Kırmızı Lazer Tedavisiyle Selülitlerden Kurtulun!

Kırmızı yani düşük yoğunluklu lazer tedavisiyle selülitlerden kurtulmak mümkün olurken sadece bacaklarda değil vücudun her alanında oluşmuş selülitleriniz için..

Kırmızı yani düşük yoğunluklu lazer tedavisiyle selülitlerden kurtulmak mümkün olurken sadece bacaklarda değil vücudun her alanında oluşmuş selülitleriniz için kesin çözümlerden biridir.

Yazımızda ve Kırmızı Lazer Tedavisi Selülitlerden Kurtulma Lazer Tedavisi Selülit Tedavisi Kırmızı Lazer hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Kadınların artık ortak sorunu haline gelen selülit sadece bacaklarda değil kalça, karın, kollar, göğüs, omuz gibi bölgelerde görülebiliyor. Genetik faktörler kadar yaşam tarzında yapılan hatalar özelliklede hareketsiz yaşam, yanlış beslenme ve hazır gıdalarla beslenmek gibi çevresel etmenlerin selülit oluşumunda etkisi olduğu biliniyor.

Tamamen görsel rahatsızlık olarak bilinen selülit oluşumu aslında sağlık sorunlarının vücut tarafından verdiği sinyal oluşumlarından biri olarak görülmesinde yarar vardır.

Düşük yoğunluklu lazer terapisi vücudunuzda artan yağ hücrelerinin sebebiyle vücut fazla su tutmaya başlar bu dolaşımda yavaşlamaya neden olur.

Yavaşlayan dolaşım sebebiyle dokulara giden oksijen miktarında azalma gözlenir dokular oksijeni kaybettikçe cilt zamanla elastikiyetini kaybederek dış görselinde portakal kabuğu görüntüsü oluşturmaya başlar. Selülit görsel rahatsızlıktan çok bir mini damar dolaşım bozukluğunu göstermektedir.

Selülit oluşumu olan kadınlarda uygulanan düşük yoğunluklu lazer terapi cilt altındaki oksijensiz kalarak zamanla özelliğini yitiren dokulara ulaşarak uyaran özel tip bir ışın tedavisidir.

Selülite karşı lazer tedavisi cilt altındaki dokuların uyararak eski görevlini yapmalarını sağlayarak dokuların beslenmesini destekler cilde canlılık vererek pürüzlü yapının düzgün elastik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Bu lazer yöntemi ayrıca kırmızı lazer olarak ta bilinir. Düşük yoğunluklu yan kırmızı lazer tedavisi vücudun dokularındaki hücrelerin canlanmasını sağlıyor buda hücrelerin metabolik hızını artırıyor.


Cilt hem alt doku hem üst dokuların uyarılmasını amaç edinen bu yöntemle uyarılırken bu bölgelerdeki kan akımı hızlanıyor. Elastikiyetini kaybeden cilt ve kas dokularını yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt altı dokularda oluşan iltihap ve ödemi azaltır tüm bu etmenlerin artısı bağışıklık sisteminin uyarılmasına ve vücudun eski halini kazanmasına yardımcı olan bir yöntem olduğunu belirtelim.

Cilt altı ve cilde giren lazer ışını dokulara ulaşarak kan hücreleri tarafından emilmesiyle bu hücrelerin sayesinde enerji dönüştürülüyor.

Bu enerji hücrelerde geçirgenliğe hücre ve membranlar arasında oluşan dolaşım bozukluğu giderilerek lenf dolaşımını hızlandırarak selülitlerin kalıcı olarak yok olmasını sağlıyor.

Kırmızı lazer yönteminin uygulanması aşaması ise hastada koldan damar yolu açılır ve ince bir katater yardımıyla lazer ışını doğrudan kana ışınlanarak verilir.

Kan hücreleri bu ışını direk alarak emmesiyle kan dolaşımı artar böylece cilt ve cilt altı dokusunda berraklaşma, düzleşme sağlanır.

Tedavi birer saatlik seanslar halinde toplam 10 seans olarak uygulanıyor. Diğer lazer tedavilerinden en büyük farkı uzman bir hekim eşliğinde gerçekleşmesidir.

3461