Kötü Koku için Bu Yöntemler Çok işinize Yarayacak

Kötü Koku için Bu Yöntemler Çok işinize Yarayacak. Hemen belirtelim ki korkacak bir şey yok, sorun sizden kaynaklanmıyor. Son teknoloji ile donatılmış spor kıyafetleri bile ter kokusu yapan bakterileri maalesef engelleyemeye yardımcı olamayabiliyor. Bu nedenle temizlik vazgeçilmez bir kural!

Pek çok kişinin yanlış bildiği bir gerçek var ki: Kötü kokunun sebebi sadece teriniz değildir. Rahatsız edici koku cildinizdeki bakterilerle karıştığında meydana geliyor. Yüksek teknolojili spor kıyafetleri terin cildinizde kalmasını engelliyor ve bu da bakteriler için iştah kabartıcı bir ortam sağlıyor. Bunun sonucunda ise antrenman kıyafetlerinizde günlük tişörtlerinize oranla daha çok koku kalıyor olması kaçınılmaz.

Polyester spor kıyafetlerinde çok kullanılıyor ve bakteriler de polyester karışımları çok seviyolar ve bu alanlarda rahatça saklanabiliyor olduklarını göz ardı etmeyin. Klasik bir yıkamada da bu bakterilerden kurtulmanız için yeterli gelmiyor. Ayrıca bir de antrenman sonrası kirli kıyafetlerinizi çantanızda unutmanız daha da kötü bir sonuç oluşturuyor. Kısacası, yeni teknlojili kıyafetleri keyif alarak giysek de, henüz onları nasıl kokusuz ve temiz tutacağımızı hakkında pek bilgimiz bulunmuyor.

Şimdiye kadar ki en temiz antrenmanınızı yapmak için üç ipucu;

1. Hemen Yıka ve Havalandır

1. Hemen Yıka ve Havalandır

Kötü Kokuda erken müdahele oldukça önemli. Üstünüze yapışan bakteri ve terden kurtulmak istiyorsanız, antrenman biter bitmez kıyafetlerinizi yıkamalı ve açık havada asarak kurutmaya özen göstermelisiniz. Buradaki en önemli husus, çamaşırları evin içinde kurutmamaktır ve dikkat edilmesi gerekir.

2. Kötü Koku için Etkili Yıka

2. Kötü Koku için Etkili Yıka

Kötü Koku için Etkili Yıka. Kıyafetleri yıkayacağınız suya ekleyeceğiniz bir kapak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat, bakterilerin kumaştan arınmasında son derece etkili olacaktır. Fakat bu işleme rağmen hala kokuyorsa, bir saat boyunca bir leğene bir kapak beyaz sirke, iki yemek kaşığı karbonat ve iki yemek kaşığı hidrojen peroksiti ekleyerek çamaşırlarınızla bekleterek sorunu çözebilirsiniz. Bir saat sonunda baştaki yıkamayı tekrar etmeniz gerekiyor.

3. Kazandıklarını Kaybetme

Olabildiğince yumuşatıcı ve kurutma havluları kullanmamaya çalışmalısınız. Bunlar kıyafetlerin üzerinde bir tabaka bırakacağından, sağlıklı da sayılmazlar. Düzenli olarak spor çantanızı da yıkamalı ve kurutmak için asmaya dikkat ederseniz kötü koku gibi problem kalmayacaktır.

78532