir.

Ramazan bayramı ve Kurban bayramı Müslümanların dayanışma duygularının arttığı dini bayramlardır. Müslüman kardeşlerimiz, eş dost ve akrabalarımız ile dayanışma halinde olmak, hal ve hatırlarını sormak bizlerin görevidir.

Bu kutlu, özel günler içinde büyüklerimiz ve küçüklerimiz ile bayramlaşmalı onlara iyi dileklerimizi iletmeliyiz. Kurban Bayramı mesajları bu noktada ayrıca sizlere yardımcı olabilir. Hazır güzel duygular ile yazılmış birbirinden güzel ve anlamlı mesajlar ile sevdiklerinizi mutlu edebilir, iyi bayramlar geçirebilirsiniz. Bayramın güzelliklerini ve mutluluğunu hep birlikte paylaşabilirsiniz.

Kurban Bayramı Mesajları
Kurban Bayramı Mesajları

Editörün Seçimi ile Kurban Bayramı Mesajları

 1. “Kurban Bayramınız kutlu olsun! Sevdiklerinizle birlikte huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmeniz dileğiyle.”
 2. “Kurban Bayramı’nın tüm İslam aleminde sevgi, hoşgörü ve birlik beraberlik duygularını pekiştirmesini dilerim.”
 3. “Kurban Bayramı’nın bereketi ve sevgisi hayatınıza güzellikler getirsin. Mutlu bayramlar!”
 4. “Bu özel günde dualarınızın kabul olması ve sevdiklerinizle beraber olmanız dileğiyle Kurban Bayramınız kutlu olsun.”
 5. “Kurban Bayramı’nın coşkusunu sevdiklerinizle paylaşarak mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle.”
 6. “Bayramın tüm güzellikleri ve bereketi sizinle olsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun!”
 7. “Sevgi ve hoşgörünün yoğunlaştığı bu mübarek günlerde, Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım.”
 8. “Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış, sevgi ve kardeşlik getirmesi temennisiyle.”
 9. “Bu özel günde dualarınızın kabul olması, yüreklerinizin sevgiyle dolması dileğiyle Kurban Bayramınız kutlu olsun.”
 10. “Kurban Bayramı’nın sevgi, dayanışma ve yardımlaşma duygularını artırdığı güzel bir bayram diliyorum.”
 11. “Kurban Bayramı, hayatınıza sağlık, mutluluk ve bereket getirsin. Bayramınız kutlu olsun!”
 12. “Kurban Bayramı’nın tüm dünyada barış ve huzura vesile olmasını dilerim.”
 13. “Bu özel günde sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktirerek mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ederim.”
 14. “Kurban Bayramı’nın, yüreğinize huzur ve neşe getirmesini dilerim. Bayramınız kutlu olsun!”
 15. “Sevgi ve paylaşımın ön planda olduğu Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım.”

Bu güzel Kurban Bayramı mesajlarıyla sevdiklerinize ve dostlarınıza bayramınızı kutlayabilir, onlara güzellikler ve mutluluklar dileyebilirsiniz. Kurban Bayramı’nın tüm İslam aleminde barış, sevgi ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini temenni ederim!

Kurban Bayramı Mesajları

 • Bu bayram dualarınız ve kurbanlarınız kabul olsun.
 • Kalplerde sevgi gözlerde ışık dolsun. Kurban bayramınız kutlu olsun.
 • Barış, huzur ve mutluluk dolu bir kurban bayramı dilerim.
 • Kurban bayramınız mübarek, dualarını kabul olsun. Mutlu bayramlar.
 • Sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. İyi bayramlar.
 • Her gününüz bayram tadında geçsin, kurban bayramınız mübarek olsun.
 • Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar esenlikler dilerim.
 • Ne mutlu ki Hz. Allaha kurban olan canlara. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Sevdiklerinizle beraber güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle, iyi bayramlar.

Kardeşlik ve dostluğu en güzel şekilde hissedeceğimiz bir kurban bayramı olması dileğiyle.

Kurban bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, yuvanız bereketli olsun.

Kurban bayramının ulusumuza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dilerim.

Hakka adanmışlığı son nefesinde bile ikrar eden canlar. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Küslerin barıştığı, sevenlerin kavuştuğu bir kurban bayram geçirmeniz dileğiyle. Mutlu bayramlar.

Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve huzur dolu günler dileriz. İyi bayramlar.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri doğru yoldan ayırmasın. Kurban bayramınız kutlu olsun.

Damağınızı ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran mutlu umutlu bereketli bir bayram dileriz.

Hep bir arada sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramınız kutlu olsun!

Kurban Bayramınızı kutlarım sizin ve ailenizin daha nice bayramlara erişmenizi dilerim.

Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlık ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!

Allah’ın nuruyla ümmetini selamlayan peygamberin şefaati hürmetine Kurban Bayramınızı kutlarım.

Kurban Bayramınızın neşeyle geçmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar.

Kalpler ancak Allah c.c. yi anmakla huzur ve saadete erebilir. Dua ve selam ile Kurban Bayramınızı kutlarım.

Tüm yürekler sevinç dolsun umutlar gerçek olsun acılar unutulsun dualarınız kabul ve Kurban Bayramınız mübarek olsun!

Bir damla ümit serpilsin yüreğine bir damla mutluluk dolsun günlerine bin bir duan kabul ve Kurban Bayramın kutlu olsun!

Her şeye kadir olan yüce Allah bizleri doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Hayırlı ve bereketli bayram dilekleriyle.

Nimetlerin en iyisi çalışarak kazanılan arkadaşların en iyisi de Allahı hatırlatandır. Kurban Bayramınız mübarek olsun!

Kurban Bayramının ulusumuzun diriliğine mazlumların kurtuluşuna insanlığın huzur barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Tüm arkadaşların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar sağlık başarı ve mutluluklar dilerim her şey gönlünüzce olsun!

Kurban Bayramınızın büyük bir mutlulukla gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğiyle iyi bayramlar!

Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!

Kurban Bayramının ulusumuzun diriliğine mazlumların kurtuluşuna insanlığın huzur barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Rabbimin sevdiği sevdirdiği sevindirdiği ve razı olduğu kullardan olabilmek ümidi ve niyazı ile Kurban Bayramınız mübarek olsun!

Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Bu mübarek Kurban Bayramında kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin!

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun yüreğiniz coşsun Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.

En delice esen seher yeli en güneşli günler en parlak gecedir mübarek bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu her şey umduğunuz gibi olsun.

Dostlukların pekiştiği kinin öfkenin unutulduğu merhametin ve sevginin her kulun yüreğine tebrik yazıldığı bayramınız kurbanı tebrik ederim!

Mübarek Kurban Bayramınızı eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin.

Bayramlar berekettir umuttur özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun sevdiklerin hep seninle olsun Kurban Bayramınız kutlu olsun.

En güzel anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Kurban Bayramınızı kutlarız!

Güzellik birlik beraberlik dolu daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramının yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.

Bayramınız kutlu yüreğiniz umutlu umutlarınız atlı sevdanız kanatlı mutluluğunuz katlı sofranız tatlı mekânınız tahtlı ömrünüz bahtlı olsun!

Küskünlerin barıştığı sevenlerin bir araya geldiği rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder mutluluklar dilerim!

İslam’ın nurlu güneşi kalbine dolsun makamın cennet hz. Muhammed (sav) komşun olsun günlerin mutluluk gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.

Kardeşliğin doğduğu sevgilerin birleştiği belki durgun belki yorgun yine de mutlu yine de umutlu yine de sevgi dolu nice kurban bayramlarına.

Öyle bir bayram gülüşü savur ki göklere eski zamanlara gülücükler getirsin. Öylesine içten samimi gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Mutlu bayramlar.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için insanlar vardır yalnız kalmamak için bayramlar vardır dostluğu paylaşmak için. Kurban Bayramınız kutlu olsun!

Bin damla serilsin yüreğine bin mutluluk dolsun gönlüne bütün hayallerin gerçek olsun duaların kabul olsun bu bayramda Kurban Bayramın mübarek olsun!

Bayramlar insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları barıştıkları kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Evinize gül kokusu essin kalplerinize Allah iyilik versin. Bu bayramda da ellerimiz her zamanki gibi mutlulukla birleşsin. Kurban Bayramınızı kutlarım.

Kurban Bayramınız kutlu yüreğiniz umutlu umutlarınız atlı sevdanız kanatlı mutluluğunuz katlı sofranız tatlı mekânınız tahtlı ömrünüz bahtlı olsun!

Sevgi söze dolarsa dua olur dua Allaha ulaşırsa nur olur aynı yolda birleşen dualarımızın Nura dönüşüp rabbimize ulaşması dileği ile bayramın kutlu olsun.

Kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin rabbi yüce Allaha sonsuz şükürler olsun! Kurban bereketiyle bolluğuyla gelsin tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

Her şeye kadir olan yüce Allah bizleri İslam dininin gösterdiği doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.