Kızartma Nasıl Saklanır?

Kızartmalar hem sarımsaklı yoğurt ve domates sosu ile beraber son derece lezzetli şekilde tükettiğimiz çabuk yapılan yemeklerin başında gelmektedir. Türk mutfa..

Kızartmalar hem sarımsaklı yoğurt ve domates sosu ile beraber son derece lezzetli şekilde tükettiğimiz çabuk yapılan yemeklerin başında gelmektedir. Türk mutfağında oldukça önemli bir yeri olan çarpmaları saklarken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Kızartmalarımızı saklama işlemini gerçekleştirirken tazelik ve lezzetini koruyabilmesi için Özen göstermeniz gereken belli başlı maddeleri aşağıda sıraladık.

Kızartma nasıl saklanır?

Ne ile saklamalıyız?

Birçok sebzeli beraber hazırla ya bildiğiniz kızartmalar küçük büyük herkesin gerçekten çok sevdiği bir lezzettir. Artan kızartmaları daha sonra aynı lezzette sağlıklı bir şekilde tüketmenizi sağlayacak birkaç yöntem Ben bahsedeceğiz. Öncelikle saklama için doğru bir kap tercih etmeniz oldukça büyük önem teşkil eder. Kızartmanın saklarken dikkat etmeniz gereken konuların başında kap seçimi gelmektedir. Eğer varsa ağzı sıkı kapanan bir saklama kabını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saklama kabını bulamadığınız durumlarda kapağınızın üstünü sıkıca soracağınız Bir streç film kullanabilirsiniz.

Yoğurtlu kızartmalar

Yoğurt lanmış kızartmayı saklarken yine aynı şekilde hava almamasını büyük bir önem göstermeniz gerekiyor. Sarımsaklı yoğurt kullandıysanız dolabın içerisinde koku oluşmaması için ciddi anlamda dikkat etmeniz gerekmektedir. Kızartma içerisindeki Yoğurt dolapta beklediği sürece sus alacağından dolayı kızartma tekrar tüketilmeden evvel salınan bu suyun alınması gerekiyor. Yoğurtlu kızartma yaptıysanız iki üç gün içerisinde çabuk tüketmenizi tavsiye ederiz

3 Derin dondurucu

Elimizde kalan kızartmayı ileride tekrar yemeklerde kullanmak istiyorsanız hazırlamış olduğunuz sebzelerinizi derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Buzdolabı poşetlerine kullanırken Bu konu çok basit bir hale gelmiş olacaktır. Uzatmanın yağını tamamen süzdükten sonra bir kağıt havlu ile beraber kalan fazla yağlarını alın ve sonrasında uygun pozisyonlara böyle renk buzdolabı poşetinin içerisinde derin dondurucuya yerleştirin. Buzdolabı poşetlerinin ağzını sıkıca kapalı olduğundan ve hava almadığından Emin olmanız gerekiyor. 81039